Анастасія Четверікова
5732

Четверікова Анастасія Андріївна: українська каноїстка і срібний призер Олімпіади-2020

Анастасія Четверікова - Фото 1

Четверікова Анастасія Андріївна — бронзова призерка чемпіонату світу, чемпіонка Європи. Разом з Людмилою Лузан завоювала срібло на Олімпійських іграх в Токіо на дистанції 500 метрів.

1. Біографія
  2. Освіта
  3. Кар`єра
  4. Посилання
  5. Відео

Біографія

Анастасія Андріївна Четверікова народилася 13 квітня 1998 року в місті Херсон.

Освіта

Анастасія — вихованка Херсонської школи вищої спортивної майстерності та факультету фізичного виховання і спорту Херсонського державного університету.

Кар'єра

Четверікова з юних років займалася танцями і баскетболом. Їй навіть вдалося завоювати бронзову медаль на обласному чемпіонаті з баскетболу.

У 2011 році, коли Анастасії було 12 років, завдяки рідному брату почала займатися веслуванням на байдарках. Першим тренером дівчини став Василь Цеховліс. Вже скоро Четверікова завоювала перші медалі на чемпіонатах України.

Анастасія Четверікова - Фото 2

Через деякий час Четверікова пересіла з байдарки в каное. У ній дівчині гребти сподобалося більше. «І баланс тримати, і з вітром працювати, і м'язи всі працюють», — розповідала Анастасія в інтерв'ю. На змаганнях Анастасія представляє Житомирську область.

Уже на перших змаганнях в новому вигляді їй вдалося досягти успіху. На юнацькому чемпіонаті України в парі з Олександрою Воловчик Четверікова виявилася на п'єдесталі пошани. Пізніше Анастасія ставала чемпіонкою та призеркою «дорослих» національних першостей.

У 2016 році українська спортсменка вирушила в болгарський Пловдів на континентальный першість серед юніорів. Тут на дистанції 500 метрів Анастасія посіла сьоме місце.

Після цих змагань вона зрозуміла, що може досягти успіху на міжнародному рівні. Але перші медалі на престижних турнірах Четверікова змогла завоювати в парі з Людмилою Лузан і тренером Юрієм Чебаном.

Анастасія Четверікова - Фото 3

Спочатку дівчата перемогли з великим відривом (7 секунд) на молодіжному чемпіонаті України. Ця перемога дозволила Четверіковій і Лузан відібратися на чемпіонат Європи, де на дистанції 500 метрів українки фінішували третіми і завоювали бронзу.

«Це була дуже значуща нагорода для мене. Після таких гонок значно зросла і впевненість в своїх силах, і віра в себе», — зізналася молода спортсменка.

У 2019 році Анастасія здійснила справжній прорив. На новій континентальній першості серед молоді Четверікова завоювала відразу кілька медалей. У дуеті з Лузан вона виграла срібло на дистанції 500 метрів і бронзу — на 200 метрах.

Анастасія Четверікова - Фото 4

Також друге місце Анастасія посіла в одиночці на 500 метрах. Крім того, на «дорослому» чемпіонаті Європи вона змогла завоювати бронзову медаль на тій же дистанції.

На світовій першості вона була сьомою на дистанції в 200 метрів. На тому ж турнірі дистанцію 500 метрів Анастасія пройшла за 2.03.83 хвилини та посіла третє місце.

Кілька нагород Четверікова привезла з етапів Кубка світу. У Познані українка була першою на 500 метрах. Бронзовою призеркою вона стала в дуеті з Лузан на дистанціях 200 і 500 метрів. У дуеті-міксті з Юрієм Вандюком Анастасія також фінішувала третьою на 500 метрах. У тому ж 2019 році Четверікова стала майстром спорту України міжнародного класу.

Анастасія Четверікова - Фото 5

А ось на II Європейських іграх в 2019 році через свою помилку Четверікова залишилася без медалі. На дистанції 200 метрів вона йшла другою, але перед самим фінішем зупинилася, вирішивши, що дистанція пройдена. У підсумку замість другого місця українка фінішувала п'ятою. «Тепер на змаганнях доїжджаю до білих буйків і гребу далі, щоб більше таке не повторилося», — розповіла спортсменка.

У 2020 році на етапі Кубка світу в угорському Сегеді українка знову піднялася на найвищу сходинку п'єдесталу пошани. Анастасії в парі з Людмилою Лузан із результатом 2,00.72 хвилини скорилася дистанція в 500 метрів. Також в дуеті-міксті з Віталієм Вергелесом на 200 метрах Четверікова завоювала бронзу.

Під час коронавірусної паузи Анастасія тренувалася в рідному Херсоні на водоймі, яка знаходиться біля її будинку. Пізніше, коли карантин був послаблений, вона почала тренуватися в режимі зборів, готуючись до чемпіонату Європи і Олімпійських ігор.

На континентальній першості дует Четверікова і Лузан святкували перемогу на дистанції 500 метрів. У фінальній гонці українки показали час 2.06.252 і випередили дворазових срібних призерів чемпіонату світу угорок Віраг Балла і Кінксу Такач, а також титулованих німкень Лізу Ян і Софі Кох.

Анастасія Четверікова - Фото 6

Перенесена через пандемію Олімпіада пройшла в липні-серпні 2021 року. У Токіо Анастасія брала участь в двох категоріях. В одиночці на дистанції в 200 метрів вона виступила невдало. У чвертьфіналі Четверікова з результатом 45.509 секунди закінчила гонку третьою і не змогла пробитися в півфінал.

Куди успішніше вона виступила на дистанції 500 метрів у парі з Людмилою Лузан. Чвертьфінал українки виграли з результатом 2.01,156 хвилини. У півфіналі Анастасія і Людмила знову були кращими в своєму запливі, пройшовши дистанцію за 2.02,893 хвилини.

Анастасія Четверікова - Фото 7

У фіналі Четверікова і Лузан прийшли до фінішу другими, поступившись китайським спортсменкам дві секунди. Дівчата здобули четверту срібну медаль для України на Олімпіаді в Токіо.

«У мене немає слів... Ось цей момент до якого ти прагнеш і проходиш довгий шлях. Я до сих пір не можу повірити», — написала спортсменка в соцмережах. В якості призових Анастасія отримала від Міністерства молоді та спорту 80 тисяч доларів.