Анастасія Ляшенко
Анастасія Ляшенко
3810

Анастасія Ляшенко

Ляшенко Анастасія Олексіївна: Зе!депутатка, яка ледь не втратила життя, через бажання потрапити до Верховної Ради

Анастасія Ляшенко - Фото 1

Ляшенко Анастасія Олексіївна  - “акула пера”, яка, попри погрози опонентів, “попрощалася” з полтавською журналістикою і стала новим обличчям українського парламенту. 

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Новини
6. Політичні цілі
7. Декларація
8. Відео

Біографія 

Ляшенко Анастасія Олексіївна  народилася 7 листопада 1986 року на Полтавщині в селі Тернівщина Лубенського району. Нині, за інформацією вказаною на особистій сторінці в Фейсбук, мешкає в місті Лубни Полтавської області.

Як новообраний депутат Верховної ради 9 скликання активно веде офіційні сторінки в Фейсбук та Інстаграм. Також має особистий сайт «слуги народу» на якому кожен виборець має можливість особисто звернутися до депутатки з нагальними проблемами округу.

Освіта

За освітою Анастасія Ляшенко філолог. Закінчила полтавський педагогічний університет ім. В. Г. Короленка, де отримала диплом за спеціальністю «Українська мова та література».

Окрім цього на особистій сторінці в Фейсбук Анастасія Ляшенко вказала, що навчалася в середній школі №4 в місті Жезказган (Казахстан). 

Сім’я

Про особисте життя Анастасії Ляшенко нічого не відомо. У декларації новообрана депутатка від партії “Слуга народу” із рідних вказала лише батька - Кочура Олексія Петровича. 

За інформацією особистої сторінки в Фейсбук, має собаку, на ім‘я Белла.

Анастасія Ляшенко - Фото 2

Кар’єра 

Про кар’єрний шлях Анастасії Ляшенко відомо не багато. Згідно з біографічними записами новообрана «слуга народу» до політичної кар’єри займалася журналістською діяльністю: працювала на телебаченні, радіо та в регіональних газетах.

Протягом ось уже чотирьох років обіймає посаду головного редактора щотижневого обласного часопису громадських об’єднань Полтавщини «Наша спільна справа», який вона ж і заснувала в 2015 році. Окрім цього, вона  є керівником громадської організації з аналогічною назвою.

У 2010 році увійшла до складу Національної спілки журналістів. 

У лютому 2019 року стала членом нового складу громадської ради при Лубенській міській раді.

 

У перший день літа 2019 року, напередодні позачергових виборів до Верховної Ради України 9 скликання Анастасія Ляшенко опублікувала у себе на сторінці в Фейсбук пост, у якому повідомила про те, що має намір стати новим обличчям українського парламенту.

Вона особисто запропонувала свою кандидатуру новообраному Президенту України Володимиру Зеленському, надіславши йому листа на офіційний сайт, де вказала, що хоче балотуватися до Верховної Ради України у складі політичної партії «Слуга народу» по 148 одномандатному округу (Полтавська область).

Уже через два місяці політичних перегонів із полтавської журналістики Анастасія Ляшенко потрапила в депутатський корпус Верховної Ради України.

23 липня 2019 року на сайті Центральної виборчої комісії було оприлюднено інформацію, згідно з якою по 148 одномандатному округу, до складу якого входить Великобагачанський, Семенівський, Хорольський, Оржицький, Лубенський райони і місто Лубни, перемогла Ляшенко Анастасія Олексіївна.

На позачергових виборах у Верховну Раду 9 скликання новоспечена «слуга народу» набрала 25,84% голосів, тоді як її опонент, самовисуванець Фахраддін Мухтаров набрав 21,27%. Усього за кандидатку від політичної партії «Слуга народу» проголосувало трохи більше 20 тисяч виборців. 

Анастасія Ляшенко - Фото 3
Новини

Цікавим став той факт, що одразу після того, як Анастасія Ляшенко заявила про намір балотуватися в депутати, волонтерський склад Полтавського осередку опублікував відеозвернення до лідера партії Володимира Зеленського, в якому висловив своє невдоволення кандидатурою журналістки на пост народного депутата від їхнього округу. 

За їхніми словами жінка не мала ніякого відношення до Зе!команди, саме тому вони просять не приймати поспішних рішень і не висувати її від політичної партії “Слуга народу”. 

https://www.facebook.com/100010675188321/videos/848312332201265/

Уже через кілька днів лубенських волонтерів підтримали активісти Оржицького та Хорольського районів, які також були проти кандидатури Ляшенко. 

А вже 21 червня на офіційній сторінці партії “Слуга народу” було оприлюднено імена кандидатів у народні депутати України по мажоритарних округах. У цьому списку було названо ім’я Ляшенко Анастасії Олексіївни як кандидата по 148 виборчому округу.

Варто відзначити, що напередодні офіційного представлення кандидатів у народні депутати від Полтавщини редакторка щотижневика «Наша спільна справа» опинилася під колесами мікроавтобуса.

Так, 24 червня 2019 року українські ЗМІ повідомили інформацію про те, що на кандидата від політичної партії «Слуга народу» по 148 виборчому округу Анастасію Ляшенко було здійснено наїзд.

Як виявилося подія трапилася у місті Лубни. За словами потерпілої вона, як завжди, рухалася по щоденному маршруту, біля магазина техніки, де зазвичай із автомобілів розвантажували товар. Там стояв Мерседес, як тільки жінка намагалася обійти його збоку, він різко здав назад. У результаті жінка опинилася під колесами автівки. 

Жінка самотужки намагалася вибратися із під колес, на щастя її помітив водій і натиснув на гальма. Керував мікроавтобусом Mercedes Sprinter 33-річний чоловік.

У результаті жінка отримала тілесні ушкодження середньої тяжкості: забій правого стегна, тріщину кістки тазу, закриту черепно-мозкову травму та струс мозку.

За цим фактом у поліції відкрили кримінальну справу по ч. 1 ст. 286 («Порушення правил дорожнього руху»). Слідство триває. Сама потерпіла не виключає, що хтось міг її «замовити». 

Уже через тиждень після інциденту Анастасія Ляшенко розповіла полтавському виданню «Зміст», що одразу після того, як вона заявила про наміри йти в народні депутати, їй почали надходити телефонні дзвінки з погрозами. 

Анастасія Ляшенко припускає, що телефонували їй люди, які нібито пов`язані з одним із кандидатів, якого вона звинувачує в земельній корупції.

«Мені телефонували від одного кандидата і передавали привіти, говорили, щоб я про нього не згадувала, бо мене чіпатимуть. Кілька днів тому в моєму під’їзді розлили рідину, схожу на кров, б’ють лампочки два дні поспіль. Систематично, протягом тижня тиснуть на мене, але наразі це все тільки стимулює і показує, що я на правильному шляху».

Уже 21 липня українці голосували за новий склад українського парламенту, однак без провокацій не обійшлось. Так, 23 липня в Фейсбук на офіційній сторінці партії “Слуга народу” було опубліковано допис, в якому повідомлялося, що на 148 округу в ОВК організували роботу з підробки протоколів на користь Фахраддіна Мухтарова.

“Протоколи, де Ляшенко має більшість голосів, начебто повертають на ДВК доопрацьовувати, однак фактично виправляють на користь іншого кандидата. 

Ще не опрацьовано півсотні протоколів. Але ОВК підрахунок призупинила — зачинили будівлю. Місцеві люди організували нічне чергування, щоб працівники ОВК не зібралися і по-тихому зробили чорні справи”, - йшлося у дописі.

Попри таку заяву, того ж дня ЦВК оприлюднила результати виборів, згідно з якими Ляшенко Анастасія Олексіївна стала новообраним депутатом Верховної Ради України 9 скликання.

Анастасія Ляшенко - Фото 4
Політичні цілі

У свої передвиборчій програмі Анастасія Олексіївна Ляшенко написала, що хоч і малими кроками, але, ставши нардепом, планує сприяти завершенню децентралізації, оскільки на її думку кожен регіон повинен мати свій ресурс, яким самостійно керуватиме. 

Одним із передвиборчих пунктів Анастасія Ляшенко вказала допомогу чорнобильцям. Вона поставила перед собою завдання відновити соціальні гарантії чорнобильцям, аби забезпечити їм гідне життя, пенсію та виплати на оздоровлення і проведення лікування.

У свою програму новообрана “слуга народу” внесла також пункт захисту професійно-технічної освіти. Жінка впевнена, що держава повинна фінансувати всі навчальні установи, які забезпечують професійно-технічною освітою, без якої немає майбутнього в країні. 

Окрім цього, в своїх передвиборчих обіцянках депутатка дала слово відновити державне фінансування пільгового проїзду, яким хоче забезпечити пенсіонерів, школярів, багатодітних батьків та учасників бойових дій.

Також Анастасія Ляшенко заявила, що готова працювати над розвитком аграрного сектору. Ексжурналістка переконана, що в успішній країні потрібно розробляти програму боротьби з рейдерством і створити максимально сприятливі умови для розвитку аграрного бізнесу.

Декларація 

Народна обраниця за кілька днів до позачергових депутатських виборів опублікувала електронну декларацію про доходи за 2018 рік.

У документі Анастасія Ляшенко вказала житловий будинок загальною площею 105,6 м2, який знаходиться в селі Тернівщина Лубенського району Полтавської області. У будинку мешкає її тато Кочур Олексій Петрович. 

За вказаною інформацією, Анастасія Ляшенко немає власного автомобіля, а також ніякого цінного майна.

За 2018 рік завдяки заняттям підприємницькою діяльністю Анастасія Ляшенко заробила 147 тисяч 239 гривень. 

Із заощаджень новоспечена депутатка вказала готівкові кошти в розмірі 200 тисяч гривень.

Відео 

Згадки про персону