Остапенко Анатолій Дмитрович: нардеп IX скликання, який під час засідання ВР вів інтимне листування з чоловіком
Остапенко Анатолій Дмитрович — намагався вибити для сина дозвіл кататися по Житомиру та області в комендантську годину, але нарвався на адмінпротокол від НАЗК
Біографія
Анатолій Дмитрович Остапенко народився 1 лютого 1968 року в місті Київ, Україна.
Освіта
У Остапенко дві вищі освіти. Диплом інженера-механіка він отримав після закінчення Українського транспортного університету, а дипломованим юристом став у Міжнародному Соломоновому університеті.
Сім’я
Є син.
Кар'єра
Анатолій працював на керівних посадах в юридичних і виробничих об'єднаннях. До осені 2019 року очолював юридичну компанію "Альфаюрконсалтинг".
У 2015 році Остапенко зробив спробу стати депутатом Переяслав-Хмельницької районної ради Київської області. Як кандидат від ВО "Батьківщина" він балотувався по 16-му округу (село Мазінки). Але тоді його кандидатуру виборці не підтримали.
Через чотири роки прізвище Анатолія опинилося під 130-м номером у списку партії "Слуга народу" на позачергових парламентських виборах. За їх результатами номер Остапенко виявився непрохідним. Однак через те, що деякі парламентарії зі "Слуги народу" з вищим рейтингом склали депутатські мандати у зв'язку з переходом на інші посади, Анатолій отримав місце у Верховній Раді.
Офіційно народним депутатом IX скликання він став 3 вересня 2019 року. Входить до фракції "Слуга народу" та комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Також Анатолій очолює підкомітет з питань соціального захисту прав ветеранів.
Компромат
Наступного місяця після обрання Анатолій потрапив у пікантний скандал. Прямо під час засідання Верховної Ради журналісти зняли інтимне листування парламентарія з абонентом, який був підписаний у Остапенка, як "Сільченко Льоша".
Громадський рух "ЧЕСНО" повідомляв, що Остапенко навесні 2020 року був одним з авторів скандального законопроєкту про внесення змін до Закону "Про політичні партії в Україні".
Він дозволяв партіям надавати фінансову та іншу матеріальну допомогу медичним установам для боротьби з коронавірусом. Як зазначали активісти руху, фактично дана норма дозволяла політикам займатися гречкосійством.
Восени 2022 року нардеп написав депутатське звернення до губернатора Житомирської області з проханням надати його синові право пересуватися по області на власному транспорті під час комендантської години.
Нацагентство із запобігання корупції виявило у цьому "вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів" (ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення). У підсумку на Остапенко був складений адміністративний протокол.
Наприкінці 2022 року Анатолій не поставив свій підпис під зверненням парламентаріїв до спікера з вимогою позбавити мандатів тих депутатів, які були обрані від проросійських партій у Верховну Раду та місцеві ради.
Натомість у грудні того ж 2022 року Остапенко проголосував за містобудівну реформу, яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відновлення України.
Декларація
Інформації про поточні декларації народного обранця немає. З метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закритий.