Анатолій Петренко
  • Дата народження
    22 січня 1969
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Анатолій Петренко
4504

Анатолій Петренко

Петренко Анатолій Григорович: заступник міністра оборони з питань євроінтеграції

Петренко Анатолій Григорович — генерал-лейтенант у відставці, брав участь в Миротворчої місії в Югославії, учасник антитерористичної операції в Донецькій і Луганських областях, служив в Генштабі та Штабі Верховного головнокомандувача Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі. З 2017 року обіймає посаду заступника міністра оборони з євроінтеграційних питань.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім`я
  4. Кар`єра
  5. Декларація

Біографія

Анатолій Григорович Петренко народився 22 січня 1969 року в місті Карлівка Полтавської області.

Освіта

Після школи Анатолій в Києві вступив до Суворовського училища. По його закінченню в 1986 році Петренко став курсантом столичного вищого загальновійськового командного училища.

Пізніше він був слухачем Національної академії оборони України. У 1999 році Олексій пройшов тут курс на оперативно-тактичному рівні, а через одинадцять років — на оперативно-стратегічному рівні.

Сім'я

Анатолій одружений на Людмилі Петренко. У подружжя є син.

Кар'єра

З 1986 року Анатолій служив в радянській, а з 1991 року — українській армії. Петренко після закінчення військового училища командував десантним і мотострілецьким взводами, розвідувальною ротою, механізованим батальйоном, очолював розвідку штабу полку.

Після 1999 року Анатолій служив на керівних посадах в командуванні Сухопутних військ Збройних Сил України. У 2007 році він перейшов до Генерального штабу української армії, де дослужився до посади начальника Управління євроатлантичної інтеграції.

Потім він став директором Департаменту військової політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони.

За час служби з 1994 по 1995 рік Олексій брав участь в Миротворчої місії ООН в колишній Югославії, був офіцером відділення планування і політики Штабу Верховного головнокомандувача Об'єднаних
Збройних Сил НАТО в Європі.

У 2011 році Петренко став радником-посланником місії України при НАТО. Через два роки він був призначений в українську делегацію, яка проводила робочу зустріч з делегацією НАТО на борту фрегата «Гетьман Сагайдачний» в районі Африканського рогу в рамках операції Північноатлантичного альянсу з протидії піратству на морі «Океанський щит».

На день Збройних Сил України у 2012 році Петренко отримав перші генеральські погони, ставши генерал-майором. Рівно через п'ять років був підвищений до генерал-лейтенанта.

На посаді керівника української частини Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін Анатолій брав участь в бойових діях на Донбасі.

Наприкінці 2017 року Петренко став заступником очільника оборонного відомства. У міністерстві Анатолій відповідає за питання європейської і євроатлантичної інтеграції. У 2018 році він звільнився зі збройних сил у званні генерал-лейтенант. Наприкінці 2019 року Петренко увійшов до складу Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю.

За словами чиновника, членство України в НАТО — це стратегічне рішення для України щодо захисту національних інтересів та інтересів всіх союзників по НАТО.

У 2019 році в інтерв'ю журналістам заступник міністра заявив, що Україна не може бути нейтральною державою. За його словами, наша країна витримала складний історичний урок, коли всі попередні розмови і запевнення про гарантії безпеки, ймовірність балансування завдяки багатовекторності і можливий нейтралітет в таких умовах опинилися недієздатними.

«Ми зробили остаточний і безповоротний вибір: країна буде частиною ЄС в усіх його складових. Це стосується і безпеки, і економіки, і юстиції, і навколишнього середовища, і охорони здоров'я, в кінці кінців, ментальності теж. Тому ми потребуємо спільних зв'язків у безпеці і обороні», — сказав Анатолій Петренко.

Він також зауважив, що Україна за окремими військовими показниками вже потужний союзник для НАТО з можливостями, які зміцнять євроатлантичної безпеки.

«Якщо ми продовжимо працювати в стилі «на один відсоток краще діючих членів НАТО» сьогодні — це буде найкращим переконанням для євроатлантичної політичної еліти прийняти рішення про надання Плану дій щодо членства в НАТО», — зазначив Петренко на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Міжнародна політика» в липні 2021 року.

Декларація

У березні 2021 року Анатолій Петренко опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Заступник міністра володіє тільки одним об'єктом нерухомості — земельною ділянкою (2 га) в селі Бирлівка Драбівського району Черкаської області.

Фактичним місцем проживання і реєстрації Петренко є столична квартира (61,8 кв.м.), яка належить Київському квартирно-експлуатаційному управлінню. Цінного рухомого майна, в тому числі автомобілів, у Олексія та Людмили Петренко немає.

За 2020 рік зарплата військового топчиновника в Міноборони склала 1,04 мільйона гривень. Пенсія генерал-лейтенанта принесла Анатолію 201,5 тисячі гривень. У якості соціальних виплат Петренко отримав 8690 гривень, а банківських відсотків — 323 гривні.

На банківських рахунках заступник міністра зберігає 168,7 тисячі гривень та півтори тисячі доларів. Готівковими коштами він задекларував 89 тисяч доларів і 3500 тисячі євро.

Згадки про персону