Андрій Кріпак
  • Дата народження
    5 грудня 1982
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Андрій Кріпак
3358

Андрій Кріпак

Кріпак Андрій Петрович: депутат Київської облради та ексголова села Крюківщина

Андрій Кріпак - Фото 1

Кріпак Андрій Петрович — пташеня гнізда Януковича, який зумів перевзутися і стати "Слугою народу"

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Андрій Петрович Кріпак народився 5 грудня 1982 року в місті Київ, Україна.

Освіта

Диплом молодшого спеціаліста з обліку та аудиту Кріпак отримав в економічному коледжі міста Ірпінь у 2004 році. Через рік закінчив Київський національний економічний університет, де вивчав економіку підприємницької діяльності.

Вищу юридичну освіту Андрій здобув у Національній академії внутрішніх справ України (2011), а дипломованим держуправлінцем став в однойменній академії при Президентові України (2019). В останньому виші Кріпак навчається в аспірантурі.

Сім’я

Дружину депутата звуть Юлія. Вона займається приватним підприємництвом (надання в оренду та експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна), співвласниця приватного підприємства "Український центр правозахисту".

У подружжя двоє дітей: Єлизавета та Олександр.

Кар'єра

У 2004 році Андрій влаштувався в приватну фірму "Агрофірма Крюківщина". Два роки він був заступником головного бухгалтера, а потім став головним економістом.

З 2007 по 2008 рік Кріпак був помічником голови правління з юридичного забезпечення ЗАТ "будівельне управління №7". Потім протягом року Андрій працював спеціалістом з юридичного забезпечення ЗАТ "Оріон сервіс". У 2008 році Кріпак став заступником голови Координаційної ради молодих юристів Києво-Святошинського району.

Андрій Кріпак - Фото 2

З 2006 року Андрій займається суспільно-політичною діяльністю. Того року він був обраний до сільської ради Крюківщини, очолював планово-бюджетну комісію. У серпні 2009 року Кріпак був обраний сільським головою Крюківщини. На чолі села він залишався до листопада 2020 року.

У 2019 році самовисуванцем балотувався на парламентських виборах по 91-му мажоритарному округу. За Кріпака віддали свої голоси 2 275 виборців (або 3,25%). З цим результатом Андрій посів лише восьме місце.

Зате вже через рік, ставши кандидатом від пропрезидентської партії "Слуга народу", Кріпак успішно балотувався до Київської обласної ради. У VIII скликанні Андрій входить до фракції "Слуги народу" та постійної комісії з питань охорони здоров'я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів.

Компромат

До Революції Гідності Андрій був членом Партії регіонів і успішно балотувався від цієї антиукраїнської політсили. Більш того, його неодноразово заохочував особисто Віктор Янукович. З крахом партії корупціонерів і злодіїв, Кріпак швидко перефарбувався в нові кольори та почав вести нову лінію.

Андрій Кріпак - Фото 3

Зберігши після Євромайдану владу в селі Андрій, як пишуть засоби масової інформації, продовжив грабувати народ, приватизуючи землю місцевої громади та бюджетні кошти.

Журналісти звинуватили керівника села в бездіяльністі, коли у 2015 році "тітушки" здійснили збройний напад на одне з місцевих підприємств. Тоді загинула одна людина.

Під час керівництва Кріпака селом в Крюківщині розгорілася епопея з будівництвом дитячого садка "Барвінок", що став найдорожчим довгобудом. У період з 2012 по 2014 рік на нього було виділено понад три мільйони гривень. Але за цей час з'явився тільки фундамент будівлі.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за підозрою у внесення завідомо неправдивих даних до тендерних документів та привласнення бюджетних коштів.

Після цього почалося активне будівництво садка, виділили 5,5 мільйона, з'явилося два поверхи. Але скоро все затихло знову. До 2018 року на будівництво було виділено 44 мільйони. Але садок так і не був відкритий.

Натомість як гриби після дощу на Крюківщині росли багатоповерхівки. Навіть попри те, що це було заборонено судом.

У лютому 2019 року прокурор Київської області оголосив тодішньому голові Крюківщини підозрі через невиконання заборони суду та затвердження плану багатоповерхової забудови села.

Всупереч рішенню Феміди Андрій затвердив кілька детальних планів території кварталу багатоквартирної житлової забудови на земельних ділянках загальною площею 5 гектарів в межах населеного пункту, житлової та громадської забудови на землі площею 2 га в межах села. До речі, через їх будівництво село не отримало понад п'ятдесят мільйонів пайових внесків.

Андрій Кріпак - Фото 4

В інтерв'ю програмі "Люстратор" депутатка Крюківської сільради Олена Цибульська, розповіла, що місцеве озеро — водний об'єкт загальнодержавного значення, був зданий в оренду на 49 років куму Кріпака. Підходи до озера всупереч закону огородили високим парканом і перетворили на приватну власність.

З іншим озером провернули таку схему: під виглядом очищення водойми була зменшена прибережна зона, а потім побудоване котеджне містечко.

У квітні 2021 року під час епідемії коронавірусу та загального локдауну Андрій, як і інші члени фракції "Слуга народу" у Київській обласній раді, порушив карантинні обмеження і приїхав в один з елітних ресторанів під Києвом.

Декларація

Згідно з декларацією за 2019 рік Андрій не мав власної нерухомості. На дружину було записано дачу в Криму (113 кв.м) і земельну ділянку в Крюківщині (333 кв. м). На тестя і тещу в Крюківщині — ділянка землі (582 кв.м), дача (132,6 кв. м) і нежитлове приміщення (90.8 кв. м), а під Бахчисараєм — житловий будинок 49,4 (кв. м).

Кріпак їздив на старенькому Mercedes-Benz 1988 року випуску, а дружина у 2018 році придбала новенький Peugeot 3008 за 862 тисячі гривень.

У 2019 році Андрій заробив 347 тисяч гривень, дружина — 1,25 мільйона гривень. Готівковими коштами тоді мала тільки Юлія. У неї було сто тисяч гривень.

Про поточні декларації Андрія Кріпака даних немає. З метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закритий.

Згадки про персону