Андрій Лопушанський
  • Дата народження
    4 грудня 1962
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі

Лопушанський Андрій Ярославович: скандальний нардеп і топ-менеджер Нафтогазу, підозрюваний в міжнародній афері

Лопушанський Андрій Ярославович – досвідчений парламентарій, колишній заступник голови НАК “Нафтогаз”, який став фігурантом гучного розслідування. Про нього повідомляє Політека.

    Біографія

    Народився 04 грудня 1962 року в місті Добромилі Львівської обл.

    Освіта

    У 1978-1982 роках навчався в Новороздільський технікумі, який закінчив з відзнакою.

    У 1982-1986 роках навчався в Дніпропетровському хіміко-технологічний інститут ім. Ф. Дзержинського.

    У 1990 році закінчив Івано-Франківський інститут нафти і газу, факультет нафтогазопроводів.

    Захистив кандидатську дисертацію в галузі енергетики і енергозберігаючих технологій.

    Сім’я

    Одружений на Лопушанській Тетяні Вікторівні. У Андрія Лопушанського четверо дітей – донька Анастасія та троє синів Артур, Андре і Даніель.

    Кар’єра

    • З 1990 по 2005 рік Андрій Лопушанський займався підприємницькою діяльністю.
    • У 2005 році він – Голова Наглядової ради ЗАТ УПК “Добромиль” (Українська промислова компанія), яка займалася виробництвом хімічної продукції для промислових цілей. Був співвласником компанії разом з Олексієм Івченком.
    • Також в 2005 році заснував ТОВ “Роял Хоспітеліті Груп” ( “Royal Hospitality Group”), зайнявся готельним бізнесом.
    • З квітня 2005 по 2014 рік був заступником голови Правління НАК “Нафтогаз України”. У 2010 році був в декретній відпустці по догляду за дитиною.

    Політична діяльність

    • У 2006 році обирається народним депутатом Верховної Ради України V скликання (№70 в списку блоку “Наша Україна”). У парламенті входить до Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.
    • У 2011 році створює Благодійний фонд імені Андрія Лопушанського.
    • У 2012 році балотується до Верховної Ради по виборчому округу № 125 від «Конгресу українських націоналістів», але не проходить до парламенту.
    • У 2014 році знову бере участь в парламентських виборах і проходить до Верховної Ради по одномандатному виборчому округу №125 самовисуванцем, набравши 32.12% голосів виборців. У парламенті VIII скликання входить до фракції “Блок Петра Порошенко”. Глава підкомітету з питань газової, газотранспортної галузі та політики газопостачання Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.
    • На парламентських виборах в 2019 році балотується як самовисуванець і перемагає в одномандатному виборчому окрузі №125 у Львівській області, набравши 23,42%, або 18 720 голосів.

    Компромат

    Андрій Лопушанський знаходиться в близьких відносинах з Олексієм Івченком, екс-главою «Нафтогазу», і саме завдяки кумівським і діловим зв’язкам обіймав посаду його заступника в «Нафтогазі». У 90-х роках Лопушанський, за інформацією сайту «Схеми», лобіював інтереси компанії «РосУкрЕнерго» – «тієї самої фірми-прокладки, яка займалася перепродажем російського газу на території України і Східної Європи, і діяла в інтересах дуже сумнівних міжнародних кіл, до яких відносять і легендарного Семена Могилевича».

    Діяльність Лопушанського в період його роботи в «Нафтогазі» був предметом розслідування Генрокрутатури. «Приводом для відновлення юридичного розгляду вже на міжнародному рівні стали матеріали нового розслідування «Paradise Papers» (« Документи райських островів »). Колишнього заступника Глави НАК «Нафтогаз» Андрія Лопушанського підозрюють в ряді епізодів зловживання службовими повноваженнями в корисливих цілях, а також у причетності до міжнародних злочинних схем з відмивання коштів, отриманих незаконним шляхом».

    У 2014 році прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звільнив Лопушанського з НАК «в зв’язку з не появою на роботі протягом більш як чотирьох місяців підряд».

    У 2015 році Лопушанський судився з «Нафтогазом» за відновлення на посаді.

    За інформацією програми «Наші гроші», в 2014 році “Нафтогаз” не закупив одорант, речовину, яка надає запах природному газу, через те, що перемогу в тендері намагалися віддати компанії, пов’язаній з Андрієм Лопушанським. Поставки були зірвані скаргами компаній, в яких Андрій Лопушанський був співзасновником.

    Відразу після обрання Лопушанського нардепом у 2014 році розгорівся скандал, «в один день і без попередження було звільнено 40 працівників санаторію “Женева” в Трускавці на Львівщині. Їх звинуватили в нестачі в касі саме такої суми, яку заборгували працівникам у вигляді несплаченої зарплати за кілька місяців – 360 тис. грн».


    Декларація

    Згідно з електронною декларацією, в 2018 році Андрій Лопушанський отримав 388 тисяч гривень зарплати народного депутата, 422 тисяч – в якості компенсації витрат, пов’язаних з депутатською діяльністю.

    Дружина депутата задекларувала дохід в 5 мільйонів гривень.

    У декларації зазначені квартира в Києві площею 77 квадратних метрів, земельна ділянка в Підгірцях Київської області 1600 квадратних метрів, ділянка 1500 квадратних метрів в селі Станиля Львівської області приміщення в Ялті, Біблія, інкрустована дорогоцінним камінням, ікони, картини.

    Нардеп їздить на автомобілі Мерседес-Бенц S 550 2008 року випуску, водний транспортний засіб (гідроцікд) Bombardier RXP, його дружина має у власності два автомобіля Cadillac Escalade 2004 і 2008 року випуску, а також Мерседес-Бенц 2012 випуску.

    На дружину задекларовані квартира в Києві 169,6 квадратних метрів, нежитлове приміщення в Києві 91 квадрат, годинники відомих брендів.

    Лопушанський володіє 51% компаній «Гербурт» і 100% «Прикарпаття-інвест», офшорною компанією Zewana Investments Limited, зареєстрованій на Кіпрі, 50% компанії «Авітелтранс» і є їх кінцевим бенефіціарієм.

    Посилання

    Сторінка Андрія Лопушанського в Фейсбуці

    Згадки про персону