Андрій Помазан
  • Дата народження
    30 серпня 1986
  • Країна
    Україна
Андрій Помазан
4580

Андрій Помазан

Помазан Андрій Сергійович: депутат Ірпінської міськради та голова села Михайлівка-Рубежівка

Андрій Помазан - Фото 1

Помазан Андрій Сергійович — ЗМІ звинувачували його в тому, що він роздавав землі села своїм людям і не виконував передвиборчі обіцянки

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Андрій Сергійович Помазан народився 30 серпня 1986 року в місті Київ, Україна.

Освіта

У 2007 році Андрій закінчив Національний університет державної податкової служби України та отримав диплом фінансиста.

Сім’я

Батько Андрія — Сергій Семенович. Він займався підприємництвом. У 2007 році балотувався від Соцпартії на парламентських виборах, але до Верховної Ради не пройшов. У 2018 році Сергій Помазан був застрелений. Виконавців і замовників не знайшли. Подейкували, що причиною вбивства стали земельні його махінації.

Андрій Помазан - Фото 2

Андрій одружений. Дружину звуть Валерія (1985 року народження). Вона кінцевий бенефіціар благодійного фонду "Рідне село". У Андрія та Валерії двоє синів: у 2013 році народився Кирило, а через чотири роки Володимир.

Кар'єра

Свою трудову діяльність Андрій розпочав у жовтні 2006 року менеджером у сільськогосподарському кооперативі "Рубежівський", який належав його батькові. Через два роки Помазан очолив ТОВ "Агровіта-ІР" (основний вид діяльності — надання в оренду та експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна). На цій посаді він працював протягом семи років, з 2008 по 2015 рік. Влітку 2014 року Помазан очолив благодійний фонд "Рідне село".

Андрій заснував низку сільськогосподарських підприємств та обслуговуючих кооперативів у селах Михайлівка-Рубежівка та Орані, а також у місті Буча.

Восени 2015 року він переміг на виборах і став сільським головою Михайлівсько-Рубежівської сільської ради. На місцевих виборах 2020 року Андрій в якості кандидата від партії "Нові обличчя" був обраний по 4-му виборчому округу в Ірпінську міську раду. 

Андрій Помазан - Фото 3

Тоді ж він пробував балотуватися до Бучанської районної ради. Однак виборці не підтримали його кандидатуру. На момент виборів Помазан був безробітним, але пізніше знову очолив село.

У VIII скликанні Ірпінської міськради Андрій входить до складу фракції "Нові обличчя" та постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики та внутрішньої політики, виявлення та протидії корупції, взаємодії з правоохоронними органами та інформаційної політики.

У 2021 році Помазан балотувався на довиборах до Верховної Ради по 184-му мажоритарному округу (Бериславський район, частини Каховського та Херсонського районів Херсонської області). Однак за нього проголосувало всього лише 35 осіб (0,1%) і він зайняв останнє, п'ятнадцяте місце.

Компромат

Перед виборами 2015 року в Михайлівці-Рубежівці Андрій займався підкупом виборців, роздаючи подарунки. Він обіцяв відкрити до кінця року сільський клуб, привести іноземні інвестиції, був противником приєднання населеного пункту до Ірпеня. 

Як повідомляють ЗМІ, останню обіцянку він порушив після того почав тісно співпрацювати з нині ексмером Ірпеня Володимиром Карплюком. У грудні 2018 року Помазан зібрав невелику кількість селян, заручившись підтримкою "тітушок" і поліції, приєднав Михайлівку-Рубежівку до Ірпеня.

Восени 2020 року до журналістів інформаційного агентства "Погляд" зверталися жителі Михайлівки-Рубежівки. Вони повідомили, що у село на приватну ділянку звозять і закопують відходи з Обухова.

Нібито ця земля належить сільському голові. Представникам преси журналістам не вдалося поспілкуватися з Помазаном через те, що він був у відпустці. Але на зустрічі з громадою він заявив, що відходи нешкідливі. Правда, документи на відходи показати відмовився.

Андрій Помазан - Фото 4

За інформацією журналістів "Погляду" лише за п'ять років керівництва селом Андрій виділив майже сотню ділянок людям зі свого оточення. Так, тещі у 2016 році він передавав у володіння півтора гектара. 

Громадський рух "Чесно" назвав Андрія "кандидатом на відкликання" з міської ради Ірпеня. У 2021 році він підтримав:

▪️ забудову заплав біля Романівки та Стоянки;

▪️ забудову табору "Восток";

▪️ зміна статусу лісу і переведення його в ландшафтний парк "Потоки", що передбачає забудову;

▪️ придбання за завищеною ціною нежитлового приміщення у забудовника, який наближений до ексмеру Володимиру Карплюку.

"Чесно" називала ці питання "маркерними", тобто такими, які показують доброчесність політиків.

Також "Чесно" повідомляли, бувши кандидатом у народні депутати по одному з херсонських округів, Андрій замість передвиборчої програми зробив компіляцію кількох наукових статей та положень стратегії розвитку Київської області на 2021-2027 роки та кількох регіональних цільових програм, що діють у Херсонській області.

Андрій Помазан - Фото 5

Декларація

Згідно з довоєнними деклараціями, у власності сім'ї Помазан було чотири квартири в Києві, два житлових будинки, вісім земельних ділянок (на 80 га) в основному в Запорізькій області, кілька нежитлових споруд і також дача в Михайлівці-Рубежівці площею 386,3 "квадратів". У 2014 році Андрій купив автомобіль Lexus XL 350, а через чотири роки придбав Toyota Tundra 

Інформації про поточні декларації депутата міської ради Ірпеня немає. У зв'язку із загрозою кібератак з боку Російської Федерації з 2022 року електронна база декларацій чиновників і політиків закрита.

Згадки про персону