Рудницький Андрій Миколайович: керівник Рівненської обласної прокуратури
Рудницький Андрій Миколайович — ЗМІ припускають, що він фіктивно розлучився з дружиною, щоб не світити її майно в деклараціях
Біографія
Андрій Миколайович Рудницький народився в 1973 році в місті Кам'янець-Подільський Хмельницької області, Україна.
Освіта
Вищу освіту Рудницький отримав в Одеському державному університеті імені І.І. Мечникова, де закінчив юридичний факультет.
Сім’я
Офіційно Андрій з 2015 року в розлученні зі Світланою Рудницькою (Левченко). Однак, як пишуть ЗМІ, вони зберегли дружні стосунки та нерідко подорожували разом зі своїми двома дітьми: дочкою Оленою і сином Володимиром.
На дочку офіційно оформлено ТОВ "Гермес-торг" (основний вид діяльності — надання в оренду та експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна). Підписантом підприємства є колишня теща Рудницького — Наталія Левченко.
У 2021 році Олена Рудницька стала фізичною особою підприємцем (організація конгресів і торгових виставок).
Кар'єра
Після закінчення університету Андрій наприкінці 1996 року став співробітником органів прокуратури. Починав як стажист слідчого прокуратури. Згодом керував районними прокуратурами в місті Одеса. В обласному управлінні очолював відділ нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, управління нагляду у кримінальному провадженні.
З квітня 2017 року і по 10 вересня 2020 року Рудницький був заступником прокурора Кіровоградської області. Восени 2020 року Андрій очолив обласну прокуратуру в Рівному.
Компромат
Засоби масової інформації повідомляли, що у 2009 році Андрій був затриманий іншими правоохоронцями за підозрою в отриманні хабаря в розмірі 35 тисяч доларів. Однак, чим закінчила ця історія в пресі інформації немає.
У 2015 році в будинок Рудницького увірвалися грабіжники. Нібито вони забрали коштовності, двадцять п'ять тисяч доларів готівкою і три шуби. Невідомо звідки у прокурора було стільки цінного майна. Однак напад правоохоронці пов'язували з професійною діяльністю Рудницького. Зловмисників так і не знайшли.
Журналісти підкреслюють, що Андрій Рудницький зумів безболісно для своєї кар'єри пережити постмайданну люстрацію.
У 2017 році повідомлялось, що прокурор попросив суддю одного з одеських районів створити фейкову постанову про вилучення справи про розбій тодішнього парламентарія Євгена Дейдея з судового архіву і передати "на додаткове розслідування" в прокуратуру, де служив сам Рудницький.
В кінці 2020 року в пресі знову з'явилася інформація, що Рудницький затриманий за хабар. Однак пресслужба обласної прокуратури спростувала чутки.
Журналісти видання "Четверта влада" припускали, що розлучення Рудницького зі своєю дружиною було фіктивним, щоб не світити її майно в декларації прокурора.
Журналісти звернули увагу, що прокурор вирішив розлучитися з дружиною якраз перед введенням обов'язкового електронного декларування та кримінальної відповідальності за брехню в ній.
На фіктивність вказували фотографії пари після розлучення. На них Андрій і Світлана відображені як звичайна любляча пара. Дружина прокурора неодноразово приїжджала до нього в гості, коли Рудницький з Одеси перевівся до Кропивницького.
Він так і залишив на безіменному пальці носити обручку. Сам прокурор це пояснив тим, не хоче давати “можливість іншим жінкам", а з колишньою дружиною сподівається возз'єднатися.
Ймовірно, прокурор не хотів, щоб громадськість дізналася, що у його дружини було кілька квартир (як мінімум, трьох) в Одесі. Їх засвітила сама Світлана Левченко в соцмережах. Під Одесою вона придбала у 2019 році 15 соток землі.
Представники преси помітили, що на дочку Андрія записаний житловий будинок, на тлі якого Світлана позувала для знімків соцмереж. У 2006 році, за інформацією ЗМІ, Олена Рудницька стала власницею 13 соток землі з будинком понад ста квадратів. На той момент дочка прокурора була ще неповнолітньою.
У 2011 році хтось почав незаконно забудовувати територію біля Лузанівського пляжу Одеси. Городяни звернулися в прокуратуру з проханням припинити будівництво. Рудницький пообіцяв розібратися, а вже через кілька років фірма, наближена до прокурора починає тут будувати свою будівлю.
Цікавий і той факт, що на родичів Рудницького і його колишньої дружини записані кілька фірм за адресою на 6-й кілометр Овідіопольського шосе. Без номера будинку або офісу. Фактично — це прямо на вулиці.
Декларація
У рідному Кам'янці-Подільському Андрій у спільній власності з матір'ю мав квартиру (52 кв.м). У Холодній Балці на Одещині доньці прокурора належала ділянка землі (1320 кв.м) та житловий будинок зі дворовими спорудами (110 кв. м). Там же в Рудницького також була земля (1000 кв.м).
У 2020 році заробив в цілому (зарплата і пенсія) 1,3 мільйона гривень. Готівкою у Рудницького було 350 тисяч гривень, на банківських рахунках — 374,1 тисячі гривень.
Про поточні декларації прокурора даних немає. З метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закритий.