Андрій Ставніцер
  • Дата народження
    19 червня 1982
  • Країна
    Росія
  • Соцмережі
Андрій Ставніцер
5218

Андрій Ставніцер

Ставніцер Андрій Олексійович: одеський підприємець, який намагався продати держвласність задешево

Андрій Ставніцер - Фото 1

Ставніцер Андрій Олексійович - спадкоємець найбільшого стивідорного оператора в Україні, один з найбагатших жителів Одеси, якого підозрювали у корупційних схемах, захопленні території та участі в продажу державної власності.

Біографія

Ставніцер Андрій Олексійович народився 19 червня 1982 року в містечку Тирниауз (Кабардино-Балкарська Республіка РФ). В дитинстві разом з батьками переїхав до Одеської області, звідки був родом його батько.

Освіта

Андрій Ставніцер - Фото 2

Андрій Ставніцер отримав прекрасну освіту в елітних навчальних закладах і бізнес-школах Великобританії, Швейцарії та Росії. Також має диплом про вищу освіту, який отримав в університеті Одеси.

Сім’я

Батько - Олексій Михайлович Ставніцер (1947-2011) - співзасновник компанії "ТрансІнвестСервіс". Більша частина причалів (п'ять з шести) "ТІС" була побудована під його керівництвом. Залишив у спадок своїм дітям найбільший порт в Україні.

У 2016 році у рідному селі бізнесмена - Візирка Одеської області з'явилася вулиця, названа на його честь.

Рідний брат - Єгор Гребенников (1972 року народження) - нинішній співвласник (поряд з Андрієм) групою "ТІС". Його частка в бізнесі - сорок дев'ять відсотків. У справу батька прийшов в 1996 році. Вивчав логістику і економіку на одних з найбільших світових підприємствах таких, як «Electrolux» і «Zanussi».

Єгор здебільшого намагається залишатися непублічним. Про його життя відомо менше, ніж про його молодшого брата. З чуток Гребенников проживає в декількох кілометрах від термінала "ТІС".

У братів прізвища різні. Однак батьки у них спільні. Старший брат носить дівоче прізвище матері. Молодшому "дісталось" прізвище батька.

Дружина - Діана Ставніцер, уродженка Харкова. За освітою психолог. Займається підприємництвом і благодійністю.

Андрій Ставніцер - батько чотирьох дітей.

Кар’єра

У "ТІС" майбутній його керівник прийшов ще у 2001 році. Починав дев'ятнадцятирічний Андрій у якості помічника головного диспетчера в порту Южний. Дуже скоро Андрій став і одним з головних акціонерів підприємства.

Андрій Ставніцер - Фото 3

Протягом шести років роботи у "ТІС" займався найрізноманітнішими роботами. Ставніцер-старший передав Андрію владу в компанії, коли йому виповнилось двадцять п'ять років.

У 2010 році Ставніцер був обраний на пост керівника International Association of Ports and Harbors (Міжнародної асоціації портів та гаваней) зі штаб-квартирою в Токіо.

У 2014 році бізнесмен став почесним австрійським консулом в Одеському регіоні.

У 2016 році став співзасновником інвестиційної компанії "SD-Capital", яка займається консалтингом і супроводом інвестиційних проєктів у транспортному секторі, в інфраструктурі, в аграрній і банківській сферах.

У 2015-2016 роках радник голови Одеської обласної державної адміністрації.

У 2018 році журнал "Новий час" поставив Андрія Ставніцера на 57 місце серед найвпливовіших українців.

Зараз, кожні три роки підприємство Ставніцера будує новий величезний термінал в порту, створивши за весь час більше трьох тисяч робочих місць. Компанія управляє найбільшою залізничною станцією.

Компромат

Андрій Ставніцер - Фото 4

Як зазначає джерело сайту "368.media", ще в 2007 році керівництво «Одеської залізниці» фактично заявило про свою відмову отримувати по два з половиною долари за тонну від «ТІС» за послуги з подачі/прибирання вагонів. Несподівано держпідприємство вирішило транспортувати товари приватного оператора за найдешевшою ціною.

За словами нардепа восьмого скликання Віталія Купрія, подібна щедрість призводить до того, що кожен рік "Укрзалізниця" в особі "Одеської залізниці дарує близько шістдесяти мільйонів доларів власних доходів найбільшій приватній компанії.

Як стверджував народний обранець до корупційної схеми, крім топчиновників "Укрзалізниці" і її філії "Одеської залізниці", причетний і керівник «Трансінвестсервіс» Андрій Ставніцер.

У 2016 році одеський бізнесмен опинився в епіцентрі скандалу, з продажу Міністерством інфраструктури буксирів Одеського порту.

Компанія P & O Maritime, що надає морські послуги для урядів і великих підприємств у всіх куточках світу, звернулася до Володимира Омеляна з пропозицією придбати у Одеського порту буксири.

За дюжину цих судів P & O Maritime пропонував п'ятдесят мільйонів доларів. Причому виплату планувалося провести не за один раз, а у кілька етапів, які розтягуються на десятиліття. Як пише"Обозреватель", за умовами угоди, лише 25 мільйонів з 50 будуть виплачені покупцем після підписання угоди.

Головною причиною продажу буксирів покупець називав неефективність їх використання. Однак, як зауважують фахівці, навіть при "неефективному" використанні буксирного флоту, він принесе Україні ті ж п'ятдесят мільйонів всього за три роки. За десять років однакова сума була б втричі більше запропонованої покупцем.

Однак просто продати майно порту не представлялось можливим. Адже воно знаходиться в державній власності, а значить продавати його заборонено. Для того, щоб отримати можливість продати буксирний флот, Володимир Омелян, як пишуть журналісти порталу "Антикор", почав лобіювати скасування зазначеного мораторію. Під це навіть був знайдений привід - в країну прийдуть інвестиції.

 

Андрій Ставніцер на перемовинах з міністерством представляв сторону покупця. Його роль в даній схемі - фінансова сторона угоди.

Як відзначають все в тому ж "Антикорі", гроші на покупку буксирів «проженуть» через створений для таких справ Андрієм Ставніцером «інвестиційний фонд» SD Capital, який дозволить «віддячити» учасників угоди з міністерства.

По зауваженнях глави представництва організації "Сприяння розвитку водного транспорту України" Олексія Мусатова, оренда буксирів призведе до банкрутства Одеського порту з тієї простої причини, що 85% його прибутку - це якраз буксири. Якщо буксири перетворюються в оренду, то порт перетворюється в підприємство, яке збанкрутувати нескладно.

Однак через скандал, що розгорівся, продати держмайно не вдалося.

Після цього народні депутати, представники міжфракційного об'єднання "Депутатський контроль" звернулися до зовнішньополітичного відомства України з проханням позбавити підприємця звання почесного консула Австрії.

Парламентарії вважали, що Андрій Ставніцер завдає фінансових збитків країні своєю діяльністю.

Уваги заслуговує і той факт, що після цього звернення до українського МЗС на деяких обранців було скоєно замах. Вадиму Руденку спалили автомобіль, а по дому Ігоря Котвицького вистрілили з гранатомета.

Ще один парламентарій - Віталій Купрій у 2016 році повідомив дані, в яких зустрічається інформація про "ТІС". Так Купрій передав до правоохоронних органів документи, які свідчили про те, що ділянка землі у 132 гектари в Лиманському районі Одеської області. незаконно перейшла у користування компанії Андрія Ставніцера.

У 2016 році до топменеджерів "ТрансІнвестСервіс" прийшли правоохоронці з обшуками. Причому сбушники обшукували не тільки кабінети керівників "ТІС", але і їхні будинки і квартири. Слідчі дії проходили в рамках кримінального провадження за підозрою в заволодінні шістьма мільйонами доларів корабельних зборів.

Як стверджували у правоохоронних органах, компанія незаконно оформила права на отримання частини коштів від портових зборів, які на той час надходили до державного підприємства «Адміністрація морських портів України». Це стало можливим через незаконне оформлення прав власності на частину акваторії Аджаликського лиману, який, згідно з Конституцією, є власністю українського народу. Представники СБУ вилучили невраховану валюту і печатки офшорних компаній.

В "ТІС" же пояснили, що ще десять років тому отримали право від міністерства інфраструктури на будівництво причалів. Для цього компанія розширила акваторію порту, вклавши сорок мільйонів доларів. Держава повинна була компенсувати ці кошти.

Тому приватний порт отримує портовий збір і зберігає його на спеціальному рахунку. А ось витрачати "ТІС" їх не може. Ці гроші будуть витрачені тільки на днопоглиблення і лише під наглядом держави.

За рік до обшуків СБУ ця справа привабила і поліцейських. Але тоді знайти хоч якісь докази незаконної діяльності не вдалося.

Все у тому ж 2016 році своїм постом в Фейсбук про президента США Дональда Трампа Андрій Ставніцер змусив обурюватись користувачів соціальної мережі. Переробивши відому українську політичну приказку про експрезидента Віктора Януковича, він написав наступне: "Спасибі жителям Техасу за президента Дональда Трампа".

Андрій Ставніцер - Фото 5

Дохід

Андрій Ставніцер - один найбагатших жителів Одеської області. Дохід підприємця оцінюється приблизно в сорок п'ять мільйонів доларів.

Посилання

Профіль в Facebook

Профіль в LinkedIn

Згадки про персону