Андрій Тарасенко
  • Дата народження
    17 листопада 1982
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Андрій Тарасенко
5355

Андрій Тарасенко

Тарасенко Андрій Іванович: лідер партії “Правий сектор”

Андрій Тарасенко - Фото 1

Тарасенко Андрій Іванович відомий як радикальний український націоналіст. Тричі безуспішно балотувався до Верховної Ради. Двічі був арештований. 

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Андрій Тарасенко народився 17 листопада 1982 року у Кривому Розі. Батьки були звичайними робітниками. Батько працював водієм, а мати - медсестрою. 

Фейсбук: facebook.com/profile.php?id=100003179677216

Твіттер: twitter.com/5Gq2RL5sZbSkfsN

Сім'я

Одружений, виховує двох дочок.

Андрій Тарасенко - Фото 2

Освіта

Хоча Андрій і навчався в Криворізькому технічному університеті на економічному факультеті, через активну націоналістичну діяльність вищу освіту так і не отримав.

Кар'єра

Ще бувши студентом Тарасенко вступив до Конгресу Українських Націоналістів. У 18 років вже балотувався у районну раду Кривого Рогу від КУН.

У 2001 році разом з товаришем потрапив на польовий вишкіл ВО “Тризуб” імені С.Бандери, після чого очолив осередок “Тризубу” спочатку у своєму місті, а згодом - на всій Дніпропетровщині. Через деякий час взяв під керівництво Наддніпрянський курінь, в який входило 8 областей (в тому числі й Крим). 

Навесні 2006 року, бувши 1-м заступником Головного командира ВО “Тризуб” імені С.Бандери, Андрій Тарасенко переїхав до Києва, де проживає з родиною донині. 

Влітку того ж року організував на Майдані “тризубівський” табір, висловлючи протест проти призначення Віктора Януковича прем’єр-міністром. 

В 2009-му на підставі підозри націоналіста в пошкодженні пам’ятника Леніну на Бесарабці правоохоронці вперше його заарештували, однак покарання Андрій відбував умовно. Вже через рік він брав активну участь у “Податковому” та “Мовному” майданах.

На початку 2011-го Тарасенко був заарештований вдруге на основі підозри в руйнуванні пам’ятника Сталіну в Запоріжжі. Судимий так і не був, оскільки правоохоронці не мали достатньо доказів його причетності. 

З перших днів масових акцій протесту брав активну участь у Майдані. Відразу після створення “Правого сектору” став речником організації. 

У 2014-му очолив київський осередок “Правого сектору”, а згодом був призначений заступником Провідника організації з громадсько-політичної діяльності НВР. У тому ж році відправився в зону АТО. Через кілька повернувся через серйозне поранення.

У листопаді 2015-го став членом Проводу НВР ПС. У квітні 2018 року обраний на цю посаду повторно.

У 2012 році вперше балотувався до Верховної Ради 7-го скликання як самовисуванець. У 2014-му та 2019-му балотувався знову від партій “Правий сектор” та “Свобода” відповідно. Народним депутатом так і не став.  

У 2016 році очолив політсилу “Правий сектор”. У нинішній час також входить до проводу НВР ПС. Є підполковником в запасі ВО “Тризуб”.

Компромат

За даними видання ZNAJ, Андрія Тарасенка разом з іншими учасниками “Правого сектору” звинувачують в постійній дискримінації російськомовних громадян, представників ЛГБТ-спільноти та політичних опонентів

Наприклад, він неоднократно негативно висловлювався проти гей-парадів у Києві, заявляючи, що Порошенко як президент не мав права підтримувати права представників цих меншин.

Крім того, лідер “правих” заявляв, що Польщею керують шовіністи, а також що Степан Бандера та Роман Шухевич - народні герої та що вони не чинили утиски поляків на Західній Україні в першій половині ХХ століття. Такі слова Тарасенка викликали у представників польської влади та її прихильників велике обурення.

Говорять, що він, як багато хто з інших радикальних націоналістів, в минулому займався криміналом, а його нинішня громадсько-політична активність - лише прикриття його незаконної діяльності. Однак це лише чутки.

Також Тарасенко опинився у списку тих українців, проти кого Росія ввела санкції.

Декларація

Згідно з електронною декларацією, дохід Андрія Тарасенка за 2018 рік склав всього 17 800 гривень, які він отримав в якості матеріальної допомоги від держави. Доходи дружини активіст не вказав. Попри це, у соціальних мережах лідер “Правого сектору” опублікував декілька фото за кордоном. Де він взяв гроші на сімейний відпочинок в Європі - невідомо. 

Що стосується нерухомості, то Тарасенко задекларував власну квартиру в Кривому Розі площею 67,9 кв.м та квартиру в Києві на 63,9 кв.м, яка записана на дружину. Крім того, він володіє земельною ділянкою під Києвом площею 1245 кв.м, на якій будує будинок. Їздить націоналіст на Toyota RAV4 2014 р.в.

Андрій Тарасенко - Фото 3
Згадки про персону