Андрій Вадатурський
  • Дата народження
    11 квітня 1973
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Андрій Вадатурський
1814

Андрій Вадатурський

Андрій Вадатурський: депутат-аскет з віллою за кілька мільйонів гривень

Андрій Вадатурський - спадкоємець одного з найбагатших людей України. Народний депутат, який має мільйони, але показово живе в готельному номері, за який платить держава. До парламенту прийшов для реформування аграрного сектора, але поки лобіює інтереси компанії свого батька.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра і громадська діяльність
5. Декларація
6. Компромат

Біографія

Андрій Олексійович Вадатурський - уродженець Миколаївщини. Народився 11 квітня 1973 року на станції Трикратне в Миколаївській області.

Освіта

Андрій Вадатурський отримав дві вищі освіти. У 1996 році він отримав диплом інженера-електрика в Миколаєві, а через чотири роки став магістром економіки в The London School of Economics and Political Science.

Сім’я

Дружину політика звуть Світлана Дяченко. У Андрія Вадатурського троє дітей: син Микола та доньки Катерина і Ольга. Діти Андрія Вадатурського живуть у Миколаєві з матір'ю.

Андрій Вадатурський - син бізнесмена, Героя України Олексія Опанасовича Вадатурського, засновника і беззмінного (з 1991 року) керівника сільськогосподарського підприємства "Нібулон".

Кар’єра і громадська діяльність

Кар'єра Андрія Вадатурського пов'язана виключно з одним місцем роботи. Із 1997 року він працює в компанії свого батька. Про “Нібулон” Андрій Вадатурський з гордістю розповідає, як про незалежний бізнес, який був побудований за зовсім іншими принципами.

Через три роки, отримавши другу освіту у Великобританії, очолив торговий відділ компанії. Ще через три роки став другою людиною в компанії "Нібулон".

У 2014 році Андрій Вадатурський балотувався в український парламент за мажоритарною системою від Миколаївської області. Набравши більше 43% голосів виборців, Андрій Вадатурський став народним депутатом VIII скликання Верховної Ради. До свого обрання займав крісло голови наглядової ради компанії “Нібулон”.

Андрій Вадатурський розповідає, що став депутатом від Миколаївської області не просто так. За його словами, його округ найскладніший, депресивний. Тут немає виробництва, райони здебільшого дотаційні. Дуже складне життя.

Він згадує, що на травневих святах провів прийом громадян. З ними були люди з партії, а також його помічники. Після прийому він поцікавився, хто-то хоче бути депутатом. Всі відповіли, що ні. Тому що це досить складно бути депутатом.

3 вересня 2014 року в газеті він прочитав списки кандидатів в депутати від Миколаївської області, яка завжди була вотчиною Партії регіонів і комуністів. Він побачив, що балотуються люди, які вирішили пройти в парламент тільки для власної наживи.

Після Майдану багато хто вважав, що саме в цій області є сенс балотуватися. За словами Вадатурського, це послужило для нього останньою краплею. Він вирішив зробити більше, ніж просто бути бізнесменом. До того ж він вважав, що власною кандидатурою може запропонувати людям вибір.

Він йшов до парламенту, щоб показати, як можна займатися політикою. Під час парламентської кампанії, виступаючи перед виборцями Вадатурський пообіцяв, що буде зразковим депутатом. І свій округ він хоче зробити найкращим.

Головний  заняттям в парламенті для нього стало лобіювання реформ в аграрному і в транспортному секторі.

Андрій Вадатурський розповідає, що народним депутатом він вирішив стати, тому що повірив в цінності і зміни, побачив яка зараз проблема в Києві, у Верховній Раді, в керівництві. На його думку в країні немає нормальних людей, яким можна віддати інструменти управління країною.

У парламенті Андрій Вадатурський входить до фракції "Блок Петра Порошенка" і міжфракційного об'єднання "Єврооптимісти". Займається питаннями аграрної політики та земельних відносин.

Народний обранець входить до складу груп міжпарламентських зв'язків із Швейцарією, Канадою, Ліваном, США, Іраном і Фінляндією.

Андрій Вадатурський у 2014-2016 роках очолював у Миколаївській області партію "Солідарність".

Народний депутат розповідає, що причиною входження в політичну силу Порошенко стало те, що йому дуже сподобалось гасло, з яким він пішов на вибори - “Час об'єднуватися”.

Андрій Вадатурський, вважаючи себе патріотом, вирішив підтримати людину, яка обіцяла навести порядок в країні. Однак, у березні 2016 року Вадатурський вийшов із партії, але залишився у фракції.

Декларація

У 2017 році народний обранець задекларував садовий будинок площею 60 квадратних метрів у селищі Каравелово Миколаївської області. Саме тут знаходиться й земельна ділянка площею 800 "квадратів", яка належить парламентарю.

У столиці України, згідно з декларацією, народний обранець живе в номері готелю "Київ". За місяць оренда номера обходиться народному депутату майже в 19 тисяч гривень.

Дружині політика належать дві земельні ділянки в Миколаївській області. Одна з них одиться в селі Покровське (250 кв. м), друга - в Каравелово (800 кв. м). Дружина народного обранця має у власності квартиру в Миколаєві. Вартість квартири загальною площею 191 квадратний метр оцінюється більш ніж у мільйон гривень. Крім того, в селищі Покровському знаходяться  недобудовані житловий будинок (300 кв. м) та гараж з мансардою (60 кв. м), які також належать їй.

В електронній декларації політик вказав, що володіє тільки одним автомобілем. У 2014 році він придбав вантажний ГАЗ 66 1978 року за 14 тисяч гривень.

Андрію Вадатурському належить п'ята частина корпоративних прав сільськогосподарської компанії "Нібулон".

У 2017 році зарплата народного депутата у Верховній Раді склала 255 тисяч гривень. Ще стільки ж він отримав у якості засобів для виконання своїх депутатських повноважень. Доходів у дружини народного обранця немає.

Компромат

У 2016 році "Нібулон" відсудив у "Укрзалізниці" більше 120 мільйонів гривень. Причиною позову стало те, що компанія Андрія Вадатурського оплачувала перевезення своєї продукції як експортної залізницею всередині країни.

Із чуток, суд виніс рішення на користь сільськогосподарської компанії завдяки тому, що Андрій Вадатурський обзавівся депутатським мандатом.

Восени 2017 року Генеральна прокуратура збиралася вручити Андрію Вадатурському підозру в створенні корупційних схем.

У 2018 році в пресі з'явилася інформація про те, що на парламентських виборах у 2019 році Андрій Вадатурський увійде до п'ятірки кандидатів від політичної сили, яку створить нинішній прем'єр-міністр Володимир Гройсман. У той самий час батько парламентарія почав вести переговори з Юлією Тимошенко. Таким чином, батько і син Вадатурські намагаються забезпечити собі комфортне майбутнє після 2019 року.

Один із найбагатших людей України не посоромився взяти 38 тисяч гривень з державного бюджету для компенсації проїзду. Ще 191 тисячу гривень парламентарій отримав як компенсацію оренди готельного номера. І це тільки в 2017 році.

Андрій Вадатурський довгий час позиціонував себе як аскета. Він живе в маленькому готельному номері, на роботу ходить пішки (благо недалеко), а готує собі сам за допомогою мультиварки.

Але після того, як у пресу просочилася інформація про те, що на Кінбурнській косі у політика є велика вілла, від позиціонування себе як прихильника спартанського способу життя довелося відмовитися.

Щодо компенсації коштів за депутатське житло Андрій Вадатурський розповідає, що пішов на принцип: так як він має право на компенсацію, то повинен її отримати. Тим більше, гроші потрапляють не особисто йому в руки, а йдуть в готель. У висновку свого спічу про компенсацію за житло народний депутат закликав жити всім по закону.

Інформацію про свої банківські рахунки і готівкові кошти Андрій Вадатурський приховує. За чотири роки депутатства він жодного разу не надав інформацію про свої грошові активи. У свою чергу статки його батька оцінюються в майже 900 мільйонів гривень.

У 2015 році парламентарія виключили зі списків міжфракційного депутатського об'єднання "Миколаївщина". Причина так і залишилася невідомою. Але нардеп Тарас Кремінь, керівник об'єднання, на своїй сторінці в Facebook написав, що група "Миколаївщина" проти порушень принципів депутатської та ділової етики.

Із чуток, Андрій Вадатурський у парламенті займається лобіюванням інтересів компанії "Нібулон", якою керує його батько.

За словами самого народного обранця, ці чутки не відповідають дійсності. Однак за час перебування Андрія Вадатурського в стінах Верховної Ради земельний фонд "Нібулона" значно зріс, перетворивши батька і сина Вадатурських на найбільших землевласників країни.

Крім того, Андрій Вадатурський намагався провести законопроект "Про внутрішній водний транспорт", в якому пропонувалося реформувати систему річкових перевезень за кошти, взяті з дорожнього фонду.

У цьому реформуванні була зацікавлена ​​компанія самого Андрія Вадатурського, компанія "Нібулон" якого, в значній мірі використовувала річки для перевозу власної продукції. Законопроект явно робив ці перевезення більш комфортними.

Але до Верховної Ради був внесений і інший законопроект щодо водного транспорту. У ньому пропонувалося створити державне підприємство, яке буде утримуватися за рахунок перевізників, тобто і самого "Нібулона". Андрій Вадатурський, звісно, цей законопроект розкритикував.

Незважаючи на те, що сімнадцять років пропрацював на керівних посадах в одному з найбільших підприємств країни, Андрій Вадатурський заявляє, що не є олігархом і два десятиліття живе в "хрущовці".

Батько і син Вадатурські придумали непоганий спосіб, як зробити "заначки" свого зерна в Європі. Олексій Опанасович продавав офшорній фірмі Андрія, яка знаходиться в Нідерландах, зерно за заниженими цінами.

У травні 2018 року в прямому ефірі телеканалу "1+1" Андрій Вадатурський звинуватив міністра інфраструктури Володимира Омеляна в корупції. У відповідь міністр пообіцяв подати на парламентарія в суд за наклеп. Однак ніякого судового розгляду між політиками не відбулося.

Згадки про персону