Андрій Веревський
  • Дата народження
    25 липня 1974
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Андрій Веревський
571

Андрій Веревський

Андрій Веревський: зерновий монополіст і найбільший землевласник України

Андрій Веревський - Фото 1

Андрій Веревський - один з найзагадковіших доларових мільйонерів України. У 19 років почав займатися підприємницькою діяльністю, в 24 - зайнявся політикою. Протягом декількох років поєднував роботу в парламенті з бізнесом, за що згодом позбувся депутатського мандату. За цей час встиг створити аграрну корпорацію, практично ставши монополістом з постачання зерна. Добре пристосовуючись до обставин, завжди був близький до провладних політсил, за рахунок чого із року в рік нарощував потужності свого бізнесу.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Статки і джерела доходів

Біографія

Веревський Андрій Михайлович народився 25 липня 1974 року в Полтаві. Є засновником і президентом корпорації "Кернел Груп". Більше 10 років був народним депутатом України. На першому курсі ВНЗ став заступником гендиректора ДАК "Хліб України" в рідному місті. Розвиває бізнес по вирощуванню і постачанню зерна, переробки соняшнику, а також виробництва та експорту соняшникової олії.

Сім'я

Мільйонер одружений, має трьох дітей (двох синів і дочку).

Освіта

Після школи вступив до Полтавського інженерно-будівельного інституту, проте через рік кинув навчання. У 2000-му закінчив Оксфордський коледж. Через 5 років отримав спеціальність з агрономії в Національному агроуніверситеті.

Кар'єра

На початку свого трудового шляху (1993) Андрій Веревський протягом 5 років працював у Полтавському обласному відділенні ДАК "Хліб України" заступником директора. Потім перейшов у компанію "Зерноекспорт", де також отримав керівну посаду.

Уже в 2001-му очолив наглядову раду ЗАТ "Соняшник" у Полтаві, а через рік вперше став позапартійним народним депутатом України.

За 4 роки змінив кілька фракцій. У 2006 році пройшов в Раду вже від Блоку Юлії Тимошенко, займаючись у парламенті земельними питаннями і аграрною політикою.

У червні 2010 року приєднався до коаліції "Стабільність і реформи", до якої входили Партія регіонів, Блоку Литвина і Компартія, а після обрання президентом Віктора Януковича став членом "Партії регіонів".

В кінці 2012 року "регіонал"-мільйонер у четвертий раз був обраний народним депутатом України, але на цей раз пробув ним недовго. Уже в березні 2013 року бізнесмена позбавили депутатських повноважень у зв'язку несумісності його державної посади з веденням підприємницької діяльності.

Компромат

Виключення з Ради

Попри те, що полтавський бізнесмен також був членом "Партії регіонів", навіть його соратники відмовилися закривати очі на те, що він без докорів сумління користувався політичним впливом для нарощування своїх активів.

Питання про виключення одіозного нардепа через неможливість поєднувати держслужбу з зайняттям підприємницькою діяльністю підняв сам глава Верховної Ради Володимир Рибак. Майже всі колеги підтримали його пропозицію.

Виключення впливового мільйонера Андрія Веревського сталося під час президентства Віктора Януковича - як раз тоді, коли "регіонали" добралися до влади і майже всі намагалися якомога більше собі "урвати".

Цікаво, що попри гучне вигнання з парламенту, Веревський спокійно поставився до того, що сталося. Обов'язки політика були для мільйонера тягарем і навіть трохи сковували його бізнес-діяльність. Тим більше, що за час свого депутатства він вже встиг стати справжнім земельним магнатом.

Не боровся Веревський за депутатський мандат ще й тому, що саме в той час домагався отримання великого кредиту для розвитку свого бізнесу в одному з впливових європейських банків. А західні банкіри, на відміну від наших, дуже дорожать своєю репутацією, тому ретельно перевіряють позичальників. Звісно, вони не кредитують причетних до криміналу осіб. А з огляду на корупційність українських чиновників на чолі з колишнім зеком Януковичем, посада депутата могла обернутися не на користь бізнесмену. І Веревський це розумів. Тому він спокійно склав депутатські повноваження, пояснивши це тим, що як чесний підприємець не зміг змиритися з зіпсованими поглядами більшості чиновників.

Таким чином Веревський скинув з себе зайвий тягар відповідальності і збільшив шанси на отримання кредиту від іноземних інвесторів.

Вже до 2016 року олігарх поглинув ряд агрохолдингів, за рахунок чого збільшив свій земельний банк на 200-250 тисяч гектарів.

Сімейна справа

Домогтися приголомшливого успіху Андрію Веревському допоміг батько, який також займався сільськогосподарським бізнесом. Саме він свого часу почав торгувати зерном, заробивши на цьому хороший статок і давши синові стартовий капітал для його справи. Сьогодні товари компанії "Кернел Груп" (рослинне масло і майонез ТМ "Щедрий дар", "Стожар", "Любонька", "Чумак") лежать на полицях усіх магазинів і супермаркетів України.

Спекуляція у великих масштабах

За неофіційними даними, пан Веревський на початку своєї діяльності скуповував у селян зерно, а потім продавав його з невеликою націнкою американському підприємцю Джиму Келлі. Чим більше росли масштаби його заняття, тим більшим ставав "навар".

Років через десять бізнесмен, як і раніше, дешево купував у селян зерно, але вже продавав його закордонним покупцям за зовсім іншими цінами.

Робив фіктивні документи, в яких вказував вартість продукції вище, ніж ту, за яку брав її насправді, а далі відправляв урожай на експорт, де через офшорні фірми проводив операції.

Завдяки такій схемі роботи Веревський вбивав двох зайців відразу: отримував від держави повернення ПДВ, а потім перепродував задешево отриману ним продукцію за світовими цінами, відправляючи прибуток на офшорні рахунки.

Ходіння по партіях

Пізніше комерсант вирішив розширити свої можливості за рахунок політичного впливу. І якщо інші підприємці для цього налагоджували зв'язки з чиновниками, то полтавський мільйонер вирішив лобіювати інтереси свого бізнесу самостійно.

Так, у 2002 році він стає нардепом від "Єдиної України" і вже через 2 роки відкриває підприємство "Кернел Груп". Ну а оскільки політика йому потрібна була йому чисто для розвитку бізнесу, перебуваючи в парламенті, Веревський пройшовся майже по всім провладним фракціям.

З "Єдиної України" олігарх перейшов у "Європейський вибір", а потім - в "Регіони України". Пізніше він приєднався до БЮТівців, ставши радником Юлії Тимошенко, а коли Янукович почав набирати впливу - вступив до фракції "регіоналів".

Примітно, що хто б не був при владі, бізнесменові завжди вдавалося не тільки зберігати свої активи, а й добряче збільшувати прибуток. Наприклад, коли в 2008 році були введені квоти на експорт олії, обсяг поставок компаній Веревського за кордон навіть зросли. Таким же чином вів свою діяльність олігарх і при Януковичі, старанно ігноруючи встановлені квоти.

Статки і джерела доходів

Андрій Веревський володіє великим агропромисловим підприємством "Кернел", яке спеціалізується на вирощуванні і продажі за кордон зернових культур, а також виробництві та експорті соняшникової олії. Компанія лідирує на українському ринку.

У 2010 році бізнесмен увійшов до списку найбагатших людей України - його статок був оцінений майже в 400 мільйонів доларів, з якими він зайняв 25 місце в рейтингу видання "Фокус".

Всього за три роки Веревський у кілька разів збільшив свої статки, які той же журнал оцінив у 1,2 мільярда доларів і розмістив підприємця на 13 місці в списку українських багатіїв.

До 2017 року бізнесмен вважався найбільшим землевласником України - земельний банк його компанії становив понад 600 тисяч гектарів. Якщо тоді він входив до 5-ки найбагатших жителів країни, то в 2018 році з капіталами в 785 мільйонів доларів спустився на 2 сходинки в рейтингу "Фокус".

У нинішній час статки Веревського оцінюються журналом "Форбс" у 694 мільйони доларів.

Андрій Веревський - Фото 2
Згадки про персону