Анджей Дуда
Анджей Дуда
22

Анджей Дуда

Дуда Анджей: президент Польщі з 2015 року

Анджей Дуда - Фото 1

Дуда Анджей — один з головних лобістів інтеграції України в Європейський Союз і НАТО

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Анджей Дуда народився 16 травня 1972 року в місті Краків, Польща.

Освіта

Дуда — юрист за освітою. Має диплом Ягеллонського університету. У 2004 році захистив дисертацію за темою: "Юридичний інтерес в польському адміністративному праві" і через рік отримав докторський ступінь з юриспруденції.

Сім’я

Батьки Анджея пов'язали свою професійну діяльність з Гірничо-металургійною академією імені Станіслава Сташиця. Батько — інженер-електрик, мати — хімік. Дядько по батьківській лінії — Антоні Дуда у 2015 і 2019 роках обирався депутатом Сейму від партії «Право і справедливість».

У 1994 році Анджей одружився з викладачкою німецької мови Агатою Корнгаузер (1972 р.н.). Через рік у подружжя народилася дочка Кінга. Вона юрист за освітою. Працювала в Європарламенті та була радницею батька-президента з соціальних питань.

Анджей Дуда - Фото 2

Кар'єра

Отримавши диплом, Дуда залишився в рідному університеті вже у якості асистента, а потім і викладача. Працював на кафедрах адміністративного судочинства та адміністративного права. Деякий час викладав у познанській вищій школі педагогіки та управління. У 2005 році відкрив власну юридичну контору. Влітку наступного року Дуда став заступником держсекретаря Мін'юсту. З 2008 по 2010 рік Анджей працював у президентській канцелярії Леха Качинського на посаді держсекретаря. Після загибелі президента в авіакатастрофі Дуда пішов з канцелярії.

У 2010 році він безуспішно балотувався на виборах мера Кракова. З 22,38% голосів Анджей став лише третім. Натомість його обрали до міської ради. У 2011 році він "пішов на підвищення", ставши депутатом Сейму від партії Право і солідарність. Був членом законодавчого комітету.

Анджей Дуда - Фото 3

У 2014 році Дуда обрався до Європарламенту. Був членом фракції Європейських консерваторів і реформістів. Анджей в основному займався міжнародними питаннями, включаючи угоди ЄС з країнами, що не входять до Спільноти.
Наприкінці того ж року партія "Право і солідарність" висунула кандидатуру Анджея Дуди на президентських виборах. 10 травня 2015 року відбувся перший тур. На ньому Анджей посів перше місце, набравши 34,76% голосів.

У другому турі голосування він отримав 51,55% голосів і переміг чинного голову держави Броніслава Коморовського. Дуда став восьмим і наймолодшим (на момент обрання йому було 43 роки) президентом Польщі.

Анджей Дуда - Фото 4

Через п'ять років, у липні 2020 року переобраний на другий термін. Головним напрямком свого внутрішньополітичного вектора він обрав підтримку сімейних цінностей, патріотизму та національної єдності.

У 2016 році польський президент на симпозіумі трансплантаційного товариства підписав карту донора, дозволивши після смерті використовувати його органи.

Після широкомасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну президент Польщі висловив беззастережну підтримку українському народу. Дуда став один з головних лобістів вступу України в НАТО і Європейський Союз, передачі Києву необхідного озброєння і засобів ППО.

Анджей Дуда - Фото 5

Компромат

У 2016 році Дуда підписав закон про ЗМІ, що посилює контроль над державними медіа. Документ був жорстко розкритикований ОБСЄ, Європейським мовним союзом та Асоціацією європейських журналістів. Німецький Бундестаг закликали Європейський союз ввести санкції проти Польщі. Місцеві журналісти, політики та активісти, які критикують владу за кордоном у Польщі почали трактуватися як донощики.

У лютому 2018 року Дуда заявив, що підпише закон про Інститут національної пам'яті. Згідно з ним, звинувачення польської нації в співучасті в Голокості та інших звірствах нацистської Німеччини ставали незаконними. Це зіпсувало відносини з Ізраїлем. Прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху дійшов до того, що звинуватив польський уряд у запереченні Голокосту.

Цей документ викликав невдоволення і в Україні. У ньому передбачена кримінальна відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти громадян Польщі та заборону «бандерівської» ідеології.

Влітку 2020 року польський президент заявив, що не дозволить одностатевим парам одружуватися або усиновляти дітей, назвавши ЛГБТ-рух «іноземною ідеологією» і порівнявши його з індоктринацією в Радянському Союзі.

Анджей Дуда - Фото 6

Декларація

Декларація про майно президента Анджея Дуди за 2021 рік, заповнена 29 березня була опублікована на сайті Верховного Суду. У заяві зазначено, що президент отримав зарплату в розмірі 281 991 злотих. У 2020 році ця сума становила 241 192 злотих.

Він накопичив на своїх рахунках близько 30 000 злотих і 100 євро. Йому належать 446 акцій компанії Skotan, яка котирується на Варшавській фондовій біржі (вартістю приблизно 60 000 злотих).

Дуді належить Кооперативна квартира (79,4 кв.м), земельна ділянка площею (325 кв. м), а також особиста квартира площею (132,68 кв. м) з гаражем (19,42 кв. м).

Президент Польщі вказав, що у нього є рахунок кредитної картки з лімітом 20 000 злотих (без боргу) і іпотечний кредит на 497 тисяч злотих на покупку житла.

Анджей Дуда - Фото 7
Згадки про персону