Анна Новосад
  • Дата народження
    28 липня 1990
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Анна Новосад
4299

Анна Новосад

Новосад Анна Ігорівна: колишня міністерка освіти, яка скаржилася на маленьку зарплату

Анна Новосад - Фото 1

Новосад Анна Ігорівна, яка з 2014 року очолює один із департаментів Міністерства освіти і науки України, у липні 2019-го обрана народним депутатом України від партії “Слуга народу”, а вже через місяць призначена новим Міністром освіти, проте згодом звільнена з посади.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Новини
6. Компромат
7. Декларація

Біографія

Анна Новосад - родом із Вінниччини. Народилася 28 липня 1990 року в м. Ладижин. Займається громадською діяльністю в освітній сфері. Приєдналася до Зе!команди та на позачергових виборах балотувалася до Верховної Ради 9-го скликання. У парламенті ймовірно очолить Міністерство освіти і науки України.

Сім'я

Інформації про особисте життя Анни ані у Фейсбук, ані в інших відкритих джерелах немає.

Освіта

До 2007 року Ганна Новосад навчалася в Українському гуманітарному ліцеї при КНУ ім. Тараса Шевченка, після чого закінчила “Києво-Могилянську академію”. 

Згодом вступила до Університету Маастрихту в Нідерландах, в якому у 2013 році здобула ступінь магістра з європейських студій. 

Протягом року проходила стажування в Іспанії та Чеській Республіці. Брала участь в Українсько-Канадській Парламентській Програмі.

Кар'єра

В 2014 році (після Майдану) Анна влаштувалась у Міністерство освіти і науки України. З березня протягом восьми місяців працювала радником Міністра, а з листопада керувала управлінням міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН. 

У грудні 2017-го очолила департамент стратегічного планування та європейської інтеграції при Міністерстві.

На позачергових виборах до Верховної Ради балотувалась у народні депутати від “Слуги народу”. Пройшла до парламенту 50-тою у партійному списку.

Новини

У серпні 2019 року указом Володимира Зеленського новим міністром освіти була призначена Анна Новосад. На цій посаді вона змінила Лілію Гриневич, яка керувала міністерством з квітня 2016-го.

Цікаво, що 29-річна чиновниця зробила вражаючу кар'єру. Враховуючи те, що ще у 2013-му вона була студенткою магістратури в Нідерландах, їй знадобилося всього 6 років, щоб самій очолити Міністерство освіти і науки в Україні.

4 березня 2020 року звільнена із займаної посади постановою Верховної Ради України.

Компромат

Відразу після свого призначення на посаду міністра Ганна Новосад потрапила у гучний скандал, пов’язаний з її нещодавньою публікацією в мережі Facebook

У своєму дописі чиновниця допустила близько десяти помилок різного характеру, що публічно висміяла доктор філологічних наук Ірина Фаріон, яка славиться своєю боротьбою за чистоту української мови.

Пані Фаріон не просто звернула увагу на помилки, допущені новою очільницею відомства, але й оголосила конкурс серед користувачів Фейсбуку, в якому пообіцяла свою книгу тому, хто знайде найбільшу кількість помилок у тексті Новосад.

Назвавши Анну Ігорівну “бідою для науки” та поставивши її в один ряд з Азаровим, Табачником, Квітою та Гриневич, Фаріон повідомила, що свою першу лекцію почне з виправлення помилок у Фейсбук-пості чиновниці.

Багато хто з користувачів мережі підтримали мовницю, знаходячи все більше і більше помилок в публікації Новосад. При цьому, інші експерти (журналісти, викладачі, письменники, блогери) назвали вчинок Ірини Фаріон підлістю та зазначили, що ситуація не настільки критична, як її роздули.

Так, письменниця і журналістка Тетяна Череп-Пероганич сказала: “Знаєте, яка в наш час найбільша проблема в українському суспільстві? Це не безграмотність, зовсім ні. Це нелюбов, заздрість, а часом і підлість у ставленні до інших та неповага до влади, хто б її не представляв”.

Сама ж Новосад відредагувала своє повідомлення, додавши, що не боїться визнавати власні помилки та надалі буде більш уважною до того, як веде свою сторінку у ФБ.

Також Анна Новосад висловилася про свою зарплату на посаді міністра освіти і науки України та зізналася, що сума її не зовсім влаштовує як молоду людину, яка думає про майбутнє, заощадження і пенсію, і через деякий час вона не зможе жити в Києві на такий оклад.

Висловлювання міністра в останньому інтерв'ю викликало в мережі масу критичних коментарів і докорів, що більшість громадян отримує значно менше, ніж державні топ-чиновники.

Нагадаємо, що згідно з оприлюдненою Кабміном інформацією про заробітну плату членів уряду, Новосад в грудні отримала 138 412 грн, де надбавка - 42 412 грн і премія 96 тис.грн. У вересні її зарплата склала 38 288 грн, в жовтні - 37 981 грн, в листопаді - 39 103 грн. Таким чином, середня зарплата міністра за 2019 рік склала 63 446 грн.

Декларація

У 2018 році Ганна Новосад задекларувала квартиру в Києві площею 103 кв.м, яка належить, очевидно, її матері, а також власну квартиру у столиці на 45,5 кв.м, яка знаходиться на етапі будівництва. 

Їздить дівчина на автомобілі Toyota Yaris 2016 р.в., який вона придбала у липні 2018 року за 25 тисяч гривень. Загальний дохід чиновниці склав 753,5 тисячі гривень.

Анна Новосад - Фото 2
Згадки про персону