Анналена Бербок
Анналена Бербок
36

Анналена Бербок

Бербок Анналена: міністерка закордонних справ Німеччини з грудня 2021 року

Анналена Бербок - Фото 1

Анналена Бербок — співголова партії "зелених", яка увійшла до коаліційного уряду Олафа Шольца

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Анналена Шарлотта Альма Бербок народилася 15 грудня 1980 року в місті Ганновер, Німеччина.

Освіта

Анналена відвідувала школу Гумбольдта в Ганновері, а у віці 16 років провела рік обміну в підготовчій школі Лейк-Гайленд в Орландо, штат Флорида, США. З 2000 по 2004 рік Бербок вивчала політологію та публічне право в Гамбурзькому університеті. В цей час стажувалася на телеканалі NDR, інформагентстві DPА і в Раді Європи.

Анналена Бербок - Фото 2

У 2005 році вона закінчила річний магістерський курс з публічного міжнародного права в Лондонській школі економіки. У тому ж році Анналена стажувалася в британському інституті міжнародного та порівняльного права. У Вільному університеті Берліна Бербок починала писати дисертацію зі стихійних лих і гуманітарної допомоги, але в підсумку не довела цю роботу до кінця.

Сім’я

Бербок народилася в сім'ї соціального працівника та інженера-механіка, який працював в американській компанії-постачальнику електронних систем для автомобілів Wabco Vehicle Control Systems. Дід по батькові — Вальдемар був офіцером Вермахту.

У 2007 році Анналена вийшла заміж за політконсультанта Даніеля Холефлайша. У 2011 році Бербок народила першу доньку, через чотири роки — другу.

Анналена Бербок - Фото 3

Кар'єра

У підлітковому віці Бербок займалася батутною гімнасткою. Три рази завойовувала бронзові медалі в чемпіонатах Німеччини. Проте Анналена вирішила свою кар'єру пов'язати не зі спортом, а з політикою. З дитинства вона ходила з батьками на різноманітні акції, організовані або підтримані партією "зелених".

У 2005 році Бербок вступила до партії "Союз 90/Зелених". Три роки після закінчення Гамбурзького університету Анналена працювала в офісі депутатки Європарламенту Елізабет Шредтер. У 2008 і 2009 роках була радницею із зовнішньої політики та політики безпеки в парламентській групі "Союз 90/Зелені" в Бундестазі.

У жовтні 2008 року Бербок була обрана до виконавчої ради партійного осередку "зелених" у Бранденбурзі. Наступного року вона стала співголовою ради партії, займаючи цю посаду до 2013 року. З 2009 по 2012 рік вона також була членкинею виконавчої ради Європейської партії "зелених".

У 2009 році Анналена пробувала стати депутаткою Бундестагу. Але перший млинець виявився грудкою. У федеральний німецький парламент вона не пройшла. Зате через чотири роки все ж була обрана депутаткою на федеральних виборах, бувши першою в землі Бранденбург. У 2017 році Бербок була переобрана на новий термін.

Анналена Бербок - Фото 4

У січні 2018 року на національному з'їзді партії "зелених" у її рідному місті Ганновері Бербок була обрана однією із двох голів разом з Робертом Хабеком. Через півтора року переобралася.

Навесні 2021 року Анналена Бербок була висунута кандидатом на посаду канцлера на федеральних виборах 2021 року. Це був перший раз, коли партія "зелених" висунула на цю посаду власного кандидата.

На федеральних виборах 2021 року "зелені" під керівництвом Бербок отримали 14,8% голосів і 118 місць у Бундестазі, що стало найкращим результатом в історії партії. Однак результати були розцінені як невдалі. Адже партія посіла третє місце, хоча до виборів лідирувала в опитуваннях.

Після виборчої кампанії "зелені" погодилися увійти в уряд разом з Вільною демократичною партією і соціал-демократами в рамках коаліції "світлофора" на чолі з Олафом Шольцем. Бербок була призначена міністеркою закордонних справ і вступила на посаду 8 грудня 2021 року, ставши першою жінкою на цій посаді.

Після різанини в Бучі в квітні 2022 року очільниця німецького МЗС вислала 40 російських дипломатів і співробітників посольства з Берліна, приєднавшись до інших країн Європейського Союзу у їх відповіді на військові злочини, скоєні російськими військами в Україні. 

Анналена неодноразово відвідувала українські міста, які постраждали від російської окупації або терористичних атак. Підтримує намір Києва вступити до Євросоюзу. Однак у 2023 році Бербок виступила проти рішення адміністрації Байдена про постачання касетних боєприпасів Україні. 

Анналена Бербок - Фото 5

Бербок дотримується центристської лінії в питаннях оборони і виступає за більш сильну загальну зовнішню політику ЄС, особливо проти Росії і Китаю.

Вона висловлюється за створення європейської армії під наглядом Європейського парламенту, підтримує розширення НАТО на схід і співпрацю зі Сполученими Штатами.

У липні 2024 року Бербок заявила в інтерв'ю американському телеканалу CNN, що більше не буде балотуватися на посаду канцлера від "зелених". Замість того щоб бути прив'язаною до кандидатури на посаду голови уряду, вона хоче направити енергію на свою нинішню посаду міністерки закордонних справ.

Компромат

У 2021 році Бербок видала книгу "Зараз. Як ми оновимо нашу країну", в якій представила власний погляд на світ і свої політичні цілі. Однак роботу політикині запідозрили в плагіаті. У книзі виявилося в цілому 29 запозичень з інших робіт. 

Бербок спочатку відкинула звинувачення. Вона заявила, що брала факти тільки із загальнодоступних джерел. Під час публічних дебатів Анналена визнала, що не склала список джерел за недоглядом і помилкою, та оголосила, що перевидасть книгу. Але восени того ж року зізналася, що не буде займатися новою редакцією. Бо не має на це часу.

Анналена Бербок - Фото 6

Також Анналену звинувачували в публікації неправдивої інформації про свій професійний досвід у своєму резюме. Вона стверджувала, що є членкинею німецького фонду Маршалла і Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, а також багатьох інших другорядних установ, з якими у неї не було офіційних зв'язків.

Декларація

Бербок проживає зі своїм чоловіком та двома доньками в Наунер-Форштадті, одному з найпрестижніших районів Потсдама.

Офіційна зарплата міністерки закордонних справ Німеччини становить близько 15,5 тисячі євро на місяць. Ця базова зарплата доповнюється додатковими надбавками. Бербок також отримує фіксовану надбавку на витрати близько 310 євро на місяць та місцеву надбавку близько 1100 євро.

Перебуваючи на посаді федеральної міністерки та водночас членкинею Бундестагу Бербок має право на додаткові фінансові пільги. Це включає 50-відсоткове скорочення винагороди депутатів і 25-відсоткове скорочення виплат для депутатів, що приносить додатково близько 8600 євро на місяць. Якщо скласти всі ці доходи, загальна зарплата міністерки закордонних справ складе понад 25 тисяч євро на місяць.

Анналена Бербок - Фото 7
Згадки про персону