Антоніо Таяні
Антоніо Таяні
185

Антоніо Таяні

Таяні Антоніо: міністр закордонних справ Італії з 2022 року

Антоніо Таяні - Фото 1

Таяні Антоніо — один з засновників партії Сільвіо Берлусконі "Вперед, Італія", від якої неодноразово обирався до Європейського парламенту. У 2017-2019 роках голова Європарламенту

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат

Біографія

Антоніо Таяні народився 4 серпня 1953 року в місті Рим, Італія.

Освіта

Таяні за освітою юрист. Він закінчив один з найстаріших вищих навчальних закладів світу — "Сапієнца-Римський університет". Проходив військову службу у військах протиповітряної оборони.

Крім рідної італійської, Антоніо володіє англійською, французькою та іспанською мовами.

Антоніо Таяні - Фото 2

Сім’я

Антоніо з'явився на світ в родині офіцера італійської армії і викладачки класичної філології.

У 1989 році Таяні одружився з Брунеллою Ореккіо. У політика двоє дітей.

Кар'єра

В юності Таяні був активістом молодіжного монархічного фронту, в якому обіймав посаду заступника секретаря. Він виступав за повернення із заслання представників чоловічої статі Савойської династії, яка правила Італією до 1946 року.

У 1980 році Антоніо став журналістом. Для газети "Il settimanale" він писав статті про парламентську діяльність, потім працював на радіо, очолював редакцію "Il Giornale". Працював спеціальним кореспондентом у Сирії, СРСР, Сомалі.

У середині 1990-х років Таяні брав участь у створенні партії "Вперед, Італія" Сільвіо Берлусконі. Протягом десяти років Антоніо був керівником її столичного партійного осередку. У 1994 році Таяні вперше був обраний від "Вперед, Італія" до Європарламенту. Потім він ще чотири рази поспіль ставав євродепутатом. 

Антоніо Таяні - Фото 3

У 2001 році правоцентристська коаліція "Дім свобод" висунула Антоніо кандидатом на виборах мера Риму. Таяні зумів пробитися до другого туру, однак римляни віддали більшість голосів іншому кандидату.

У Європарламенті він очолював фракцію "Вперед, Італія", був одним з віцепрезидентів Європейської народної партії. З травня 2008 по лютий 2010 року Антоніо обіймав посаду єврокомісара (аналог міністра) у справах транспорту. Потім чотири роки займався промисловістю і підприємництвом на аналогічній посаді. 

З липня 2008 по липень 2014 року він також був віцепрезидентом Європейської комісії (аналог віцепрем'єр-міністра). На початку 2017 року Таяні обрали головою Європарламенту. На цій посаді він залишався до липня 2019 року. Таяні входив до складу Європейської конвенції, яка розробляла текст Європейської Конституції. Однак цей документ так в силу і не вступив.

Восени 2022 року після парламентських виборів в Італії, Таяні став депутатом, отримавши на своєму виборчому окрузі майже половину голосів. В уряді Джоржії Мелоні Антоніо отримав портфель міністра закордонних справ і віцепрем'єра. 

Антоніо Таяні - Фото 4

Таяні — консервативний політик. Він противник дозволу гомосексуальним парам всиновлювати дітей. За словами політика, через виховання в одностатевих сім'ях діти мають психічні проблеми і їм складніше інтегруватися в суспільства.

Антоніо вважає, що не можна легалізувати канабіс. Він зазначає, що "всі, хто вживає важкі наркотики, починали з куріння косяків". Також Таяні проти евтаназії.

У квітні 2015 року в іспанському місті Хіхон на знак визнання його роботи, виконаної під час перебування на посаді віцепрезидента Європейської комісії, відповідального за промисловість і підприємництво, з'явилася вулиця Антоніо Таяні.

Назва вулиці була запропонована працівниками американської компанії Tenneco спільно з Федерацією астурійського бізнесу. Вона була одноголосно схвалена усіма політичними силами в міській раді Хіхона. 

У вересні 2013 року Tenneco вирішив закрити завод у Хіхоні та звільнити 210 працівників. Після довгих і важких переговорів з керівництвом компанії Таяні зміг домогтися відновлення роботи заводу у квітні 2014 року, зберігши робочі місця двом третинам працівників.

Антоніо Таяні - Фото 5

Компромат

У 2005 році в Італії був заснований Національний день пам'яті вигнанців і фойбе — на честь депортації та вбивств югославськими партизанами італійської меншини в Істрії під час Другої світової війни. У лютому 2019 року голова Європарламенту Антоніо Таяні виступив на заходах, присвячених цим подіям.

Свою промову він закінчив фразами: "Хай живе Трієст, хай живе італійська Істрія, хай живе італійська Далмація!”. Це викликало осуд у Словенії та Хорватії, які входять Істрія та Далмація. 

Словенські та хорватські політики назвали Таяні ревізіоністом. Вони склали петицію з вимогою негайної відставки італійського політика з посади президента Європарламенту. Серед іншого, петицію підписали кілька колишніх президентів Словенії та Хорватії.

Антоніо Таяні - Фото 6

На думку Таяні, дуче Муссоліні зробив для Італії багато позитивного. Хоча і визнав, що все це було перекреслено війною на боці Гітлера і прийняттям расових законів. Про це він заявив у 2019 році в ході радіо інтерв'ю. Правда, пізніше Таяні сказав, що фашизм був для його рідної країни, найтемнішим періодом історії, а його слова спотворили.

Згадки про персону