Аркадій Корнацький
  • Дата народження
    7 липня 1953
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Аркадій Корнацький
3320

Аркадій Корнацький

Народний депутат Верховної Ради VIII скликання, співвласник ТОВ "Агрофірма Корнацьких". Про нього повідомляє Політека.

Аркадій Корнацький - Фото 1
  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Кар’єра
  4. Політична діяльність
  5. Декларація
  6. Фото й відео

Біографія

Аркадій Олексійович Корнацький народився 7 липня 1953 року в селі Чаусове-2, Первомайський район, Миколаївська область.

Із шістнадцяти років працював колгоспним працівником у селі Чаусове-2. Після досягнення повноліття відправився на службу в армію, яка тривала два роки.

Переїхав у Росію, де служив на посаді юриста в Москві та в області дев’ять років.

Був одружений, зараз сім’я живе окремо. В шлюбі народилися син і три доньки. Діти проживають самостійно.

Аркадій Корнацький - Фото 2

Освіта

Аркадій Корнацький навчався в Москві, закінчив Університет дружби народів імені Патріса Лумумби. Отримав диплом у 1980 році. Спеціальність – міжнародне право.

Кар’єра

У 1989 році став приватним підприємцем – організував у Москві торговельну фірму «Каскад». Компанія здійснювала продаж оргтехніки, комп’ютерів і офісного обладнання. Пізніше Корнацький спрямував свою діяльність на торгівлю нерухомістю, комерційне будівництво будинків і котеджів, а також створення сільськогосподарських підприємств під Москвою.

Через кілька років Аркадій Корнацький створив фірму СПАУЛД: швидкісні платні автомобільні вулиці та дороги. Наступною компанією Корнацького стало власне юридичне агентство.

У 2002 році повернувся на батьківщину в село Чаусове-2 і організував компанію «Агрофірма Корнацьких». Фірмі належало більше ніж п’ятнадцять гектарів землі, як у власності, так і в оренду.

До 2007 року Аркадій Корнацький став засновником і співвласником іще декількох компаній: «Вікторія», «Юридична фірма Корнацьких» та «Будівельна фірма Корнацьких».

Аркадій Корнацький - Фото 3

Політична діяльність

У 2007 році Аркадій Корнацький призначений радником Віктора Балоги –голови Секретаріату президента.

Також із 2007 року Корнацький є виконувачем обов’язків заступника голови Миколаївської ОДА. Він займався аграрно-промисловими питаннями.

У 2008 році Аркадій Корнацький був обраний на посаду голови організації Селянський фронт.

Із 2012 року Корнацький намагався пройти до Верховної Ради від партії Батьківщина. Центрвиборчком повідомив, що за Аркадія Корнацького проголосувало майже стільки ж виборців, як і за його політичного опонента Віталія Травянка (Партія регіонів). Було виявлено порушення роботи окружної комісії, стався конфлікт виборців і міліціонерів.

Центральна виборча комісія не зарахувала вибори по цьому округу. Офіційно було названо причину: неможливість підрахунку голосів.

Під час повторного проведення виборів три партії в парламенті висунули кандидатуру Аркадія Корнацького як уже узгодженого претендента.

Губернатор Миколаєва Круглов обійшов Корнацького при повторних виборах. Круглов набрав 47 відсотків голосів виборців, тоді як за опозиціонера Корнацького проголосували 45 відсотків.

Аркадій Корнацький - Фото 4

Восени 2012 року Аркадій Корнацький вимушено виїхав з України, оскільки отримував погрози оприлюднити компромат і зазнав морального тиску через те, що він був кандидатом від опозиції. Менш ніж через рік політик знову повернувся і продовжив свою діяльність.

Улітку 2013 року в Миколаївській області було здійснено спробу незаконного захоплення “Агрофірми Корнацьких”. Кілька людей отримали поранення. Аркадій Корнацький звинувачує в організації нападу губернатора Миколаївської області Миколу Круглова і Віктора Пшонку, який тоді був генеральним прокурором.

У 2014 році Генеральна прокуратура почала розслідувати скандали, пов’язані з рейдерством, і завела кримінальну справу на Віктора Пшонку та його сина Артема Пшонку за звинуваченням у захопленні землі, яка є власністю “Агрофірми Корнацьких”.

У 2014 році під час парламентських виборів Аркадій Корнацькийбалотувався від Блоку Петра Порошенка. Він набрав майже 35 відсотків голосів виборців і пройшов у Верховну Раду України.

Згідно з його власного повідомлення з соціальних мереж 15 серпня, Аркадію Корнацькому вдалося зупинити децентралізацію, яку він назвав “злочинною”.

Аркадій Корнацький - Фото 5

Декларація

Народний депутат від БПП Аркадій Корнацький вказав у декларації 483 тисячі гривень прибутку. У 2016 році Корнацьким було задекларовано суму 5 мільйонів 875 тисяч гривень. Зарплата народного депутата становить 221 тисячу гривень. Виплати, пов’язані з депутатськими обов’язками — приблизно 254 тисячі гривень.

Готівкою Аркадій Корнацький зберігає 775 тисяч доларів, 30 мільйонів гривень і 155 тисяч євро.

На банківських рахунках на його ім’я значиться 36 тисяч гривень. Аркадій Корнацький володіє автомобілем “Мерседес” 2011 року.

Земельні ділянки, що у власності Аркадія Корнацького, мають площу 43 гектари.

У народного депутата є 15 сільських будинків у Миколаївській області, також будинок і квартира в Києві, склад для зберігання овочів, кінний завод, два кафе-ресторани, адміністративна будівля та інші об’єкти нерухомості різного призначення.

Аркадій Корнацький, враховуючи зменшення доходів порівняно з минулим роком, усе одно залишається найбільш заможним народним депутатом від Миколаївської області. У новій декларації не вказано доходи, нерухомість та авто, оформлені на членів сім’ї. Але кількість і площа земельних угідь значно зросли, Аркадій Олексійович є одним із найбільших землевласників у нашій країні. Грошові активи Корнацького у вигляді банківських вкладень зменшилися майже в 20 разів.

Фото й відео

Аркадій Корнацький - Фото 6
Згадки про персону