• Соцмережі
304

Бондаренко Артем Юрійович: український футболіст і півзахисник донецького "Шахтаря"

Артем Бондаренко - Фото 1

Бондаренко Артем Юрійович — вихованець гірників, капітан збірної на молодіжному чемпіонаті Європи-2023

1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра в клубі
  5. Кар’єра в збірній

Біографія

Артем Юрійович Бондаренко народився 21 серпня 2000 року в місті Черкаси, Україна.

Освіта

Навчався в Олімпійському коледжі імені Івана Піддубного, а також футбольних академіях "Дніпра" та донецького "Шахтаря".

Сім'я

Кохану футболіста звуть Ольга Приймачук. Бондаренко доводиться кумом іншому гравцеві донецького "Шахтаря" — Георгію Судакову. Артем хрестив його дочку Мілану.

Кар'єра в клубі

Бондаренко виступає на позиції півзахисника. Артем — універсал. Гравець може закривати в центрі поля відразу три позиції: атакуючого, центрального і правого хавбека.

За юнацькі та молодіжні команди гірників він грає з сезону 2016/2017. В чемпіонаті України (U-19) сезону 2018/2019 він забив двадцять голів і завоював титул кращого голеадору турніру. Але це не допомогло гірникам стати чемпіонами України. Від свого одвічного суперника — київського "Динамо" — "Шахтар" відстав на одне очко.

До першої команди гірників молодого півзахисника почали залучати з початку 2020 року. У чемпіонаті України він дебютував у березні. У грі 20-го туру Артем на початку другого тайму вийшов на заміну замість Алана Патріка. У своєму першому сезоні у "дорослому" футболі Бондаренко зіграв п'ять матчів, але голами так і не відзначився.

Сезон 2020/2021 Артем провів в оренді у ФК "Маріуполь". Вже в третій грі за азовців півзахисник відзначився голом. Свій дебютний м'яч він забив у ворота "Дніпра-1".

Найкращим матчем сезону для Артема стала гра проти "Інгульця" у 20-му турі української першості. 3 квітня 2021 року Бондаренко провів всього 66 хвилин, але зумів відзначитися хет-триком. ФК "Маріуполь" переміг з рахунком 4:3.

Влітку 2021 року Артем повернувся з оренди до "Шахтаря". У перерваному через війну сезоні 2021/2022 молодий футболіст в основному провів на лавці запасних, іноді з'являючись на полі на заміну. У грудні 2021 року Бондаренко забив гол за гірників у ворота ФК "Львів" (6:1).

У другому турі чемпіонату України 2022/2023 Бондаренко приніс перемогу "Шахтарю", забивши м'яч у ворота криворізького "Кривбасу". У лютому 2021 року реалізований Артемом пенальті допоміг "Шахтарю" виграти з рахунком 2:1 у французького "Ренна" в рамках 1/16 фіналу Ліги Європи.

Перший дубль за гірників Бондаренко забив у ворота ФК "Львів" (2:0) у квітні 2023 року. У сезоні 2022/2023 Артем провів 28 матчів, забив дев'ять голів і віддав п'ять результативних передач.

У складі гірників півзахисник двічі ставав чемпіоном України-2019/20 та 2022/23.

Згідно із сайтом transfermarkt трансферна вартість Бондаренка оцінюється (на червень 2023) у вісім мільйонів євро. Це найвища вартість півзахисника за його недовгу кар'єру.

Кар'єра в збірній

Артем з 2017 року грає за різні молодіжні збірні України. За U-17 під керівництвом Сергія Попова провів п'ять матчів. За команду U-19 свій перший матч Артем зіграв у вересні 2018 року, коли вийшов на поле в товариському матчі проти Фарерських островів (3:0). У кваліфікації на юнацький чемпіонат Європи 2019 року півзахисник зіграв у шести іграх.

Рівно через два роки, у вересні 2020 року, Артем вийшов на поле в матчі синьо-жовтої команди U-21. Тоді він дебютував у грі проти данських одноліток у рамках відбіркового матчу до континентальної першості 2021 року.

Через кілька місяців під час підготовки до матчу проти мальтійців у Бондаренка виявили коронавірус. Через це йому довелося залишити розташування збірної.

Влітку 2022 року в рамках відбору вже на чемпіонат Європи-2023 Артем двічі відзначився голами у ворота фарерців і французів.

На континентальну першість Артем поїхав в якості капітану збірної. У чвертьфінальному матчі проти збірної Франції гол Бондаренка на 86-й хвилині приніс перемогу синьо-жовтій команді з рахунком 3:1.

У півфінальному поєдинку проти збірної Іспанії Артем також забив, відкривши рахунок у матчі. Але піренейці виявилися сильнішими, п'ять разів відзначившись у воротах українців.