Україна
49

Довбик Артем Олександрович: український футболіст і нападник італійського клубу «Рома»

Артем Довбик - Фото 1

Довбик Артем Олександрович — вихованець черкаського футболу. Чемпіон Данії у складі «Мідтьюлланну». Найкращий бомбардир чемпіонату Іспанії сезону 2023/2024 у складі «Жирони». Гравець збірної України.

Біографія

Артем Олександрович Довбик народився 21 червня 1997 року у місті Черкаси.

Сім'я

Артем одружений на дівчині на ім'я Юлія. У серпні 2022 року футболіст став батьком. Дружина народила доньку Кіру.

Кар'єра в клубі

Довбик грає на позиції нападника.

У дитинстві Артем виступав в турнірі «Шкіряний м'яч», представляючи рідну школу. Потім хлопчика помітили тренери спортивної школи і запросили до себе. Довбик брав участь в дитячо-юнацькій лізі, захищаючи кольори спортшколи. За чотири сезони він провів 65 ігор і відзначився 33 голами.

У віці 16 років черкаський нападник отримав запрошення від футбольної академії харківського «Металіста». Але прикра травма коліна не дала йому можливості показати весь свій потенціал. Довбику довелося повернутися до Черкас.

Артем Довбик - Фото 2

Через місяць після свого сімнадцятого дня народження нападник підписав перший дорослий контракт, ставши гравцем друголігівого «Черкаського Дніпра». Через кілька днів Артем дебютував у професійному футболі. Уже в другому матчі форвард відзначився першим голом, ставши наймолодшим бомбардиром Черкас.

У 12-му турі сезону 2014/2015 української першості проти «Арсенал-Київщина» з міста Біла Церква молодий нападник провів один з кращих матчів в кар'єрі. За три хвилини до кінця першого тайму він вийшов на поле і встиг до перерви відзначитися дублем.

У другій половині матчу Артем забив третій гол, а також віддав гольову передачу. В результаті «Черкаський Дніпро» розгромив суперника з рахунком 5:0. Всього в дебютному сезоні Довбик зіграв понад 20 матчів і відзначився сім разів.

Яскрава гра юного форварда привернула увагу великих українських клубів. За його словами, протягом двох годин після матчу з «Арсеналом-Київщина» він отримав пропозицію від п'яти футбольних агентів. Форвард навіть їздив на перегляд у київське «Динамо». Але до кінця сезону Довбик залишився в Черкасах.

Артем Довбик - Фото 3

Влітку 2015 року Артем став гравцем іншого клубу з назвою «Дніпро» з однойменного міста. Однак у команді Мирона Маркевича юний форвард не зміг закріпитися в основній команді, зігравши лише 20 хвилин в кубковій грі. Зате за молодіжному складі Довбик провів 12 матчів. У грі проти однолітків з київського «Динамо» гол Артема допоміг дніпрянам перемогти з рахунком 1:0.

У квітні 2016 року «Дніпр» віддав молодого форварда до кінця сезону в оренду в клуб з Молдови. Однак й у «Зорі» з міста Бєльці Довбик не зміг стати гравцем основи. У молдавському чемпіонаті українець зіграв лише три гри, виходячи на поле не більше ніж на півгодини.

Новий сезон 2016/2017 Довбик повинен був почати в складі луцької «Волині». Однак федерація футболу заборонила клубу здійснювати трансфери, тому Довбик перепідписав контракт з «Дніпром». У новому чемпіонаті Артем отримав більше ігрової практики, що дало йому можливість реалізувати свій талант.

Артем Довбик - Фото 4

У березні 2017 року у грі проти одеського «Чорноморця» Артем забив перший гол в елітному дивізіоні. Через місяць його дубль у ворота львівських «Карпат» приніс нічию «Дніпру». Всього ж форвард відзначився шістьма забитими голами і став одним з кращих молодих гравців сезону.

Але через фінансові проблеми «Дніпро» був позбавлений права виступати в Прем'єр-лізі та був відправлений до нижчого дивізіону. У першій частині сезону 2017/2018 Артем встиг зіграти 13 матчів і забити 12 голів.

Наприкінці 2017 року Довбик отримав запрошення пограти за кордоном. У січні наступного року він підписав контракт з данським клубом «Мідтьюлланн». У другій частині сезону українець провів за новий клуб десять зустрічей.

Артем Довбик - Фото 5

У матчі з принциповим суперником з «Копенгагена» гол Артема допоміг «Мідтьюлланн» святкувати перемогу з рахунком 3:2. Цей м'яч став єдиним Артема в датській першості. Зате за підсумками турніру Довбик разом з «Мідтьюлланном» став чемпіоном Данії.

У сезоні 2018/2019 українець зіграв всього п'ять матчів, а восени 2019 року він був відданий в оренду до іншого данського клубу — «Сеннер'юск». Але і тут форвард не зміг закріпитися.

Довбик більше двадцяти разів виходив на поле і чотири рази засмучував голкіперів суперників. Крім того, Артем провів кілька матчів за молодіжну команду «Сеннер'юска». З обома данськими командами він по одному разу завойовував національний кубок.

Артем Довбик - Фото 6

Влітку 2020 року Довбик повернувся в Україну, підписавши контракт з командою «Дніпро-1». У сезоні 2020/2021 нападник зіграв в 27 зустрічах. Уже в першому турі новачок «Дніпра-1» зумів відзначитися результативним дією — гольовим пасом.

У матчі Кубку України проти команди «Гірник-Спорт» Артем відзначився другим у кар'єрі хет-триком. У підсумку «Дніпро-1» переміг з рахунком 5:3. Два з трьох голів Довбик забив у додатковий час. За сезон форвард забив десять голів і віддав два ассиста. Але крім результативних дій Артем відзначився в чемпіонаті і зі знаком мінус.

10 квітня в грі проти київського Динамо Довбик заробив два попередження і на 61-й хвилині був вилучений. У підсумку столичний клуб переміг з рахунком 2:0.

Артем Довбик - Фото 7

Влітку 2021 року з'явилася інформація про те, що київське Динамо хоче обміняти Назарія Русина на Артема Довбика. Але агент форварда спростував цю новину. Він також зазначив, що Артемом цікавляться французький «Марсель», турецький «Фенербахче» та декілька бельгійських клубів

Контракт з дніпровським клубом у Довбика розрахований до 31 грудня 2023 року. Проте влітку того ж року нападник перебрався на Піренеї, де приєднався до середняка іспанського чемпіонату «Жирони». «Дніпро-1» за футболіста отримав 7 мільйонів євро.

Вже у першому сезоні за каталонців українець став лідером команди. У сезоні 2023-2024 Довбик став найкращим бомбардиром не лише клубу, а й усього іспанського чемпіонату. У Ла Лізі він відзначився 24 голами та віддав вісім гольових передач. Українець зробив величезний внесок у те, що скромний клуб сенсаційно посів третє місце у чемпіонаті Іспанії.

Артем Довбик - Фото 8

У міжсезоння з'явилася інформація, що в послугах українського форварда зацікавлений «Атлетіко» з Мадрида. Проте Артем вирішив переїхати з Іспанії до Італії. У серпні 2024 року він підписав п'ятирічний контракт із столичним клубом «Рома». «Вовкам» довелося заплатити за Довбика 35 мільйонів євро.

Артем Довбик - Фото 9

Згідно з сайтом transfermarkt, трансферна вартість нападника оцінюється (на червень 2024) у 35 мільйонів євро. Це найвища ринкова вартість Артема.

Кар'єра в збірній

З 2015 до 2018 року Артем провів декілька матчів за юніорську і молодіжну збірну України. За U21 він відзначився одним голом.

У березні 2021 року нападник «Дніпро-1» дебютував за національну збірну України. На 81-й хвилині відбіркового турніру Чемпіонату світу 2022 року проти збірної Казахстану він вийшов на заміну. У товариському матчі проти Бахрейну Довбик віддав гольову передачу та допоміг збірній уникнути поразки.

Артем Довбик - Фото 10

Незважаючи на скромний досвід виступів Довбика за першу команду, головний тренер Андрій Шевченко включив в остаточну заявку на чемпіонат Європи 2020 року, який через пандемію коронавірусу був перенесений на рік.

На Євро Артем дебютував у матчі ⅛ фіналу проти Швеції. Довбик вийшов на заміну замість Андрія Ярмоленка вже в додатковий час і приніс національній збірній перемогу з рахунком 2:1. На 120+1 хвилині Артем головою замкнув передачу Олександра Зінченка і вивів українців у чвертьфінал.

Для нападника це став дебютний м'яч за збірну. Крім того, Артем забив найпізніший переможний гол в історії континентальних першостей (120 хвилина і 37 секунда), а сам Добвик став наймолодшим автором гола в складі України на Євро (24 роки і 9 днів).

Артем Довбик - Фото 11

«Це неймовірно. Думаю, це перемога для всієї країни. Для нас в такий важкий час, думаю, це дуже важлива перемога в плані емоцій. Нас, напевно, зараз весь світ знатиме. Думаю, це дуже важливо», — сказав Довбік після матчу зі Швецією.