Український церковник білоруського походження, архієрей Української православної церкви (Московського патріархату) з 1992 року, архієпископ Білоцерківський і Богуславський.
Біографія
Митрополит Августин (Маркевич Адам Іванович) з'явився на світ 7.04.1952 року в селі Глушковичі (Республіка Білорусь). У Костопільському училищі отримав медичну освіту. Після служби в армії вступив до семінарії духовенства в Москві, а опісля в Академію духовенства.
Кар'єра
З 1975 року обіймає посаду диякона, з 1976-го - священика.
Протягом року, 1977-1978, служив настоятелем церкви, присвяченій Святому Георгію, в Житомирській області.
У 1978 році переведений в місто Коростень на позицію клірика (адміністративного працівника) до церкви Покрова. У 1989 році отримав посаду благочинного в окрузі Коростеня.
З 1992 року отримує і приймає нове ім'я, приймає сан архімандрита і єпископа, отримує під свою відповідальність Львівський і Дрогобицький єпископат.
Входить у богословську комісію Синоду з 1994 року, а з 1996 року очолює цю комісію.
У нові обов'язки входить також новий напрямок: спілкування з армією України.
З 1998 року отримує звання архієпископа Галицького та Львівського.
Під рукою митрополита Августина створюється в 2001 році «Шлях правих» - громадська організація, створена для координації співпраці з керівництвом Міністерства збройних сил України.
До 2011 року обіймав посаду представника Православної церкви України в Парламенті України. З 2011 року отримав посаду голови комісії з богословських канонам при УПЦ.
З 2012 року стає архієпископом Богуславським і Білоцерківським, а через рік отримує звання митрополита.
Досягнення
Кандидат богослов'я. Дисертацію писав на тему богословських нюансів угод унії.
Нагороджений двома світськими орденами і дев'ятьма церковними нагородами.
Чутки і скандали
У 2014 році виступив із заявою про необхідність посилення уваги до виховання молодого покоління. За словами митрополита, саме брак моралі привів до можливості Майдану.
Незважаючи на приналежність до Московського патріархату, підтримав у своїх виступах опір окупації військами Російської Федерації.
Статки і джерело доходу
Основний дохід отримує як служитель Православної церкви Московського патріархату.
Особисте життя і сім'я
Під час Другої світової війни шоста частина жителів села була розстріляна німецькими загарбниками, в тому числі представники родини Маркевичів.
Не одружений, дітей немає.
Фото і відео