Блер Білл: міністр національної оборони Канади
Блер Білл — колишній шеф поліції Торонто, який відзначився наймасовішим арештом протестувальників в історії Канади під час саміту G20
Біографія
Вільям (Білл) Стерлінг Блер народився 9 квітня 1954 року в місті Скарборо, провінція Онтаріо, Канада.
Освіта
Спочатку Білл вивчав в університеті міста Торонто економіку. Але потім кинув навчання. У середині 1970-х років він навчався в поліцейському коледжі в місті Ейлмер. Коли ж Білл повернувся до університету, то отримав диплом бакалавра гуманітарних наук в галузі економіки та кримінології.
Сім’я
Білл одружений на Сюзанні Макмастер. У пари троє дорослих дітей: 2 сини та дочка.
Кар'єра
Блер пішов по стопах батька, який майже сорок років був поліцейським, і влаштувався в поліцію Торонто. Білл працював офіцером під прикриттям у відділі боротьби з наркотиками.
Потім він перейшов на адміністративну посаду і займався поліпшенням іміджу правоохоронців серед цивільного населення. Так, Білл став ініціатором відвідування поліцейськими шкіл, де вони читали лекції про взаємодію правоохоронців з місцевими підприємствами та церквами.
У 1999 році Блер розглядався як кандидат на заміну начальника поліції Торонто. Однак мер міста віддав перевагу іншій кандидатурі. Білла призначили керівником детективних операцій.
У квітні 2006 року він все ж очолив поліцію Торонто, отримавши більшість голосів ради поліції. Блер також був обраний президентом Канадської асоціації начальників поліції.
У 2013 році Блер вступив у конфлікт з мером Торонто Робом Фордом після того, як підтвердив ЗМІ, що поліція отримала відео, на якому чиновник курить щось схоже на крек-кокаїн.
Поки тривало розслідування щодо мера і його друга Алессандро Лісі, Роб Форд звинуватив Блера у витраті грошей на власне стеження. Брат мера, член міської ради Даг Форд, заявив, що шеф поліції порушив закон про поліцейську службу, висловлюючись про мера під час розслідування.
У серпні 2014 року Блер вручив Дугу Форду повідомлення про наклеп. Той звинуватив начальника поліції у використанні позову в якості "розплати" за те, що Біллу не продовжили контракт на посаді шефа поліції. Але незабаром Дуг Форд вибачився за свої звинувачення.
В останні роки свого перебування на посаді керівника поліції Блер конфліктував з кількома членами Ради поліції Торонто через опір реформам, а також небажання скоротити бюджет поліції.
У липні 2014 року Рада оголосила, що не буде продовжувати контракт Блеру на новий п'ятирічний термін. Білл звільнився з поліції, коли його контракт закінчився 25 квітня 2015 року.
У той же день Блер заявив про намір балотуватися від Ліберальної партії до канадського парламенту — Палату громад. У жовтні він переміг на своїй виборчій дільниці. Пізніше він ще кілька разів переобирався до парламенту. У першій каденції в Палаті громад Білла призначили секретарем міністра юстиції.
У січні 2016 року Блер став головою Федеральної провінційної робочої групи, якій було доручено розробити план легалізації канабісу в Канаді. Восени 2017 року Білл взяв на себе роль парламентського секретаря міністра охорони здоров'я.
Також він займав ряд посад, працюючи в Департаменті громадської безпеки та готовності до надзвичайних ситуацій. У липні 2018 року Блер увійшов до кабінету міністрів, ставши очоливши відомство прикордонної безпеки та боротьби з організованою злочинністю.
У 2019 році Білл став міністром громадської безпеки та надзвичайних ситуацій, а через два роки очолив міністерство підготовки до надзвичайних ситуацій та таємну раду королеви для Канади.
Під час перестановок Кабінету Міністрів у липні 2023 року Блер призначений міністром національної оборони.
Компромат
Під час демонстрації проти саміту "Великої двадцятки" в Торонто, який проходив в червні 2010 року, було проведено близько тисячі арештів, що стало найбільшим масовим арештом в історії Канади. Після цього поліцейська служба Торонто зазнала жорсткої критики за жорстокість під час затримань. Протестувальники вимагали відставки Блера. Наприкінці 2010 року начальник поліції заявив в інтерв'ю, що не піде у відставку, попри зростаючу критику його керівництва.
Через кілька років протестувальники домоглися через суд виплат компенсацій у розмірі від п'яти до 24,7 тисячі доларів за незаконні арешти. Хоча сам шеф поліції після саміту пропрацював ще майже п'ять років.