Борис Гройсман
  • Дата народження
    22 серпня 1946
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Борис Гройсман
2373

Борис Гройсман

Гройсман Борис Ісакович: депутат міської ради Вінниці та батько колишнього прем'єр-міністра

Борис Гройсман - Фото 1

Гройсман Борис Ісакович - найбагатший пенсіонер Вінниці.

Біографія

Борис Ісакович Гройсман народився 22 серпня 1946 року у місті Вінниця.

Освіта

Майбутній депутат міської ради закінчив вінницьку школу №9. У 1965 році Борис був призваний до лав радянської армії, у якій служив до 1968 року. Гройсман має диплом технолога електровакуумного виробництва.

Сім’я

Борис був одружений два рази. Перша дружина Жанна Ізраїлівна (1950-2000) була викладачкою фізики та праці в одній з вінницьких шкіл. Померла від онкології.

У цьому шлюбі народився (1978) син Володимир - вінницький міський голова (2006-2014), віцепрем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (2014 року), спікер Верховної Ради (2014-2016), голова уряду (2016-2019).

Друга дружина - Олена (1974). Подружжя у розлученні. У 1998 році у другому шлюбі народилася дочка Ілона.

Кар'єра

Борис трудову діяльність почав у віці 16 років. Він був токарем на агрегатному заводі Вінниці. Після демобілізації Гройсман влаштувався на радіоламповий завод. Тут він пропрацював майже двадцять років (1968-1987). Потім три роки Борис був майстром на радіозаводі та на заводі газових аналізаторів.

У 1990 році Гройсман зайнявся підприємницькою діяльністю. Тоді він став засновником кооперативу "Школяр". Через чотири роки з'явилося ще одне його приватне підприємство. Борис орендував у міста ділянку землі та створив тут ринок "Юність". Також Гройсман - власник та кінцевий бенефіціар ТОВ "Юність-плюс".

Борис Гройсман - Фото 2

У 2002 році Борис став перший раз депутатом міської ради Вінниці. Обирався по 30-му мажоритарному округу. Через вісім років Гройсман переобирався від партії "Совість України" по 13-му округу. Втретє він зайняв крісло у міській раді від партії свого сина - "Вінницька Європейська стратегія" (50-й округ).

Гройсман є членом постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності.

Компромат

Як зазначають ЗМІ, фірма "Юність” у 2007 році взяла кредит у "Кредитпромбанку" на суму 10,8 мільйона доларів для будівництва торгового-розважального центру на місці ринку. У якості застави банку передали 13 тис кв. м. майбутнього торгового комплексу та ділянку під ним в 0,56 га.

Борис Гройсман - Фото 3

Кредит "Юність" не повернула. На той час Гройсман вийшов з її капіталу. Співзасновником "Юності" залишилася лондонська компанія "Онтаріо Продакшенз Лімітед".

Через два роки, коли торговий центр "Магігранд" був побудований, фірма "Юність" звернулася до суду з заявою про власне банкрутство. Процес банкрутства розтягнувся до 2013 року.

У березні 2013 року суд затвердив реєстр вимог кредиторів. Найбільшим став "Кредитпромбанк" - 87,99 млн грн. Через пів року "Дельта банк" викупив у "Кредитпромбанку" право стягнення боргу у фірми "Юність". Уже після Майдану "Дельта банк" попросив суд не залучати банк до цієї справи. Суд прохання задовольнив.

"28 серпня 2014 року, тобто за два місяці до того, як стати офіційно "проблемним"- "Дельта банк" поступився правом вимоги боргу за кредитом Гройсмана на користь фірми "Факторинг Фінанс". У той же день й вона передала це право КУА "Атлантіс капітал".

"16 квітня 2015 року "Атлантіс капітал" передав право вимоги Інвестиційної компанії "Поділля-Капітал", яка належала підлеглому Гройсману комунальнику".

Після цього фірма Гройсмана була ліквідована. Арбітражний керуючий виявив у фірми наступне майно: ТРЦ "Магігранд" та землю під ним, а також 63,77 млн ​​грн дебіторської заборгованості та 29 тис грн на банківському рахунку.

На зборах кредиторів ліквідатором було прийнято рішення продати ТРЦ "Магігранд" і землю й розділити отримані гроші між кредиторами.

Борис Гройсман - Фото 4

"30 вересня 2015 року торговельний центр і земля під ним були продані за 25,7 млн ​​грн ТОВ "Магігранд", засновником якої є Олена Гройсман - дружина Володимира Гройсмана.

"Тобто ТРЦ "Магігранд", на будівництво якого батько Гройсмана позичив у банку 10,8 млн доларів дістався компанії дружини Гройсмана за 1,2 млн доларів.

Як зазначають ЗМІ, "не дивлячись на те що у декларації як основний дохід депутат вказав пенсію у розмірі 3 тис грн на місяць, його статки сягають майже 40 млн грн. З них 95% - це кошти у готівці та на рахунках у банку".

У рідному місті Гройсман є власником торгового комплексу за адресою Київська, 128а. "У торговому комплексі ведеться підприємницька діяльність, там є і продуктовий магазин і банкетний зал, але чомусь жодної копійки доходу офіційно цей торговий центр Борису Гройсману не приніс".

За даними громадського руху "Чесно", депутат Гройсман пропустив 53% засідань комісії з питань житлово-комунального господарства та 42% засідань сесій Вінницької міськради.

Борис Гройсман - Фото 5

Коли журналісти запитали його сина, тоді прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, що повинен зробити депутат, який пропустив половину засідань сесії або комісії міськради.

Очільник уряду відповів: "Покаятися і скласти мандат!". Але коли почув, що мова йде про його батька, то уточнив, що "той депутат, про якого ви сказали, я думаю, що таким критеріям не підпадає".

Сам Гройсман-старший повідомив, що пропустив засідання міськради і комісії з ЖКГ через операції. До того ж він додав, що веде прийом громадян п'ять разів на тиждень.

Декларація

У березні 2019 року Борис Гройсман опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Борис Гройсман - Фото 6

Депутат міської ради і підприємець володіє комплексом (428,7 кв.м.) та земельною ділянкою (272 кв.м.) у Вінниці. У селі Бохоники Гройсман користується земельною ділянкою (1499 кв.м.) та житловим будинком (461,1 кв.м.), який належить його синові. Місцем реєстрації Бориса Гройсмана є вінницька квартира (87,8 кв.м.), оформлена на Ларису Шляхтюк (директора з фірми "Юність плюс").

З цінного рухомого майна він задекларував наручні годинники швейцарського виробництва у кількості двох штук (Ulysse Nardin та Patek Philippe). Борис віддає перевагу автомобілям марки Toyota. У нього їх цілих чотири: Sienna (1,1 мільйона гривень), Land Cruiser 200 (720 тисяч), C-HR (805 тисяч) та Picnic 2.0 (ціну не вказав).

Пенсія за 2018 рік у Гройсмана склала 54 тисячі. Банківські відсотки принесли йому 472 тисячі. Дохід від надання майна в оренду - 960 тисяч. Дохід від продажу майна - 796,5 тисячі. Від ПАТ "Вінницяобленерго" Борис отримав 71,7 тисячі.

У банку у вінницького депутата зберігається трохи 1,08 мільйона гривень, 513,6 тисячі гривень і 163,7 тисячі євро. Готівковими коштами він задекларував 275 тисяч гривень, 230 тисяч доларів, 360 тисяч євро.

Посилання

Facebook

Відео

Згадки про персону