Борис Гуменюк
  • Дата народження
    30 січня 1965
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі

Український поет, прозаїк, військовик. Автор проекту «Українські книги — українським тюрмам», Координатор проекту «Інша література». Член Національної спілки письменників України (з 2006). Заступник командира добровольчого батальйону ОУН (2014 р.) Голова Української Військової Організації (2015 р.).

Дата народження:
30.01.1965 р.
Рідне місто:
село Острів (Тернопільська область)

Борис Гуменюк також відомий під позивним «Кармелюк». У пресі не повідомляється, де навчався Борис. Також відсутні відомості про його батьків, дитинство й отроцтво. У ЗМІ наведені лише деякі мізерні факти з його біографії.

Борис Гуменюк починав свій трудовий шлях на виробництві. Пізніше він приєднався до «Народного Руху України». Він також перебував у «Українській Гельсінській спілці». Пізніше Борис очолив виконавчий комітет Тернопільського обласного товариства «Меморіал».

У 1990-му році Борис переїхав до Києва.

У 2013-му році Гуменюк став активним учасником Революції Гідності.

Пізніше, у 2014-му році, коли розгорнулася війна на Донбасі, Борис Гуменюк приєднався до батальйону «Азов». Незабаром він став заступником командира батальйону «ОУН».

У 2015-му році Бориса Гуменюка обрали головою «Української Військової Організації» (УВО).

Свою суспільно-політичну та військову діяльність Борис поєднує з творчістю. На його рахунку безліч авторських літературних творів. Свій відбиток на їх стилістиці й тематиці залишила війна.

Особисте життя

Борис Гуменюк перебуває у шлюбі. Ім'я його обраниці — Марія.

Скандали

Наприкінці 2013-го року Бориса Гуменюка побили співробітники «Беркута». Він був учасником акції протесту на Михайлівській площі, яка пізніше перетворилася в Революцію Гідності.

У 2015-му році Борис Гуменюк спровокував міжнародний скандал. Приводом послужили картини.

У передмісті Донецька, підконтрольного ДНР, невідомі проникли в особняк. Раніше він належав одному з наближених до Віктора Януковича. У будинку виявилася колекція картин, які 10 років тому вкрали з голландського музею. Про це Борис Гуменюк повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Щоб повернути твори мистецтва законному власнику, Гуменюк відправився в посольство Нідерландів. Цьому фейсбучному одкровенню передувало одкровення директора голландського музею. Він заявив, що солдат Збройних сил України вимагав у їхньої установи 50 тис. USD за повернення картин. У Міноборони України поспішили завірити, що людина з таким ім'ям в рядах ЗС не значиться. Сам же Борис Гуменюк пояснив журналістам, що фінансову винагороду працівники музею запропонували йому самі.

Статок

Інформація про доходи Бориса Гуменюка не представлена у відкритих джерелах.

Фото й відео

Борис Гуменюк - Фото 1

Згадки про персону