Чихладзе Давид Едуардович: депутат Харківської облради та бізнесмен, чиї компанії фігурували в антикорупційних розслідуваннях
Чихладзе Давид Едуардович — колишній регіонал, тричі депутат облради, колекціонер раритетних автомобілів та бізнес-партнер екснардепа Дмитра Шенцева.
Біографія
Давид Едуардович Чихладзе народився 20 жовтня 1960 року у місті Тбілісі (Грузія).
Освіта
Чихладзе протягом двох років (1980 — 1982) служив у радянській армії. Давид за освітою інженер-будівельник. У 1989 році він закінчив Харківський інженерно-будівельний інститут.
Сім’я
Чихладзе перебуває у шлюбі. Дружину звуть Тетяна. Вона також закінчила ХІБІ.
У Давида та Тетяни є донька Олександра (1986 року народження). Вона має освіту економіста-міжнародника та юриста. Олександра очолює відділ маркетингу у компанії батька "Конектор", в 2010 — 2015 роках була депутатом міської ради Харкова від Партії регіонів, почесний консул Грузії в Харкові. Є дочка Дарина.
Кар'єра
Після закінчення школи у 1977 році Давид влаштувався у рідному Тбілісі на завод "ім. 26 комісарів". До 1983 року (з перервою на службу в армії) він працював на заводі слюсарем. Потім Чихладзе переїхав до Харкова та протягом року був робочим в "Укрсхід ДІІНТР".
Отримавши диплом про вищу освіту, Давид два роки (1989 — 1991) працював за фахом у проєктному інституті "Укркомунпроект". З 1991 року протягом одинадцяти років Чихладзе працював на комерційних підприємствах, де обіймав керівні посади.
У 1998 році він став головою наглядової ради ВАТ "Роганська картонна фабрика", яка розташована у селищі Рогань під Харковом. У тому ж році Давид увійшов до ради акціонерів ВАТ "Коннектор", а у 2002 році очолив її. Також з 2002 року протягом шести років Чихладзе керував Компанією ТОВ "Техінпром".
Давид Чихладзе має частку в статутному капіталі в:
- ТОВ "Фіш-сервіс" (25%, вирощування зернових і технічних культур);
- ТОВ "Старий мельник" (33%, виробництво борошна);
- ТОВ "Обрій" (25%, готелі і подібні засоби тимчасового розміщення);
- ПП "Казбек" (50%, діяльність ресторанів, надання послуг харчування);
- ТОВ "СК" Серп і молот "(33,33%, інша діяльність у сфері спорту);
- ТОВ "Даско" (25%, неспеціалізована оптова торгівля);
- "Мисливець 7002" (50%, діяльність ресторанів, надання послуг харчування);
- ТОВ "Континент Естейт Менеджмент" (52%, діяльність ресторанів, надання послуг харчування);
- ТОВ "Контакт Плюс" (33%, надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна).
У 2010 році він став радником з питань підприємництва харківського губернатора Михайла Добкіна.
Давид тричі ставав депутатом Харківської обласної ради. У 2006 та 2010 роках від Партії регіонів. У 2015 році він балотувався від партії "Відродження". Однак тоді Давид не пройшов до облради. Через півтора року Чихладзе все-таки отримав депутатський мандат замість вибулого депутата.
В обласній раді VII скликання депутат є членом постійної комісії з питань розвитку місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою.
Компромат
У 2019 році Харківський антикорупційний центр відзначало, що міська рада впродовж кількох років не розривала договір оренди землі площею 16 га з ТОВ "Контакт-Плюс", співзасновником якого є Чихладзе. За даними антикорупціонерів, право користування землями "острова" у Журавлівського водосховища було припинено ще у 2015 році.
"У 2015 році депутати Харківської міськради припинили для ТОВ "Контакт Плюс" право користування земельною ділянкою площею 16 га", однак "екземпляри угоди про розірвання договору міськрада направила ТОВ "Контакт Плюс" лише в листопаді 2018 року. При цьому міськрада відповіді від компанії Чихладзе не отримала.
"Зараз у Кернеса повідомляють, що готується позов до суду про розірвання договору оренди. Але готувати його юристи міськради можуть десятиліттями".
За інформацією, опублікованою сайтом "Наші гроші" компанія, в якій Давид Чихладзе є співзасновником — ТОВ "Харківський кінний завод" отримала "в користування земельні ділянки площею 191 га і вартістю 14,5 млн грн з порушенням процедури".
У березні 2007 року у Харківську райдержадміністрацію надійшла заява про припинення права сільськогосподарського підприємства "Комунар" на користування земельною ділянкою площею 195 га. Відразу ж до районної адміністрації звернувся Харківський кінний завод про надання дозволу на відведення цієї землі. Менш ніж через пів року кінний завод отримав від РДА дозвіл на розробку проєкту землеустрою.
У жовтні 2009 року депутатами райради була затверджена технічна документація на користування земельними ділянками площею 191 га. Нормативно-грошова оцінка цієї землі становила 14,5 грн. У січні 2010 року фірма, серед засновників якої були депутати Дмитро Шенцев і Давид Чихладзе отримала бажану ділянку в оренду на 49 років.
Через п'ять років законністю передачі землі приватній фірмі зацікавилась прокуратура. Правоохоронці звернулися до суду з вимогою повернути земельні ділянки СХП "Комунар". Прокуратура стверджувала, що під редакцією Земельного кодексу, який діяв у другій половині 2000-х років, РДА не мала повноважень щодо вилучення землі. Це могла зробити тільки обласна держадміністрація.
Судом було встановлено, що обласна адміністрація не давала свого дозволу по вилученню земельної ділянки площею 191,08 га з постійного користування "Комунар". Але суд вирішив, що прокуратурою було пропущено строк позовної давності для оскарження рішення РДА.
Адже ХОДА ще у 2007 та 2009 роках була проінформована про рішення Харківської РДА про передачу спірних земельних ділянок в оренду приватній фірмі.
Декларація
У березні 2019 року Давид Чихладзе опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.
Депутат обласної ради має одну земельну ділянку (1000 кв.м.). Ще дві ділянки (загальною площею в 21,4 тисячі кв.м.) він орендує у Харківської міськради. Також Давиду належить три нежитлових приміщення підвалу-місця для паркування та частина будинку (660,4 кв.м.). Вся нерухомість знаходиться в Харкові.
З рухомого майна Чихладзе задекларувала швейцарські наручні годинники у кількості двох штук.
Харківський депутат — колекціонер раритетних автомобілів: два BMW 1947 і 1950 років випуску, Wanderer 1938 року випуску та ГАЗ 69 1970 року випуску.
За 2018 рік сукупний дохід Давида Чихладзе склав 1,3 мільйона гривень. На банківських рахунках у депутата 121 євро та 1001 долар. Готівковими коштами він задекларував 456 тисяч гривень, 48 тисяч доларів та 9 тисяч євро. Третім особам депутат позичив 1,7 мільйона гривень.
Чихладзе володіє акціями:
- ЗАТ "Спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство;
- ПАТ "Завод "Вимпел";
- ПАТ "Харківський комбікормовий завод;
- ПАТ "Атоменергокомплект;
- ПАТ "Конектор";
- ПАТ "Роганська картонна фабрика".