Денис Дзензерський
  • Дата народження
    22 грудня 1978
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Денис Дзензерський
2468

Денис Дзензерський

Денис Дзензерський: політик, який заборгував українським і російським банкам мільярди гривень

Денис Дзензерський - Фото 1

Денис Дзензерський - син успішного бізнесмена "відзначився" тим, що набрав в банках мільярдні кредити. Його підозрювали в постачанні автомобільних акумуляторів в Росію, а також у веденні незаконної підприємницької діяльності. Ставши народним обранцем, Денис Дзензерський практично не з'являється в стінах парламенту.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Денис Дзензерський народився 22 грудня 1978 року в місті Дніпро.

Освіта

Денис навчався в першій дніпропетровській школі. У шкільні роки проходив мовне стажування в Німеччині.

З дитинства захоплюється бойовими єдиноборствами. Має чорний пояс з карате.

Диплом економіста він отримав в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури в 2000 році.

Сім'я

Батько народного депутата - Віктор Дзензерський - вчений і підприємець. Він є керівником Міжнародної науково-промислової корпорації "ВЕСТА", Герой України, автор трьох сотень наукових робіт, дев'яносто одного патенту і сорока дев'яти авторських свідоцтв. Віктор Дзензерський в 2012 році входив до сотні найбагатших українців.

Денис Дзензерський був одружений двічі. Від першої дружини у нього народилося двоє дітей: Олександр і Єлизавета.

В 2016 році парламентарій одружився з своєю колегою по фракції Тетяною Донець. Познайомилися вони в 2014 році у Верховній Раді, де волею долі їх крісла опинилися по сусідству. У 2018 році в родині народних депутатів народилася дівчинка.

Кар'єра

Ще бувши студентом третього курсу, Денис Дзензерський почав працювати в корпорації свого батька.

Починав свою діяльність на МНПК "Веста" - найбільшому в країні виробнику автомобільних акумуляторів - в якості провідного спеціаліста.

Починаючи з 2002 року протягом десяти років він обіймав вищі посади на МНПК "Веста".

Денис Дзензерський - Фото 2

У 2004 році Денис став Почесним президентом Федерації України кіокушин-кан карате.

У 2012 році Денис Дзензерський в перший раз став народним депутатом. Він був тридцять четвертим номером в списку ВО "Батьківщина". Через два роки знову потрапив в українських парламент. На цей раз Дзензерський пройшов за списками Народного фронту (номер двадцять чотири). Є членом політичної ради партії.

Входить до складу комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності. Парламентарій є членом груп з міжпарламентських зв'язків з Угорщиною, Німеччиною, Китаєм, США, Ізраїлем, Францією і Австрією.

Компромат

Денис Дзензерський разом зі своїм колегою по фракції Євгеном Дейдеєм неодноразово користувалися приватними літаками для відвідування європейських країн. Вартість таких чартерів оцінювалася в десятки тисяч євро. Однак ці витрати у деклараціях народних обранців не були відображені.

Денис Дзензерський - Фото 3

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький вносив на погодження з Генеральним прокурором подання на притягнення до кримінальної відповідальності, а також зняття депутатської недоторканності з Дениса Дзензерського.

Парламентарія підозрювали в декларуванні недостовірної інформації.

Корпорація "ВЕСТА", яка стала сімейним бізнесом для Дзензерського виявилася одним з найбільших в країні боржників. Всього підприємство, до якого політик був поручителем, заборгувало фінансовим установам півмільярда доларів, триста мільйонів з яких російському банку "ВТБ".

Сам Дзензерський стверджує, що документи про поручительство липові. Він зазначає, що офіційно не має ніякого відношення до групи компаній "ВЕСТА". Більш того, заперечує дані з реєстру Міністерства юстиції України про те, що є засновником цих товариств.

Суд заборонив народному депутату залишати межі України, поки той не сплатить штраф у сумі майже одинадцяти мільйонів доларів одному з українських банків. На це рішення Феміди Дзензерський подав апеляцію.

Крім того, НАБУ провело дослідження декларацій політика за 2015 і 2016 року. У них він не вказав заборгованості перед українськими банками на сумму у три мільярди гривень.

Сумніви у антикорупціонерів викликав і подарунок на суму в тридцять п'ять мільйонів гривень, який зробив Віктор Дзензерський своєму синові-депутату.

Денис Дзензерський - Фото 4

Бувши народним депутатом українського парламенту, Денис Дзензерський має тіньовий бізнес в Російській Федерації. Більш того, антикорупціонери з САП і НАБУ виявили, що його підприємство "Курські акумулятори" займається постачанням обладнання в Міністерство оборони країни-агресора.

В Україні деякі підприємства, що входять в корпорацію "ВЕСТА" попри те, що знаходяться на стадії банкрутства, продовжують працювати і навіть приносити багатомільйонні прибутки.

Денис Дзензерський - Фото 5

Попри роботу САП і НАБУ зі збору доказів про махінації політика, Генеральна прокуратура закрила кримінальне провадження проти нього.

Дніпровський парламентарій далеко не найвідповідальніший народний обранець. На травень 2018 року Денис Дзензерський без поважної причини пропустив дев'яносто п'ять відсотків засідань у Верховній Раді.

Денис Дзензерський - Фото 6

Декларація

Денис Дзензерський в електронній декларації вказав, що володіє однією земельною ділянкою в п'ятсот сорок квадратних метрів, а також житловим будинком - шістсот п'ятдесят вісім "квадратів". Обидва об'єкти нерухомості знаходяться в місті Дніпро.

Крім того, народний обранець знімає ще один будинок в рідному місті. Його площа сімсот сорок п'ять квадратних метрів. Дзензерський орендує вісім офісів в Дніпрі і готельний номер в Києві.

Денис Дзензерський - Фото 7

Автомобіль парламентарій в декларації не вказав, зате записав, що володіє чотирма картинами.

Єдиним джерелом доходів, дніпровський депутат вказав зарплату у Верховній Раді. За рік він заробив трохи більше двохсот тисяч.

На банківському рахунку в ПриватБанку парламентарій зберігає всього тисячу гривень. Готівковими коштами у Дениса Дзензерського - сто п'ятдесят тисяч гривень.

Вказав і півтора мільйона доларів кредиту, який взяла його дружина в 2016 році, власний овердрафт в ПриватБанку на суму майже в чотириста тисяч гривень, а також відсотки, нараховані на суму непогашеного овердрафту - сто тридцять тисяч гривень.

Відео

Згадки про персону