Манукян Денис: "гуру інвестування" і зазивала у фінансову піраміду
Манукян Денис — у соціальних мережах і месенджерах пропонував стати "інвестором британського фонду" S-Group, який виявився фінансовою пірамідою з українськими власниками
Біографія
Денис Манукян народився в 1993 році в місті Рівне, Україна.
Сім’я
Дружину Дениса звуть Ольга. Вона теж займалася просуванням S-group. У подружжя Манукян є дочка.
Кар'єра
У березні 2018 року Денис зареєструвався фізичною особою підприємцем. Основним видом його діяльності були "інші види роздрібної торгівлі поза магазинами". На цей час діяльність ФОП припинена.
Влітку 2019 року Манукян відкрив у рідному місті Рівному компанію Riwork, яка нібито допомагала офіційно працевлаштуватися в країнах Євросоюзу та Ізраїлі. Його фірма також надавала послуги оформлення документів для роботи та допомоги в придбанні нерухомості за кордоном.
Після початку повномасштабного вторгнення офіс Riwork закрився. Проте Instagram і телеграм канали фірми все ще публікують інформацію про свіжі вакансії в Європі.
Компромат
Манукян — учасник "спільноти інвесторів" United invest team. Ця організація стверджує, що навчається у кращих, інвестує в дохідні інструменти, яскраво подорожує та обіцяє допомогти в здійсненні мрії.
Всі учасники United invest team були пов'язані та займалися просуванням фінансової піраміди S-group. За словами Дениса, він у S-group (до ребрендингу Sincere Systems) перебуває з лютого 2020 року. У перший рік співпраці з пірамідою він був простим партнером, а потім виріс до "бригадира" і почав збирати свою команду.
Манукян створив телеграм-канал Denys_invest. Зібрав 600 підписників і почав розповідати як він заробив на машину, квартиру і безбідне існування завдяки "потужному інвестиційному фонду". За його словами, в "фонд" він навіть залучив тещу, яка тепер може жити не тільки на маленьку пенсію, а й на значний пасивний дохід.
"Гуру-трейдер" на підтвердження серйозності своєї діяльності публікував скриншоти, графіки, листування з "клієнтами". Його нібито наставництво допомагало "інвесторам" розбагатіти. На травень 2023 року, за словами Манукяна, загальний оборот його команди вкладників склав 544 тисячі доларів (20,6 мільйона гривень).
Денис також створив окремий телеграм-канал, який назвав майже також як основний: Denys_invest (Відгуки партнерів). На ньому нібито зібрані "чесні" відгуки партнерів S-group. Всі, як один розповідають, що раніше нічого не знали про інвестування. Зате тепер можуть не працювати, жити на пасивний дохід і радіти життю.
Але от невдача - Телеграм влітку 2023 року обірвав "гуру-трейдеру" його шахрайську діяльність. Основний канал Denys_invest було внесено до чорного списку. Свій Instagram (20,5 тис. підписників) Манукян закрив від перегляду вже сам.
А вся річ у тому, що S-group протягом трьох років (до 2021 року під назвою Sincere Systems) обманювало довірливих вкладників, які віддали піраміді свої гроші. S-group з усіх сил намагалася представитися британським інвестиційним фондом з розгалуженою мережею представництв по всьому світу. Однак насправді, основна його аудиторія були громадяни України, Казахстану і Російської Федерації.
За інформацією Google Trends, найбільший інтерес до S-Group серед українців проявили жителі Полтавської області, на другому місці — Хмельницької області, а на третьому — Одеської.
За документами фінансова піраміда (вона ж скам) перебувала в столиці Великобританії. Однак насправді, ця адреса була липовою, як і голова "інвестиційного фонду". Нею значиться українка Мар'яна Ройтбурд. Вона ніколи не "світилася" на заходах S-group. Проте на неї оформлено ще близько сотні фірм. Іншими словами, Ройтбурд — звичайний зіц-голова.
S-group обіцяла своїм клієнтам шалені відсотки: до 12% на місяць. Фінансова піраміда нібито інвестувала за допомогою робота зі штучним інтелектом в найрізноманітніші проєкти: від придбання нерухомості й до вирощування медичного канабісу.
Потужну підтримку в просуванні шахрайської схеми забезпечували досить відомі блогери такі, як, наприклад, Marina Ricci. Маючи більше мільйона підписників, вона, як і Денис Манукян, закликала вкладати гроші в "інвестиційний фонд". Щоб заробити більше, потрібно було привести нових "інвесторів". Все, в кращих традиціях фінансових пірамід, на зразок МММ.
Гроші в скам заводилися не безпосередньо, а через наступну фінансову операцію. "Інвестор" купує криптовалюту USDT. Потім через гаманець S-Wallet вона змінюється один до одного на криптофантик SWCT. Він, своєю чергою, використовувався для всіх операцій на платформі S-Group. Щоб вивести реальні гроші, необхідно було провести зворотну операцію.
Але влітку 2023 року піраміда почала руйнуватися. Почалися проблеми з програмою-гаманцем і виведенням коштів. Організатори піраміди через блогерів (багато на той час втекли за кордон) спочатку пояснювали це технічними роботами, потім аудитом.
S-group (як і Sincere Systems) опинилася в списку сумнівних фінансових проєктів від Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). А восени до тих самих блогерів, які рекламували скам, прийшли правоохоронці з обшуками та кримінальними справами з підозрами в шахрайстві.