Шарапов Денис Олександрович: заступник Міністра оборони
Шарапов Денис Олександрович — бізнес-партнер очільника ОП Єрмака і колишнього радянського шпигуна в Ірані
Біографія
Денис Олександрович Шарапов народився 18 лютого 1973 року.
Освіта
У Шарапова військова освіта. У 1995 році Денис отримав диплом столичного інституту Сухопутних військ. Три роки значився ад'юнктом цього вишу. А на зламі тисячоліть був слухачем Національного інституту військової розвідки.
Сім’я
Батька Дениса — Олександра Михайловича журналісти називають одним з найуспішніших українських фахівців у сфері збуту зброї. Шарапов-старший на початку "дев'яностих" півтора десятка років очолював "Укроборонсервіс".
Денис одружений на Ірині Манжулі. Вона фізична особа підприємець (основний вид діяльності — ресторани, послуги мобільного харчування) та власниця ТОВ "Винокурня Горавського".
Кар'єра
Одночасно з навчанням в Інституті військової розвідки Шарапов був оперативним офіцером Головного управління розвідки. Потім на дванадцять років він пішов у бізнес. З 2001 по 2004 рік Денис був приватним підприємцем у сфері інжинірингових послуг. Після цього Шарапов займав керівні посади в приватних компаніях виробничого та міжнародного спрямування.
У 2010 році Денис від партії "Фронт Змін" був обраний депутатом Бориспільської міської ради. На момент виборів Шарапов керував ТОВ "Столярна мануфактура".
У 2013 році він став топчиновником. Протягом шести років Денис працював заступником і першим заступником голови держконцерну "Укроборонсервіс". З 2020 року Шарапов на аналогічних посадах в Міністерствах. Спочатку у стратегічних галузях промисловості, а з квітня 2022 року — оборони.
Влітку 2022 року було створено Агентство оборонних закупівель. Воно займається централізованою закупівлею товарів, робіт і послуг у сфері національної безпеки та оборони. Агентство, за даними преси, знаходиться під контролем Шарапова.
З грудня 2021 по травень 2023 року Денис був бенефіціарним власником громадської організації "Союз споживачів медичної продукції".
Компромат
Засоби масової інформації називали Шарапова близьким до Андрія Єрмака. Раніше нинішній керівник Офісу Президента надавав юридичні послуги батькові Дениса — Олександру Шарапову. Потім Денис і Андрій стали партнерами по бізнесу в компанії "Медійна група європейського партнерства". У 2018 році обидва вийшли зі складу власників.
Третім співвласником компанії був росіянин Рахамім Емануїлов, колишній радянський шпигун в Ірані та один з експертів путінського Валдайського клубу, в якому лідер рашистів вимовляє свої загарбницькі ідеї.
В інтерв'ю "Лівому березі" Денис говорив, що не приділяв уваги тому факту, що Емануїлов був радянським шпигуном. Він сприймав свого російського бізнес-партнера як дипломата.
Журналісти видання "Наші гроші" засумнівалися у правдивості слів Шарапова. Адже мало ймовірно, що сам колишній розвідник не поцікавився з ким веде бізнес.
Американська конгресвумен Вікторія Спартц у листі Президенту Джо Байдену відзначила стурбованість військових і оборонних підрядників, а також деяких союзників з приводу національної безпеки України, а саме призначення Шарапова з його російським шлейфом на пост заступника Міністра оборони.
Проте в "Наших грошах" підкреслювали, немає даних того, що Шарапов працює в Міноборони в інтересах ворога. Однак це створює поле для підозр і ворожих ІПСО-атак.
Як відзначали інсайдери видання Цензор.Нет, керівник ОП просуває свого бізнес-партнера в ті сфери, які пов'язані із закупівлею зброї. Коли "Укрспецекспорт" перейшов під Мінстратегпром, Денис був у цьому відомстві. Потім бюджет пішов через Міноборони, і Шарапов опинився тут заступником Міністра. "Останній бастіон" писав, що Шарапов всі контракти та суми відкатів погоджують особисто з Єрмаком.
Декларація
Згідно з електронною декларацією за 2020 рік, у Дениса в селі Гора Бориспільського району Київщини була ділянка землі (10 190 кв.м) і житловий будинок (717,2 кв. м), а в Києві він мав квартиру (58,6 кв. м). У Шарапова був великий автопарк з шести автомобілів, а також мотоцикл і прогулянковий катер.
Сукупний дохід сім'ї чиновника у 2020 році склав 3,3 мільйона гривень. У банках Денис зберігав 87 тисяч доларів і 33 тисячі євро, а готівкою у нього було десять тисяч доларів і 656 тисяч гривень.
Дізнатися нові відомості про доходи Шарапова немає можливості. У зв'язку із загрозою кібератак з боку Російської Федерації з 2022 року електронна база декларацій чиновників і політиків закрита.