Денис Силантьєв
  • Дата народження
    3 жовтня 1976
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Денис Силантьєв
5071

Денис Силантьєв

Український політик, спортсмен, науковець та громадський діяч. "Містер Батерфляй". Народний депутат України. Голова МДО «Здорова Нація».

Денис Силантьєв - Фото 1

Денис Силантьєв замість спорту зайнятий політичною діяльністю, але продовжує боротися зі своїми колегами-спортсменами. Про це повідомляє Політека.

  1. Біографія
  2. Родина
  3. Освіта
  4. Особисте життя
  5. Кар’єра і суспільна діяльність
  6. Декларація
  7. Скандали, компромат
  8. Фото й відео

Біографія

Денис Олегович Силантьєв народився 3 жовтня 1976 року. Дитинство пройшло в Запоріжжі, на відомому острові Хортиця. У 31 рік чемпіон переїхав жити до столиці.

Родина

Дружина – Інна Василівна. Вони познайомилися в 2001 році і весілля зіграли через рік.

Пара виховує сина Романа (дитина дружини від першого шлюбу). Спільних дітей поки немає, хоча подружжя про них мріють.

Денис Силантьєв колекціонує порцелянові чашки. Любить італійську кухню.

Освіта

У 22 роки закінчив Запорізький національний університет.

Через три роки захистив тут кандидатську, пов’язану з темою плавання дітей із слабим зором: він описував, як цей вид спорту сприяє їх фізичному розвитку.

Особисте життя

Денис Силантьєв каже, що дружина зізналася йому в любові першою. Вона старша за свого чоловіка на кілька років. Спортсмен каже, що закохався в неї з першого погляду, і дбайливо зберігає цю любов до сих пір, стверджуючи, що якщо любиш людину, то готовий заради неї на все.

Він згадує два найщасливіших моменти в своєму житті: коли став чемпіоном і познайомився зі своєю дружиною. Сентиментальний плавець любить надзвичайні романтичні історії, пов’язані з щирими почуттями.

Мабуть тому він часто переглядає старий мелодраматичний фільм «Не можу сказати«прощавай». Йому цікаві фільми, історії та книги душевного змісту, від яких серце стискається.

У сімейному житті без сварок не обходиться. Інна каже, що вони чимось схожі на сицилійську пару: пристрасті киплять, але в стосунках панує повне взаєморозуміння, підтримка, повага, гармонія і любов – подружжя поступаються багато в чому один одному.

Прокидається багаторазовий чемпіон України о сьомій ранку. Дружина – раніше. Спорт і зараз присутній в його житті. Тренуваннями займається кожен день: ходить в зал або басейн. Дружина надає перевагу гімнастиці. Син Роман від першого шлюбу Інни вже дорослий. Він теж відвідує спортзал два-три рази на тиждень.

Денис Силантьєв - Фото 2

Кар’єра і суспільна діяльність

Свої перші гроші учасник чотирьох олімпіад почав заробляти на змаганнях. За його словами, перші гроші, які заробив на змаганні (1 тис. дол.) розділив з тренером. На свою частку купив телевізор.

Багаторазовий чемпіон України і Європи дебютував на Олімпійських іграх в 1996 році – зайняв 6-е місце у двохсотметрівці в стилі «батерфляй».

Чотири рази ставав володарем Кубка світу в номінації «батерфляй».

У 22 роки став першим чемпіоном світу з плавання в історії незалежної України.

Через два роки взяв срібну медаль на Олімпіаді в Сіднеї.

У 26-річному віці встановив рекорд України на 200 м «батерфляй». Його рекорд – 1 хвилина 55,42 секунди не побив ніхто досі.

Коли в Афінах відкривалися Олімпійські ігри, був прапороносцем національного прапора України.

Всього на рахунку спортсмена тридцять сім рекордів України.

У нього дуже багато звань, а нагород ще більше.

Прізвисько «містер Батерфляй» отримав від журналістів. До речі, колись у дитинстві він боявся плавати.

Його бабуся збирала всі медалі онука і вішала їх на килим. Але одного разу килим звалився на підлогу, не витримавши ваги нагород.

У 32 роки пішов з великого спорту і став засновником «Фонду підтримки олімпійського та молодіжного плавання».

Організація успішно працює до цих пір. Діяльність в ній здійснюється одночасно в декількох напрямках. Так, з ініціативи фонду в десятьох містах України (Запоріжжя, Київ, Львів та інші) створили спортклуби, де підростаюче покоління на безкоштовній основі сезонно вчили плавати. Ідею благодійного фонду підтримали «Партія регіонів» (В. Янукович) і «Патріот Запоріжжя» (Н. Губенко).

Крім цього, почав працювати соціальний еко-проект під назвою «H2O», що стосується теми очищення українських водних ресурсів від забруднення, в тому числі берегів річок і пляжів від сміття.

Фонд надає безпосередню допомогу дітям з дитбудинків, допомагає малозабезпеченим сім’ям, а також діткам молодшого дошкільного віку з обмеженими фізичними можливостями.

Народний депутат з 2014 року від Радикальної партії Олега Ляшка.

Денис Силантьєв - Фото 3

Декларація

Згідно з декларацією за 2013 рік, загальна сума сукупного доходу Силантьєва – 110 671 грн. Ця ж сума вказана в графі «Заробітна плата, інші виплати та винагороди».

Матеріальна допомога – трохи менше 1,5 тис. Таку ж суму він задекларував і в 2014 році. Майно, що перебуває у власності, оренді чи на іншому праві користування сім’ї декларанта – квартира на 72 кв. м. Він також декларує автомобіль «Субару Легасі», 2011 р.в. Інша інформація відсутня.

У документі за 2014 рік трохи змінилася сума сукупного доходу Силантьєва – 110 029 грн. Заробітна плата, інші виплати та винагороди – майже 39 тис. Інші види доходів – 69 600 грн. Є одна земельна ділянка площею 2 450 кв. м.

У декларації за 2015 р Силантьєв вказав, що земельна ділянка знаходиться в смт Іванків Бориспільського району Київської області. Заробітна плата, отримана за основним місцем роботи (Верховна Рада України), – 80: 268 грн. Пенсія – 57 876 грн. Заощадження в готівці – 7 245 186 грн.

У 2016 році Силантьєв задекларував заробітну плату в розмірі 157 636 грн. Пенсію – 57 876 грн. Нерухомість, авто, розмір грошового активу в готівці залишилися незмінними.

2017 рік – зарплата складає 272 992 грн. Пенсія скоротилася в два рази. Інші дані – без змін.

Скандали, компромат

Скандал навколо Дениса Силантьєва стався в 2012 році, коли чемпіон з плавання балотувався в народні депутати. Він був самовисуванцем. Його податкова декларація як кандидата в депутати демонструвала зароблені ним в попередньому році 17 тис. грн. В той же час його сім’я при погашенні позики за майно заплатила майже 1 млн грн.

Передвиборна програма кандидата включала такі обіцянки: спорудження басейнів, спортзалів і спортмайданчиків, доступних для кожного. Він зайняв четверте місце по округу №207 і в ВР не пройшов.

2014 рік приніс спортсмену реванш на виборах. Перед відомим на всю країну чемпіоном відкрилися чудові можливості, щоб підняти вітчизняний спорт на більш високий рівень. Він став заступником голови Комітету, головою підкомітету з питань фізичної культури і спорту Комітету ВР України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму.

Однак нардеп знову опинився втягнутим в скандал. Навесні 2016 року кілька українських тренерів і спортсменів-плавців зверталися до голови ВР Володимира Гройсмана, а також радикала Олега Ляшка з проханням захистити їх від дій Силантьєва, висловлюючи своє невдоволення ще й тим, що він хоче повернути назад в басейн «Юність» звільненого півтора року тому колишнього директора Олега Гатченка. Звернення підписали понад 120 осіб.

За їх твердженням, Силантьєв не займався усуненням негативних моментів у спорті, а піарився, вів інтриги. В результаті його тиску на головного тренера української збірної (все відбувалося напередодні Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро), всім доводилося витрачати сили і час на боротьбу зі спортсменом-нардепом, який, за словами спортсменів, обмежувався деклараціями, а робити нічого не збирався.

Чемпіон з плавання, тепер уже народний депутат, відправив понад двадцять запитів, були перевірки. За словами президента Федерації плавання, спортсмен, коли став депутатом, дуже сильно змінився, і тепер його депутатська поведінка викликає антипатію тренерів.

Нардеп вирішив взятися за деяких людей по серйозному – тобто звільнити. Замість того, щоб показати гідні результати, деяким спортсменом доводилося дуже несолодко. Він буквально паралізував роботу збірної.

Потім  Денис Силантьєв раптом вирушив «підкорювати» портову галузь. Характер його законних депутатських звернень зводиться до спроб дискредитації керівництва і колективів держпідприємств.

Можна лише гадати, чому депутатство змінило характер колишнього спортсмена. Можливо, необхідність працювати з законопроектами наклала свій відбиток. Кілька років тому, лишаючи спорт, Силантьєв в одному з інтерв’ю говорив, що без будь-якої специфічної освіти або допомоги складно заробити гроші. У політиці, мабуть, можна домогтися фінансового успіху і без профільної освіти.

Нардеп-спортсмен любить бувати у Франції і зберігає мільйони гривень готівкою – всіелементи заможного життя очевидні. Сам Силантьєв говорив, що гроші залишилися у нього ще з часів активної спортивної кар’єри, банкам він не довіряє, тому зберігає заощадження «в різних місцях». Ось тільки 7 млн грн він задекларував вже після того, як активно зайнявся політикою – в 2015 році.

У 2017 році вибухнув і «шпигунський» скандал, в який виявився втягнутим Силантьєв. Глава СБУ Василь Грицак заявив, що спецслужба викрила групу осіб, які за вказівкою з РФ займалися дестабілізацією в Україні. Серед них опинився і помічник нардепа- спортсмена Юрій Житомирський. Силантьєв сказав, що ні про що не мав уявлення, його довірою скористалися і сказав, що з помічником повинна розбиратися СБУ.

Фото й відео

Денис Силантьєв - Фото 4
Згадки про персону