Дмитро Банас
  • Дата народження
    29 вересня 1980
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Дмитро Банас
1398

Дмитро Банас

Банас Дмитро Миколайович: власник перукарні та депутат Київради від “УДАРу”

Дмитро Банас - Фото 1

Банас Дмитро Миколайович — «забув» задекларувати автомобіль, намагався «віджати» дві ділянки землі у простого киянина, а за підкуп виборців банками меду отримав від опонентів прізвисько «Маршал-мед».

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Дмитро Миколайович Банас народився 3 серпня 1980 року в місті Городок Хмельницької області.

Освіта

Диплом Дмитро Банас отримав у столичному Національному аграрному університеті (2003).

Сім'я

Дмитро одружений з Оленою Банас. Вона займається підприємництвом у місті Українка Київської області (послуги перукарень та салонів краси).

У подружжя двоє дітей: Олександра та Микита.

Дмитро Банас - Фото 2

Кар'єра

Першим місцем роботи Дмитра Банас став ЗАТ «Оболонь». Потім він працював на різних посадах на київських підприємствах. З 2008 року Дмитро займає керівні посади.

У 2012 році він став засновником та керівником ТОВ «Просто перукарня». Дмитро — співвласник ТОВ «БК Мегабуд» (будівництво) та ТОВ «Ефективний сервіс» (послуги перукарень та салонів краси). Крім того, Банас керує громадською організацією «Європейський центр громадських ініціатив».

У 2016 році Дмитро зареєструвався, як фізична особа-підприємець (основний вид діяльності — консультування з питань комерційної діяльності та управління).

У VIII скликанні Верховної Ради Дмитро був помічником народного депутата, представника фракції Блоку Петра Порошенка Валерія Іщенко. Банас працював на громадських засадах.

У 2015 році Дмитро й сам став депутатом. Його було обрано до Київської міської ради по 114-му мажоритарному округу у якості кандидата від Блоку Петра Порошенка «Солідарність».

Дмитро Банас - Фото 3

Дмитро увійшов до однойменної фракції, а також став членом постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування.

Через п'ять років Банас вдруге посів крісло депутата Київради. Восени 2020 року він був 52-м у єдиному загальноміському виборчому списку партії “УДАР”. У списку по округу №13 (Шевченківський район) Дмитро балотувався під 1-м номером.

На окрузі конкретно за нього віддали свої голоси 2086 виборців (з тих, хто голосував за загальний список, друге місце на окрузі). Обраний депутатом по окружному списку.

У IX скликанні Київради Банас входить у фракцію “УДАР” та постійну комісію з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Компромат

Під час передвиборної кампанії 2015 року «свободівець» Олександр Аронець написав у facebook, що кандидат в депутати Київради Дмитро Банас підкуповує виборців.

За словами Аронця, Дмитро «безкоштовно роздає по дві банки меду людям. Крім того, Банас, який є власником мережі перукарень, забезпечує жителів округу безкоштовною стрижкою. 1 вересня стриг дітей, але тільки тих, хто прописаний в окрузі. А самих дітей запитували, батьки проголосують за Банас».

За аналогією з кандидатом Олександром Бродським, який підкуповував виборців дешевою картоплею та отримав прізвисько «Маршал картопля», Олександр Аронець назвав Дмитра Банаса «Маршалом медом».

Дмитро Банас - Фото 4

Згідно з дослідженнями громадського руху «Чесно», Банас або живе за межею бідності та є бездомним, або ухиляється від податків: він власник кількох фірм, але згідно з декларацією за 2015 рік його дохід склав 16 тис. грн.

Також журналісти «Чесно» помітили ще кілька фактів підкупу виборців з боку депутата. Так, у лютому 2018 року він запрошував на свято з нагоди дня народження Лесі Українки та обіцяв роздачу подарунків. Свято мало пройти у громадській приймальні депутата.

Взимку того ж року Дмитро піарився на тому, що встановив лавочку з написом: «щоб добробут оселився в домі й благополуччя зріло у сім'ї». 

Дмитро Банас - Фото 5

Під час пандемії коронавірусу у березні 2020 року народний обранець «відзначився» тим, що роздавав на своєму окрузі антисептик з пам'яткою, підписаною ним.

За інформацією сайту «В городе», у 2017 році депутат був оштрафований на 1700 гривень за те, що невчасно задекларував придбаний у липні автомобіль.

Журналісти порталу «Антикор» запідозрили Дмитра Банаса у приховуванні доходів. Вони припустили, що київський депутат має якісь інші «незадекларовані доходи», крім мережі перукарень. «Наприклад, від своєї будівельної компанії Мегабуд».

У той же час журналісти виявили тут й конфлікт інтересів. Адже Банас входив до складу будівельної комісії Київради. Хоча, згідно із законодавством, він не може працювати у даній комісії та одночасно очолювати будівельну компанію.

Дмитро Банас - Фото 6

За даними ЗМІ, Дмитро Банас «намагався віджати у киянина Олександра Кандиби дві земельні ділянки».

Олександр отримав у спадок чотирнадцять соток землі від своїх батьків і протягом декількох років намагався їх приватизувати. За словами Кандиби, проєкт землеустрою щодо приватизації одного з ділянок дійшов до Київради та потрапив на розгляд постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування.

«Але 19 вересня 2017 року комісія раптово відхилила цей проєкт і підтримала ініціативу члена комісії Дмитра Банаса (фракція «Солідарність») зарезервувати ділянку за учасниками АТО».

Нібито до депутата «звернулися представники «Союзу захисту прав учасників АТО», які просили про виділення землі для учасника АТО Володимира Бровко».

Дмитро Банас - Фото 7

Але як встановили журналісти «Центру розслідувань України» (ЦРУ) Володимир Кандиба «не перебуває на обліку управління праці та соціального захисту Оболонської райдержадміністрації як учасник антитерористичної операції». Також співробітники «ЦРУ» встановили, що директором одного з підприємств, яке належить Дмитру Банасу, є такий собі Максим Володимирович Бровко (ймовірно, син «атошника»).

Олександр Кандиба все-таки домігся перегляду питання про приватизацію ділянки. Але, як зазначає киянин, Банас «почав лобіювати передачу землі, яка належить сестрі Олександра у власність Галини Бровко — дружині Володимира Бровко».

Декларація

У травні 2020 року Дмитро Банас опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2019 рік.

Дмитро Банас - Фото 8

Депутат Київради задекларував одну квартиру (68 кв. м) у місті Українка Київської області.

Банас має дві машини. Volvo XC90 2007 року випуску Дмитро придбав у 2011 році за 324 тисячі гривень. Автомобіль Toyota Camry 2017 року було придбано депутатом за 833 тисячі гривень. На Олену Банас оформлені моторний човен САРЕПТА 1980 року та саморобний причіп до легкового автомобіля.

Сукупний дохід Дмитра Банас за 2019 рік склав трохи більше мільйона гривень. Олена Банас заробила теж суму трохи більше мільйона гривень.

На банківських рахунках у народного обранця зберігається 48,5 тисячі гривень, у дружини — 11 тисяч гривень. Готівковими коштами Дмитро задекларував 780 тисяч доларів. У Олени є 432 тисячі гривень.

Дмитро Банас - Фото 9

Посилання

Facebook

Згадки про персону