Дмитро Герасимчук
  • Дата народження
    5 березня 1990
  • Країна
    Україна
Дмитро Герасимчук
2203

Дмитро Герасимчук

Герасимчук Дмитро Юрійович: депутат Дніпропетровської облради та підприємець

Дмитро Герасимчук - Фото 1

Герасимчук Дмитро Юрійович — підозрюється СБУ в диверсії, а за даними місцевих активістів, намагається прибрати до рук водопровід і каналізацію Новомосковського району

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Кар’єра
  4. Компромат
  5. Декларація

Біографія

Дмитро Юрійович Герасимчук 5 березня 1990 року в селі Орлівщина Новомосковського району Дніпропетровської області, Україна.

Сім’я

Дмитро одружений на Юлії Герасимчук. У подружжя є дочка Єлизавета.

Дмитро Герасимчук - Фото 2

Кар'єра

З грудня 2009 року Дмитро — фізична особа підприємець (основний вид діяльності — комплексне обслуговування об'єктів). У 2015 році обирався депутатом Новомосковської районної ради від партії "Опозиційний блок".

Восени 2020 року Герасимчук балотувався до Дніпропетровської обласної ради під 88-м номером у списку партії "Слуга народу" та по виборчому округу №13, де за нього проголосувало 3116 осіб, що забезпечило йому депутатський мандат.

У VIII скликанні Дмитро увійшов до складу фракції "Слуга народу" та постійної комісії з питань базових галузей економіки, комунальної власності, концесії, корпоративних прав, інвестицій та міжрегіонального співробітництва.

Компромат

Місцеві активісти давно б'ють на сполох з приводу діяльності Дмитра Герасимчука. За їхніми даними, він поступово прибирає до рук водопровід і каналізацію в Новомосковському районі. У Піщанській ОТГ при владі його маріонетки.

У вересні 2020 року Герасимчук подав до суду на видання "Лица" для захисту честі, гідності та ділової репутації з відшкодуванням йому 20 тисяч гривень збитку і 30 тисяч витрат на адвоката. Депутату не сподобалося, що журналісти опублікували статтю “Непокаране зло повернулося. На меліоративненській насосній знову задихнулася жінка" про загибель у 2018 році співробітниці підприємства, підконтрольного Герасимчуку.

Нібито публікація повністю неправдива і принесла Дмитру емоційний дискомфорт і придушувала його, як особистість, в очах інших людей. Проте суд встав на сторону представників ЗМІ та в позові відмовив.

Колегія суддів зазначила, що публічна особа, державний службовець повинен бути готовим до підвищеного рівня критики, в тому числі в грубій формі, до пильної уваги суспільства і підвищеної зацікавленості до його діяльності та/або особистого життя і т.д., адже вони, вибираючи кар'єру публічної особи, погодилися на таку увагу.

Дмитро Герасимчук - Фото 3

Коли у 2021 році в мережі з'явилося відео одного з місцевих блогерів з назвою "Друга смерть на совісті Герасимчука", в якому розповідалося, що на водозабірному підприємстві депутата вдруге загинула людина, Герасимчук знову пішов шукати правду в суді.

Особливо Дмитра образила фраза у відео: “Скільки смертей ще потрібно, щоб цей злочинець сів за ґрати?" Але і на цей раз Феміда відмовила в позові, визнавши фразу оціночним судженням.

У лютому 2023 року співробітники СБУ запідозрили Дмитра в незаконному збагаченні та навіть диверсії. Юридично фірмою "Комсіті" (основний вид діяльності — забір, очищення та постачання води) володіє Поліна Герасимчук, мати Дмитра. Але насправді, підприємством керує сам депутат облради.

За даними слідства, Герасимчук разом з головою Піщанської ОТГ "переконали" командира місцевої військової частини законсервувати водонапірну станцію частини та військового містечка, приєднавши їх до мережі водопостачання та водовідведення ТОВ "Комсіті".

Щоб законсервувати водонапірну станцію військової частини, її механізми вивели з ладу і забруднили свердловину. Доступ до резервних свердловин був зруйнований директором ТОВ "Комсіті" та його підлеглими за вказівкою, отриманою від обласного депутата. Таким чином у військової частини не було іншого вибору, як звернутися за наданням послуг до ТОВ "Комсіті".

При цьому "очищена" вода фірми Герасимчука не відповідає встановленим нормам і вимогам, через те, що фактично поставляється не з очисної водозабірної станції, а з незаконно розроблених і приєднаних свердловин, а також видобувається в антисанітарних умовах.

Дмитро Герасимчук - Фото 4

За даними місцевих активістів, у травні того ж року, Герасимчук разом з головою Піщанської ОТГ Тищенко вирішили привласнити станцію з перекачування питної води в Орловщині, яку ввели в експлуатацію всього двома роками раніше. 

Для цього сільська рада Піщанки вказала, що стан конструкцій споруди класифікується як непридатний до нормальної експлуатації та тому необхідний демонтаж конструкцій.

Декларація

У березні 2024 року Дмитро Герасимчук подав електронну декларацію про свої доходи за минулий рік. У депутата-підприємця немає нерухомості. Ймовірно, у 2023 році Дмитро разом з дружиною і дочкою жив в автомобілі, яким він володіє з грудня 2021 року. Тоді Герасимчук придбав за 1,8 мільйона гривень Mercedes GLC-Class.

При цьому за 2023 рік дохід Дмитра від заняття підприємницькою діяльністю склав 7,6 мільйона гривень. Продаж рухомого майна приніс йому 373,5 тисячі гривень. У банках Герасимчук заощаджень не має, а готівкою задекларував 4,75 мільйона гривень.

Згадки про персону