Дмитро Гнап: журналіст-розслідувач або «консерва Путіна»
Виходець з Донбасу входив в оточення друзів Януковича, балотувався в депутати від партії Ющенка, встановлював цензуру в ЗМІ. Тепер викривач корупції дає інтерв’ю російським пропагандистам і йде в президенти, щоб завести в Раду «донецьких». Про це повідомляє Політека.
1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Політична діяльність
6. Компромат
7. Декларація
Біографія
Гнап Дмитро Володимирович народився на Донбасі 19 грудня 1977 року. Його мала батьківщина шахтарське містечко Вуглегірськ. З 2015 року цей населений пункт знаходиться під контролем проросійських бандитів так званої «ДНР».
Сім’я
Журналіст перебуває у шлюбі з Наталією Сергіївною Пономарьовою. У подружжя троє дітей: син Данила і дочки Софія і Поліна.
Освіта
Гнап отримав вищу освіту в Київському національному університеті за спеціальністю філософія.
Кар’єра
Закінчивши філософський факультет, Дмитро пішов у журналістику. Працював кореспондентом, редактором, ведучим новин на кількох українських телеканалах.
У 2001 році Гнап був керівником служби новин на державному каналі УТ-1. Після того, як пішов з держтелебачення, стає активістом руху «Стоп Цензурі».
З 2008 року журналіст-філософ очолює громадську організацію «Комітет прямої дії». У 2012 році Дмитро заснував інформаційне агентство «Слідство. інфо». З 2013 року цей проект виходить на «Громадському ТБ».
Популярним журналіст став під час подій на Майдані в 2013 році, випустивши сюжет про те, що його побили «тітушки».
Після Революції Гідності Гнап зайнявся журналістськими розслідуваннями, які публікує в різних виданнях і виступає з ними на декількох телеканалах. Популярною стала передача, в якій розповідалося про панамські офшори Петра Порошенка.
У червні 2018 року уродженець Донбасу заявив про те, що припиняє професійну кар’єру і йде в політику. Він має намір взяти участь у виборах на пост Президента України а в підсумку стати депутатом Верховної Ради. Своє рішення журналіст пояснив тим, що хоче викинути лайно з влади.
Для досягнення мети борець з корупцією бере участь в праймеріз партії “Сила людей”. Цей політичний проект зарекомендував себе на Донбасі, взявши кілька депутатських місць в міськраді Маріуполя.
Політична діяльність
У політику журналіст-розслідувач йде не вперше. У 2006 році він балотувався спочатку в депутати Донецької обласної ради за списком партії «Наша Україна». Потім від цієї ж політсили йшов до Верховної Ради V скликання. Але в обидва органи не пройшов.
У донецькому осередку партії Віктора Ющенка Дмитро відповідав за просування «Нашої України» в ЗМІ і навіть редагував місцеву партійну газету.
Після того, як не потрапив до парламенту, Гнап втрачає інтерес до політичного проекту і залишає своїх земляків-партійців.
Компромат
Працюючи редактором служби новин на УТ-1 за службовим обов’язком брав участь у встановленні «кучмівської цензури». Тоді редактори отримували інструкції про те, як необхідно висвітлювати події в країні, кого запрошувати в ефір, а кому відмовляти.
Під час походу в депутати на Донеччині майбутній «розслідувач» тісно контактував з представниками клану Януковича Олександром і Антоном Клименко, Геннадієм Арбузовим. Тоді вони стояли в одному списку «Нашої України», а брат майбутнього Міністра доходів і зборів очолював донецький осередок партії.
Під час Майдану в 2013 році Гнап став одним з рупорів подій, що тоді відбувалися. Він таврує ганьбою своїх земляків-соратників.
У недавньому інтерв’ю колишній «нашоукраїнець» сказав, що дуже шкодує про те, що в ті роки не розпізнав у Клименко зрадника. Адже в 2006 році член зграї «проффесора» був простим бізнесменом.
Після Майдану “розслідувач” переключив свою увагу вже на чинну владу. Його сюжети присвячені корупції в оточенні Петра Порошенка.
Втім, багато громадських активістів називають Гнапа «рупором Кремля». Припускають, що виборчу кампанію журналіста фінансуватиме його давній донецький приятель Олександр Клименко, який наразі переховується в Москві.
Ходять чутки, що вже зараз екс-Міністр доходів втікач платить Гнапу 50 000 доларів на місяць.
Зв’язок з Москвою підтверджує також наступна інформація. У вересні 2018 року Гнап поговорив з кореспондентом російського пропагандистського видання Федеральне Агентство Новин Василем Тараном. Матеріал про це опубліковано на сайті ФАН.
Відомо, що агенцію контролює «кухар Путіна» Євген Пригожин. Головний офіс ФАН знаходиться в Петербурзі.
Мета «розкрутки» борця з корупцією – майбутні парламентські вибори, на яких виходець з Донбасу повинен буде завести в Раду людей Клименка.
Як заявляють в Генпрокуратурі України, Дмитро Гнап також посприяв втечі за кордон депутата-корупціонера Олександра Онищенка. Журналіст тоді розмістив інформацію про його майбутній арешт.
Пізніше засновник проекту «Слідство. інфо» зустрівся із нардепом-втікачем у Франції і після цього візиту опублікував листування Онищенко з представниками президента Ігорем Кононенко і Сергієм Березенко.
У травні нинішнього року Онищенко заявив, що розслідування про корупцію Порошенко журналіст змонтував, а слова вирвані з контексту. Також корупціонер-втікач стверджує, що згадане листування він Гнапу не давав.
Декларація
Із звіту за 2017 рік, поданого журналістом, відомо наступне. Дмитру належить половина квартири в Києві площею 36 кв. м. Його дружина володіє житлом площею 67,5 кв. м в с. Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району. Також у власності у Наталії автомобіль Hyundai Accent 2014 року випуску.
За минулий рік кандидат в президенти заробив 1 076 625 грн. На банківському рахунку у нього зберігається ще 23 685 грн. У дружини заощадження становлять 73 602 грн. Ніякого іншого майна і грошових доходів в декларації не вказано.