Дмитро Голубов: кібершахрай, який замість в’язниці потрапив у парламент
Дмитро Голубов звинувачувався в підробці пластикових банківських карт і крадіжці грошей з фінансових установ декількох країн. Його розшукували спецслужби США, а заарештували вітчизняні правоохоронці. Він півроку просидів в СІЗО, але український суд зняв усі звинувачення. Сьогодні одесит представляє в Раді БПП. Про це повідомляє Політека.
- Біографія
- Сім’я
- Освіта
- Кар’єра
- По стопах Великого комбінатора
- Партійний будівельник
- Депутатська діяльність
- Компромат
- Новини
- Декларація
Біографія
Дмитро Іванович Голубов він же Скрипт уродженець м. Одеси. Він з’явився на світ 16 жовтня 1983 року.
Сім’я
Батько народного депутата Іван Васильович Голубов – музикант. Він очолює Одеське обласне відділення спілки композиторів України. Мама політика за професією лікар-стоматолог.
Батьки Дмитра розлучилися, батько з сім’ї пішов і хлопчика виховував вітчим.
Дмитро Голубов одружений на Лашкарьовій Анастасії Петрівні. У подружжя троє синів: Денис, Владислав і Святослав.
Освіта
Майбутній український парламентарій і міжнародний шахрай навчався в декількох школах: Одеській середній школі ім. Столярського, гімназії № 2, школі № 27, а потім в економічному ліцеї при цьому навчальному закладі.
У 2001 році Дмитро Голубов вступив до економіко-правового факультету Одеського національного університету. Чи закінчив він цей вищій навчальний заклад невідомо.
Кар’єра
По стопах Великого комбінатора
Вже з малих років Дмитро Голубов встав на стежку «ідейного борця за грошові знаки» Остапа Бендера. Як відомо, герой «12 стульев» і «Золотого теленка» знав «чотириста порівняно чесних способів відбирання грошей». Мабуть, цими способами володів і Дмитро Голубов.
Як стверджує сам нардеп свої перші гроші він заробив в 7 років, продаючи гостям Одеси листівки з видами міста. Ставши постарше він працював в пекарні, а потім мив машини.
Відомо, що в 13 Дмитро Голубов придумав наступну аферу. Він продавав місцевим циганам і приїжджим підприємцям візитки з підписом начальника Одеської ДАІ, стверджуючи, що вони нібито дають право здійснювати дрібні правопорушення на дорозі.
Звичайно, що підпис міліціонера була не справжньою. Потенційним клієнтам він представлявся племінником начальника ДАІ. Роздрукований на принтері папірець він продавав за 300 доларів.
У віці 16 років він відкрив фірму, яка надавала послуги з набору тексту на ПК, займалася ремонтом оргтехніки та установкою програмного забезпечення. Тоді ж юнак і заробив свій перший мільйон.
Вони з другом придумали схему конвертації грошей. Діма з товаришем ходили по одеським підприємцям і розповідали історію про те, що в їх інтернет-магазині нібито можна придбати дорогі імпортні речі. Коли «клієнти» переводили гроші в неіснуючий магазин, махінатор з другом відразу ж переправляли їх в Арабські Емірати.
Потім партнер Голубова по «бізнесу» їхав в цю країну переводив у готівку суми і роздавав їх «клієнтам», залишаючи собі частку за конвертацію.
Припускають, що правоохоронцям про це було відомо, але вони за певну винагороду закривали очі.
Сам Дмитро Голубов завдяки цій «роботі» придбав знайомих в бізнес-колах Одеси.
Партійний будівельник
У 2007 році Дмитро Голубов вирішив зайнятися політикою і заснував «Інтернет партію України». Правда запрацював цей політпроект не відразу. Перший з’їзд політсили пройшов в номері одеського готелю «Магнолія» тільки через два роки після реєстрації партії.
І тільки в 2011 році «Інтернет партія України» була офіційно зареєстрована в Міністерстві юстиції. Ще через два роки в січні 2013 за рішенням суду реєстрація партії була скасована через те, що у політсили не було партосередків в більшості регіонів України, як того вимагає закон.
Після річних судових розглядів, в березні 2014 року реєстрацію «Інтернет партії» було відновлено.
До партії Голубова приєдналося кілька відомих особистостей: віце-президент спілки адвокатів України Петро Бойко, чемпіон світу і Європи з тайського боксу Денис Григор’єв і хакер Андрій Шебелла, якого звинувачували у викраденні грошей з банкоматів.
На президентських виборах 2014 року партійці навіть висунули свого кандидата. Ним став «герой зоряних воєн» Дарт Вейдер. Правда, Центрвиборчком цього персонажа як кандидата не зареєстрував.
Депутатська діяльність
Восени 2014 року Дмитро Голубов сам вирішив йти у владу і висуває свою кандидатуру на виборах до Верховної Ради. Він перемагає в рідній Одесі по мажоритарному округу № 136. Голубов представляє Блок Петра Порошенка.
Цікаво, що лідер «Інтернет партії України» в цей час знаходився в міжнародному розшуку у справі про шахрайство. Як пишуть деякі джерела, сховатися від правосуддя у Верховній Раді йому нібито допоміг колишній регіонал, а нині член БПП Олексій Гончаренко, просто продавши місце в списку пропрезидентського блоку.
З чуток, колеги по парламенту дали Голубову прізвисько «МММ». Розшифровуються ці літери як: «Мошенник Международного Масштаба».
Як не смішно, але нардеп Дмитро Голубов входить до комітету ВР з правової політики та правосуддя.
Одесит відвідує засідання парламенту регулярно, але виділяється досить спірним голосуванням. Він не голосував за проект постанови ВР з приводу невизнання легітимності виборів в Держдуму РФ VII скликання в зв’язку з організацією голосування в анексованому Криму.
Голубов не голосував за зняття арешту з фігурантів діамантової справи нардепів Розенблата і Полякова. Але в той же час він був проти зняття недоторканності з нардепів-радикалів Євгена Дейдея і Андрія Лозового.
У лютому 2018 року Дмитро Голубов взяв на поруки мера Одеси Геннадія Труханова, обвинуваченого в привласненні держмайна на велику суму. Це поручительство дозволило Одеському градоначальнику вийти з-під арешту без внесення застави.
27 березня 2017 року нардеп від БПП вніс в парламент скандальний законопроект про заборону абортів. Однак експерти зробили висновок, що подібний закон порушує Європейську конвенцію з прав людини. Тоді ініціатор цього документа Голубов зняв його з розгляду.
Компромат
Про махінації неповнолітнього Голубова розповідалося вище. Але то були просто «квіточки». «Ягідки» почалися в 2001 році.
У той час популярність в Україні і в світі набували міжнародні платіжні системи Visa і MasterСard. Дмитро Голубов створює інтернет-сайт Carderplanet.com і реєструє його на Мадагаскарі.
Навколо сайту об’єдналися шахраї, які виготовляли і продавали підроблені пластикові картки згаданих платіжних систем. За допомогою хакерів Carderplanet.com протягом 2003-2006 років з банків 20 країн вкрадено понад 11 мільйонів доларів.
Кіберзлочинцями зацікавилося ФБР і Міністерство фінансів США.
У липні 2005 року Дмитро Голубов, який фігурував під ніком Script (Скрипт) був затриманий співробітниками правоохоронних органів в своєму будинку в Одесі. Шахраєві було пред’явлено звинувачення за 4 статтями КК України.
За скоєний злочин Скрипту «світило» 12 років позбавлення волі. Майже півроку Голубов провів в Лук’янівському СІЗО. А потім в справу вступила найгуманніша в світі українська Феміда.
Його взяли на поруки два нардепи від Партії Регіонів Демьохін і Макеєнко. Обидва регіонала внесли за Скрипта заставу в сумі по 50 000 гривень кожен. Захищав Голубова високооплачуваний адвокат Петро Бойко, який пізніше став одним з членів Інтернет партії України.
В одному з інтерв’ю кібершахрай заявив, що нібито Бойко захищав його безкоштовно, а нардепів- «регіоналів» він взагалі не знає. Цих людей нібито привів його адвокат. Також Дмитро Голубов заперечував і те, що за нього було внесено грошову заставу.
У підсумку, після 4 років довгих судових розглядів той же Солом’янський районний суд столиці виправдав Дмитра Голубова «в зв’язку з відсутністю складу злочину». Адвокат підсудного весь час називав цю справу сфабрикованою. Крім того, на підставі цього рішення шахрая заборонили видавати Інтерполу.
Як припускають деякі джерела, «регіонали» поручилися за Голубова не дарма. Нібито після звільнення син одеського стоматолога надавав свої послуги донецькому стоматологу Олександру Януковичу.
Під стать нардепу Голубову і його помічник Максим Ястремський («Максик»). Він числиться у парламентарія на громадських засадах.
Як і його шеф Ястремський обвинувачується в кібершахрайстві. Він обманом заволодів сумою в більш ніж 10 млн доларів. У 2008 році американські спецслужби заарештували Максика в турецькому Кемері, а суд цього міста засудив хакера до 30 років в’язниці.
Своє обурення тюремним терміном Максика тоді висловив і Скрипт. В результаті через кілька років «відсидки» Ястремскому вдалося повернутися на Батьківщину, а товариш по ремеслу Голубов прилаштував його своїм помічником.
Уже будучи нардепом Голубов вступив в конфлікт з екс-губернатором Одещини Михайлом Саакашвілі. З трибуни Верховної Ради голова Інтернет партії звинуватив чиновника в корупції.
Однак підлегла керівника ОДА Марія Гайдар зазначила, що Голубов пішов в атаку на Саакашвілі через те, що той перешкоджав махінаціям з «приватизації» нардепом «Будинку прийомів».
Новини
У березні 2019 року набув популярність відеосюжет в якому Дмитро Голубовпривітав одеситок з 8 березня. Нардеп зауважив, що майже всі країни мають жіноче походження і називаються жіночими іменами. Навіть український парламент має жіноче ім’я – Рада.
Декларація
З декларації за 2018 рік видно, що у парламентарія немає свого житла. Квартирою площею в 43,9 кв. м в Одесі володіє його дружина Анастасія. Також дружина нардепа є власницею одеської телерадіокомпанії «Здоров’я» і ЖБК «Парк Фонтанів» в селі Фонтанка Одеської області.
Сам Дмитро Голубов володіє двома торговими марками англійською мовою.
Зарплата нардепа за 2018 рік склала якихось 410 170 грн. Транспортні засоби в декларації не вказані.
Ще є у Голубова заощадження в криптовалюті Біткойн (4376 одиниць). У перерахунку на вітчизняні грошові знаки ця сума складає 468 420 027 грн.
Заощадження в криптовалюті Біткойн Кеш в кількості 4376 одиниць відповідають 19 044 194 грн.
У готівці парламентарій зберігав у 2018 році 218 150 грн.
У дружини нардепа в готівці 280 000 доларів США і 618 500 грн. Банківських вкладів у сім’ї немає.