Дмитро Ісаєнко
  • Дата народження
    30 серпня 1967
  • Країна
    Білорусь
  • Соцмережі
Дмитро Ісаєнко
520

Дмитро Ісаєнко

Дмитро Ісаєнко: український чиновник і фігурант низки антикорупційних розслідувань

Дмитро Ісаєнко - Фото 1

Дмитро Ісаєнко — науковий діяч, чиновник і фігурант у багатьох антикорупційних розслідуваннях. Про нього повідомляє Політека.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Цитати і заяви
7. Декларація

Біографія

Дмитро Валерійович Ісаєнко народився 30 серпня 1967 року в місті Річиця, Гомельська область, Білорусь.

Освіта

Диплом інженера-теплоенергетика Дмитро Валерійович отримав в 1989 році, закінчивши Ленінградське вище військове інженерне будівельне училище.

Пізніше захистив наукову ступінь кандидата наук з державного управління. Служив у Збройних силах України до 2005 року.

Сім’я

Інформацію про сім’ю Дмитро Валерійович не поширює, з різних джерел відомо, що у нього є дочка — Ісаєнко Наталія Дмитрівна.

Кар’єра

Активну трудову діяльність Дмитро Валерійович почав в 1989 році, після закінчення вищого військового училища. Він заступив на посаду помічника начальника монтажної групи 241 управління спеціалізованих робіт м Балаклава. У 1990 році став старшим помічником тієї ж групи, а в 1993 році зайняв посаду начальника.

Дмитро Ісаєнко - Фото 2

У 1996 році, Ісаєнко стає начальником будівельно-монтажної дільниці 22 управління м. Балаклава.

З 1999 по 2002 рік – заступник начальника Централізованого спеціалізованого будівельного управління Міністерства оборони України, м. Київ. Після 2002 року обіймає посаду начальника того ж управління.

У 2006 році, Дмитро Ісаєнко був обраний депутатом Київської міської ради V скликання за списками «Громадського активу Києва». У 2006-2007 роках також був директором Департаменту будівництва та відчуження фондів Міністерства оборони України.

З 2007 по 2015 рік Дмитро Валерійович обіймає посаду заступника Міністра регіонального розвитку та будівництва України, м Київ. Керував будівництвом оборонних споруд в Донецькій і Луганській областях. У 2010 році також зайняв пост заступника Міністра регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України.

Дмитро Ісаєнко - Фото 3

14 січня 2015 року Ісаєнко був звільнений з посади заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства через неправомірне отримання ним статусу учасника АТО, про що повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

Нагадаємо, що напередодні, під тиском групи народних депутатів, Дмитро Валерійович відмовився від неправомірно присвоєного статусу учасника бойових дій, який дозволяв утриматися йому на поточній посаді. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook народний депутат і голова комітету ВР з протидії корупції Єгор Соболєв.

 “Дмитро Ісаєнко — чиновник часів Януковича, який отримав статус учасника бойових дій і уникнув люстрації. Після короткої дискусії Ісаєнко написав заяву про відмову від цього статусу”, — написав Соболєв.

З 2015 року і по сьогоднішній день, Ісаєнко обіймає посаду віце-президента Конфедерації будівельників України.

У 2019 балотується до Верховної Ради України IX скликання від партії «Опозиційна платформа — За життя», №15 в списку.

Компромат

Ісаєнко Дмитро Валерійович — фігурант низки антикорупційних розслідувань, зокрема за фактом тендерних махінацій, шахрайських афер, податкових та урядових зловживань, махінацій з природними ресурсами (про що йдеться в статті, опублікованій на сайті «Чесно»).

У своєму розслідуванні Дмитро Гнап зазначає, що Ісаєнко, не пропрацювавши жодного дня в бізнесі, а займаючи все життя посади службовця і чиновника, в 2013 році задекларував понад 20 мільйонів гривень доходу.

Дмитро Ісаєнко - Фото 4

Крім скандальної декларації, Дмитро Гнап також розкрив тему сумнівного статусу учасника бойових дій Ісаєнка. Більш того, Гнап висловив свою думку про відповідальність Володимира Гройсмана:

 «Але сумнівний статус учасника бойових дій — лише один з неприємних епізодів у кар’єрі Дмитра Ісаєнка. Як з’ясувало «Слідство.Інфо», цей урядовець має всі шанси бути притягнутим до кримінальної відповідальності за корупцію. І окрему політичну та моральну відповідальність за це має нести і чинний Голова Верховної Ради Володимир Гройсман, який не просто тримав такого кадра в заступниках, а ще й фактично намагався вберегти від люстрації.»

Цитати і заяви

Про АТО

«Я не сидів у штабі в Краматорську, я виїжджав в район бойових дій, я був там багато разів, я навіть не можу порахувати. Сидів там тижнями. Кожен день виїжджав на нові рубежі».

Про державні будівельні норми (ДБН)

Віце-президент Конфедерації будівельників України Дмитро Ісаєнко вважає, що завдяки новим ДБН буде вирішена проблема з чергами в дошкільні установи.

 «Головна новація ДБН В.2.2-4: 201Х« Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти » — можливість їх розміщення на 1-2 поверхах житлових будинків, — заявив Дмитро Ісаєнко.

— До введення цієї норми повноцінний дитячий сад або інші установи дошкільної освіти могли перебувати тільки в окремій будівлі. Варіанти прибудов або розміщення установ всередині житлових будинків називалися приміщеннями для короткочасного перебування дітей ».

Про правильний вибір забудовника

В одному зі своїх інтерв’ю Дмитро Ісаєнко пояснив, яку інформацію потрібно перевіряти українцям, вибираючи забудовника:

«Тут можуть стати в нагоді різні методи: занурення в тематичні форуми, розпитування сусідів, друзів, знайомих, статті в ЗМІ, перевірка репутації компанії і її власників по всіляких реєстрів — благо, вони зараз у відкритому доступі».

— «Починати потрібно з перевірки документів, які повинен надати будь-який забудовник, що законно веде свій бізнес в Україні. Для цього треба зайти на сайт будівельної компанії. Як правило, надійні і великі фірми вважають правилом хорошого тону підтримувати свій офіційний інтернет-ресурс необхідними матеріалами. На ньому і будуть розміщені скани основних дозвільних документів».

Декларація

Після скандалу в 2013 році, коли Дмитро Валерійович задекларував понад двадцять мільйонів гривень доходу від невідомого джерела, декларацій від його імені не надходило.

Згадки про персону