Казак Дмитро Ігорьович: керівник Миколаївської обласної прокуратури
Казак Дмитро Ігорьович — отримав дисциплінарне покарання за небажання розслідувати тіньовий бізнес, а його дружина закликала віддати Росії Крим і Донбас
Біографія
Дмитро Ігорьович Казак народився 21 серпня 1989 року в місті Учкудук, Узбекистан.
Освіта
Вищу юридичну освіту Дмитро здобув у Харківському юридичному університеті імені Ярослава Мудрого.
Сім’я
Казак одружений. Дружину звуть Ріната. Вона співробітниця кафедри історії держави та права України та зарубіжних країн у Харківському юридичному університеті імені Ярослава Мудрого. У 2017 році захистила кандидатську дисертацію з юриспруденції.
У подружжя є донька Аліса.
Кар'єра
Дмитро в серпні 2012 року став співробітником органів прокуратури. Майже два роки він обіймав посаду стажиста в прокуратурі Деснянського району міста Києва. Потім до кінця 2013 року Казак був прокурором у цьому управлінні.
З грудня 2013 по грудень 2015 року він працював на аналогічній посаді в Харківській міжрайонній прокуратурі. Протягом наступних чотирьох років Дмитро був заступником керівника Харківської місцевої прокуратури №5.
З грудня 2019 по вересень 2020 року Казак обіймав крісло першого заступника прокурора Запорізької області — начальника управління нагляду у кримінальному провадженні. Після цього майже два роки очолював Закарпатську обласну прокуратуру.
У липні 2022 року Дмитра було призначено керівником Миколаївської обласної прокуратури. Цікаво, що на місце Казака в Закарпатті прийшов Володимир Говоруха, який до цього очолював Миколаївську прокуратуру.
Компромат
Наприкінці жовтня 2018 року прокурора Казака було притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Як повідомляє видання "Закон і Бізнес", правоохоронець не виконав вимоги законодавства щодо контролю за якістю здійснення процесуального керівництва на стадії досудового розслідування. Дмитро затягував розслідування тіньового бізнесу, за що й отримав догану.
Дружина прокурора відвідувала кримський півострів уже після його окупації Російською Федерацією. Цією радісною подією вона поділилася в соціальних мережах. Також засоби масової інформації повідомляли про те, що батько Дмитра живе в Криму.
У червні 2021 року facebook-паблік "Ужгород Кримінальний" звинувачував Казака в роботі на кримінал. Зазначалося, що молодий співробітник прокуратури потрапив у корупційний скандал із присмаком "кумівства" по-закарпатськи.
Нібито призначення Дмитра на чолі Закарпатського обласного управління проштовхнув начальник відділу прокуратури представництва в судах Андрій Малинич. Свого часу він був відряджений до Офісу Генпрокурора, де на той момент був у відрядженні й Казак. Там у них і зав'язалося знайомство, яке згодом вилилося в тісну співпрацю по "вирішенню питань" на Закарпатті.
"Ужгород Кримінальний" зазначає, що Малинич доводиться кумом ексдепутату Ужгородської міської ради Івану Волошину, який півтора року переховувався від правоохоронних органів за кордоном. В Ужгороді Волошин відомий як аферист.
Далі у справу вступив колишній очільник прокуратури Закарпаття Володимир Корбань, виходець із Харкова. Він доклав певних зусиль для призначення Казака на займану посаду.
Потім Корбань під час перебування на Закарпатті, вступив у корупційні зв'язки з Іваном Волошиним. Користуючись дружніми зв'язками з Казаком, Андрій Малинич пролобіював питання зміни кваліфікації статті Кримінального кодексу, за якою Волошин був у розшуку, що дало змогу йому повернутися з-за кордону. Казак з подачі того ж Малинича чинив тиск на фігурантів справи, за якою його кум був у розшуку.
Irshava News зазначало, що за інформацією з джерел в Офісі Генпрокурора, основною причиною звільнення Казака із Закарпаття стала контрабанда гуманітарки.
У березні 2022 року дружина прокурора Ріната Казак потрапила у ще один скандал. Вона закликала Україну віддати окуповані Росією території Криму і Донбасу, щоб закінчити війну.
Декларація
У 2019 році у Дмитра не було жодної власної нерухомості. Казак пересувався на Mazda CX-5, яку він купив усього за 346 тисяч гривень. У Харкові у Рінати було дві квартири (55,9 і 69,5 кв.м) і нежитлове приміщення (30,1 кв.м). Також у дружини прокурора задекларована колекція картин із шести штук.
За весь 2019 рік Дмитро заробив у прокуратурі 392 тисячі, його дружина в юридичному університеті — майже 215 тисяч. Дохід подружжя Казак від відчуження рухомого майна склав 270 тисяч. У Дмитра та Рінати на двох було 27 тисяч доларів готівкою.
Про поточні декларації прокурора даних немає. З метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закрито.