Колесник Дмитро Євгенович: пастор церкви "Осанна" та депутат Львівської міськради
Колесник Дмитро Євгенович — став одним з перших священників, якого обрали до Львівської міської ради
Біографія
Дмитро Євгенович Колесник народився 20 грудня 1971 року в місті Львів, Україна.
Освіта
У 2004 році Дмитро здобув теологічну освіту, закінчивши в Києві богословську академію. Зараз він продовжує навчання в американській Південно-Східній баптистській духовній семінарії.
Сім’я
Дмитро одружений. Дружину звуть Наталя. У 2020 році вона працювала в ТОВ "Фінансова компанія "Надія України".
Кар'єра
Колесник з 1999 року є пастором Церкви євангельських християн-баптистів "Осанна". З 2001 року він керує громадською організацією "Молодіжна Християнська Асоціація".
З 2008 по 2017 рік Дмитро також займався підприємницькою діяльністю, володів малим сімейним бізнесом (у місті та області відкрив кілька фітнес-клубів для жінок).
У 2017 році він став керівником обласного штабу підготовки святкування 500-річчя Реформації "Р-500". Через рік Дмитро очолив обласний відділ громадської спілки "Всеукраїнський Собор" - об'єднання релігійних і громадських організацій, а також громадян навколо ідеї побудови християнського шляху розвитку української держави.
У вересні 2018 року Колесник займався організацією приїзду до Львова відомого християнського проповідника і мотиваційного тренера Ніка Вуйчича.
Дмитро входить до наглядової ради IT Академії "Хеброн", яка допомагає дітям-сиротам безплатно отримувати IT-освіту та влаштувати їх на відповідну роботу.
У 2019 році Колесник під 26-м номером у списку Об'єднання "Самопоміч" балотувався на парламентських виборах. Однак ця політична сила не змогла подолати 5%-й прохідний поріг і не пройшла до Верховної Ради.
Через рік він був кандидатом на виборах Львівської міської ради. Дмитро балотувався під № 26 і по шостому виборчому округу. За нього проголосувало 521 виборець (19,02% від квоти), що дозволило йому стати депутатом міськради. У VIII скликанні Колесник входить до складу фракції "Самопомочі", постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціального захисту, а також міжфракційного об'єднання "за християнські цінності".
Після першого року роботи громадська організація "Опора" запропонувала депутату Колеснику:
● на постійній основі стежити за актуальністю інформації про здійснення прийому громадян на Інформаційному порталі;
● розглянути можливість здійснення прийому громадян у неробочі години;
● поліпшити показник участі в засіданнях профільної комісії;
● оприлюднити річну декларацію про доходи та витрати на Інформаційному порталі Львівської міської ради;
● готувати та оприлюднювати на Інформаційному порталі щорічний індивідуальний звіт про результати депутатської діяльності, що змістовно відповідає вимогам статті 16 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад";
● щорічно проводити індивідуальну публічну звітність на відкритій зустрічі з громадянами з презентацією результатів їх діяльності.
У 2022 році "Опора" оцінила роботу депутатів Львівської міської ради минулого року. Діяльність Дмитра отримала "четвірку". Він побував на шести з дев'яти пленарних засідань і пропустив кілька засідань постійної комісії.
У тому ж 2022 році Колесник відкрив львівський центр допомоги у кризовій вагітності, а також допомоги вагітним жінкам з категорії ВПО. Дмитро займався організацією необхідної допомоги на фронт, організував на території церковної громади притулок для ВПО і допомагав біженцям у транспортуванні до західного кордону України.
Компромат
Дмитро Колесник не був замішаний у великих скандалах і антикорупційних розслідуваннях.
Декларація
Згідно з декларацією за 2020 рік, Дмитро Колесник спільно володів у Львові житловим будинком (121,4 кв.м) і гаражем (33 кв. м). Також він безплатно користувався квартирою (39,58 кв.м) в будинку, ще не зданому в експлуатацію.
У депутата-священика було два автомобілі, які він придбав у 2019 році. У січні за 205 тисяч Колесник придбав Renault Megane Scenic 2009 випуску, а у вересні — Citroen C4 Picasso 2013 випуску, який обійшовся йому у 285 тисяч гривень.
У 2020 році Колесник не задекларував жодного доходу, а його дружина отримала 32 тисяч гривень зарплати в ТОВ "Фінансова компанія "Надія України". Дмитро зберігав 65 тисяч доларів і 150 тисяч гривень готівки, а Наталя — 20 тисяч євро. Банківських рахунків у подружжя не було.
Інформації про поточні декларації депутата і пастора церкви "Осанна" немає. У зв'язку із загрозою кібератак з боку Російської Федерації з 2022 року електронна база декларацій чиновників і політиків закрита.