Медведєв Дмитро Анатолійович: третій президент РФ і один з найзатятіших прихильників "партії війни" проти України
Медведєв Дмитро Анатолійович — з початком повномасштабного вторгнення став "кремлівським блазнем", змінивши на цій посаді померлого Жириновського
Біографія
Дмитро Анатолійович Медведєв народився 14 вересня 1965 року в Ленінграді (нині Санкт-Петербурзі), Російська Федерація.
Освіта
Після закінчення 305-ї школи Дмитро вступив на юридичний факультет Ленінградського університету. У 1987 році здобув вищу освіту. Потім три роки навчався в аспірантурі та захистив кандидатську дисертацію з цивільного права.
Сім’я
Медведєв народився в сім'ї викладачів. Батько працював у технологічному інституті, мати викладала філологію в педагогічному інституті.
У 1993 році Дмитро одружився зі Світланою Лінник, з якою навчався в одній школі. Через два роки у подружжя народився син Ілля. Він закінчив МДІМВ. За даними ЗМІ, першим місцем роботи сина Медведєва став холдинг USM Алішера Усманова (ТОВ "ВКонтакте", ТОВ "Мейл ру") після повномасштабного російського вторгнення в Україну Світлана та Ілля перебуває під західними санкціями.
Кар'єра
За словами самого Медведєва, до того, як отримати диплом юриста він працював двірником. У студентстві був членом спочатку комсомолу, а потім в компартії, з якої вийшов відразу після розвалу СРСР.
Бувши аспірантом, Медведєв читав лекції з цивільного та римського права в рідному університеті. У 1990 році після закінчення аспірантури він одночасно став викладачем і радником ленінградського голови Анатолія Собчака. Пізніше зайняв пост експерта комітету із зовнішніх зв'язків мерії, яким керував Путін.
У 1990-х роках Медведєв став співзасновником і директором ряду приватних компаній, працював юристом у страховій фірмі "Русь".
В кінці 1999 року Путін забрав з собою Медведєва в Москву, призначивши того заступником голови урядового, а потім президентського апарату. Він керував передвиборчим штабом Путіна на перших для майбутнього диктатора президентських виборах у 2000 році.
У тому ж році Медведєв став головою Ради директорів ВАТ "Газпром". Протягом двох років (осінь 2003 - осінь 2005) керував президентською адміністрацією. Потім три роки Дмитро курував національні проєкти на посаді заступника голови ради з реалізації пріоритетних національних проєктів та демографічної політики. Одночасно Медведєв займав посаду заступника прем'єр-міністра.
Після другого терміну президентства Путін "призначив" Медведєва своїм наступником. На президентських виборах 2008 року Дмитро очікувано набрав більшість (70%) голосів виборців і став третім главою Російської Федерації. Путін при ньому очолив уряд.
У президентському кріслі Дмитро провів один термін і готувався піти на перевибори, але Путін провів "рокірувку". У 2012 році він сам пішов на третій термін. Медведєв став прем'єр-міністром і головою партії "Єдина Росія". Уряд Дмитро очолював до січня 2020 року. Потім він був призначений на новостворену посаду першого заступника голови Радбезу РФ, а наприкінці 2022 року зайняв таку ж посаду у військово-промисловій комісії.
Компромат
У період президентства Медведєва Росія почала збройне вторгнення в Грузію, яке закінчилося окупацією частини території Грузії та утворенням невизнаних і маріонеткових держав Південна Осетія та Абхазія.
У 2016 році на прохання мешканки окупованої Феодосії проіндексувати пенсію прем'єр-міністр Медведєв вимовив: “Грошей немає, але ви тримаєтеся. Гарного вам настрою”. Фраза висловила байдужість влади до проблем людей і моментально стала мемом, а шоумен Семен Слєпаков присвятив їй саркастичну пісню.
У тому ж році Медведєв зробив ще одна схожа резонансна заява. Він порадив вчителям, які скаржаться на маленькі зарплати, йти в бізнес.
У березні 2017 року Фонд боротьби з корупцією опублікував розслідування “Він вам не Дімон" про корупційну діяльність прем'єр-міністра РФ.
За інформацією авторів, через благодійні фонди та організації, юридично оформлені на довірених осіб Медведєва (в тому числі родичів і однокурсників), він володіє дорогою нерухомістю, яка придбана на гроші олігархів і кредити державних банків.
Фільм розбитий на десять частин. У них розповідається про палац на Рубльовці, який Медведєву подарував олігарх Усманов, агробізнес чиновника, виноградниках під Анапою, замку в італійській провінції Тоскана і багато іншого. За шість років розслідування на YouTube набрало 46 мільйонів переглядів і отримало суспільний резонанс.
У Кремлі фільм про корупцію глави уряду назвали передвиборчим випадом. Через два тижні після публікації відео тисячі опозиційно налаштованих росіян вийшли на мітинги. Однак багато з них були затримані поліцією за "участь в даних несанкціонованих акціях".
За даними ЗМІ, після того, як Медведєв повернув президентське крісло Путіну, він почав зловживати алкоголем. Усвідомлення власної безхребетності сильно вдарило по самолюбству і моральному стану колишнього президента. У підсумку і посаду прем'єр-міністра він теж втратив через пияцтво.
Після повномасштабного вторгнення в Україну Медведєв, як і вся російська верхівка, потрапив під санкції демократичних країн, а СБУ оголосило його в розшук через посягання на територіальну цілісність і незалежність України.
Колишній президент і прем'єр став одним із найзатятіших прихильників "партії війни", публікуючи в Telegram українофобські пости. Він заявляв про необхідність фізичного усунення українського президента, погрожував зброєю Німеччини, віщував, що держава Україна "скоро зникне" і багато іншого. У пресі відзначали, що Медведєв зайняв місце Жириновського у ролі "кремлівського блазня".
Декларація
Згідно з електронної декларації за 2021 рік, у Дмитра Медведєва була тільки одна, але дуже велика квартира, площею в 367.8 кв.м. У користуванні він мав земельну ділянку в 4700 кв. м. Скромно з нерухомістю було та у дружини експрезидента. Світлана володіла тільки двома машиномісцями в 16,2 і 16,6 кв. м.
У Медведєва було два автомобілі: ГАЗ 20 і ГАЗ 21, а Світлана їздила на Volkswagen Golf. Річний оклад в Радбезі склав 8,3 мільйона рублів.