Дмитро Шенцев
Дмитро Шенцев
600

Дмитро Шенцев

Дмитро Шенцев: 170 самоварів і конний завод

Дмитро Шенцев - Фото 1

Народний депутат України, член фракції Опозиційного блоку, член Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Популяризатор російської мови в Україні. Про нього у матеріалі Політеки.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра і бізнес
  5. Компромат і чутки
  6. Декларація
  7. Фото й відео

Біографія

Дмитро Шенцев з’явився на світ 28 листопада 1964 року в Харкові.

Сім’я

Шенцев одружений, його дружина – Нонна Шенцева, молодша за чоловіка на 5 років. Пара виховала двох синів Микиту і Михайла (обом по 29 років)

Освіта

Після школи майбутній нардеп вступив до Харківського політехнічного інституту ім. Леніна. Закінчив внз у 1988 році, отримавши спеціальність “гідропневмоавтоматика і гідропривід”.

Кар’єра і бізнес

У 1990 році молодий фахівець, інженер-механік влаштувався в Харкові на роботу в дочірнє підприємство Фортуна-сервіс спільного підприємства Фортуна. Проявив кращі якості і досить скоро (за 2 роки) виріс від заступника до директора ТОВ Кадіс.  Наступні 10 років Шенцев будував кар’єру на керівних посадах: в товаристві з обмеженою відповідальністю НОВО, в Фортуні Лтд. У 2003 році Шенцев – перший заступник директора ТОВ Корпорація АПК. Через три роки займає крісло віце-президента ТОВ Компанія Техінпром.

У політику Шенцев приходить в 2006 році, проходить за списком від Партії регіонів і стає народним депутатом V скликання. У 2007 році новоспечений нардеп членствує в комітеті Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Через рік Шенцев стає заступником голови комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

У 2010 році Дмитро Шенцев отримує місце заступника лідера Партії регіонів з організації роботи в регіонах. З грудня 2012 року – народний депутат України VII скликання, пройшов висуванцем Партії регіонів по одномандатному округу №176 в Харківській області.

Одна зі справ, якою Шенцев «прославився» після подій Майдану, – голосування за “диктаторські закони” – пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян і свободу слова.

Один з факторів успіху в кар’єрі Дмитра Шенцева – вміння заручитися підтримкою авторитетних осіб. Так, в 90-х він був «правою рукою» Євгена Кушнарьова (екс-губернатор Харківщини). Тоді багато хто був упевнений в тому, що останній доручав Шенцеву вирішувати свої власні економічні питання.  Прізвище Шенцева тоді пов’язували з підприємствами, засновниками або керівниками яких були діти губернатора Тетяна і Андрій та брат Сергій.

Серед них, зокрема, були «Універсал-сервіс», ТОВ «Пивзавод« Нова Баварія», підприємства, що займаються торгівлею, програмним забезпеченням, юридичними консультаціями, автомобільним  господарством, ТОВ «Бестнет», ТОВ «Баутехнік Східна Україна» (автомобільне господарство), ТОВ «Долина» (маркетингові дослідження, «Слобожанський кварц» (видобуток кварцевого піску, виробництво скла) і ряд інших.

У самого Шенцева, до слова, є ряд своїх комерційних підприємств. Майже всі вони пов’язані з полюванням і риболовлею, або з азартними іграми – все, на що так ласий нардеп. Таким чином, Шенцев є  засновником мисливського господарства в Харкові «Лісосвіт», Боровського рибного господарства «Хантер». Йому належать ТОВ «Бірюк», що займається полюванням, ловлею і розведенням дичини.

Тісні зв’язки підтримує з В. Шумілкіним, колишнім мером Харкова, А. Протасом – харківським бізнесменом,  В. Салигіним – нардепом трьох скликань, активним учасників з’їзду сепаратистів у Сєверодонецьку.

Дмитро Шенцев відноситься до тих нардепів, які навіть не намагаються обіцяти щось народу.

Вони і робити – нічого не роблять, і обіцяти – геть зовсім не обіцяють. Так, з даних народу обіцянок, трирічної давності – 9 далекосяжних. Шенцев не зміг вести активну законотворчу діяльність щодо децентралізації влади і не зумів посприяти будівництву полігону ТПВ в Печенізькому районі. Однак, шанс блиснути все ще є.  Обіцянок, які перебувають в процесі виконання – п’ять. Як завжди, ремонту чекають дороги, населені пункти – газифікації, школи – розвитку техбази, і в Чугуєві поламані системи водопостачання. Здавалося б, дрібниця на тлі зв’язків, можливостей і статусу Дмитра Олексійовича.

Компромат і чутки 

Як писали джерела «України кримінальної», Дмитро Шенцев на початку-середині 90-х мав славу «активіста» кримінальних процесів в місті і був лідером однієї з ОПГ Харкова. Хлопці Шенцева займалися вимаганням, вибиванням боргів, «кришували» незаконний бізнес тощо. Хоча угруповання Шенцева не могла особливо про себе заявити, оперуючи більшою силою або авторитетністю перед іншими ОПГ, але її рятували можливості і зв’язки. І це зробило її придатною для ролі «помічниці» з особливих доручень губернатора Харківської області Євгена Кушнарьова.

Зв’язки і дружба з «братвою» свого часу наклали відбиток на всю подальшу політичну діяльність Шенцева.

Взимку 2007 року нардеп брав участь в полюванні, під час якого загинув Євген Кушнарьов. За версією слідства, екс-губернатор Харкова загинув саме від рук Дмитра Завального, який був близьким товаришем Шенцева. Тоді Завального звинуватили у вбивстві з необережності, а також у незаконному носінні вогнепальної зброї. За версією слідства, випущена ним з карабіна куля зрикошетила в Кушнарьова. У травні 2009 року Апеляційний суд Харківської області задовольнив клопотання Завального про амністію. І вже через півроку справу про вбивство Євгена Кушнарьова було закрито.

Кажуть, цей випадок був на руку Шенцеву – після загибелі Кушнарьова його кар’єра політика стала стрімко розвиватися.

Пізніше Шенцев не потрапляв у подібні криваві палітурки.  Однак, незабаром він здобув собі славу «нищителя» мікрофонів в Раді. У вересні 2009 року нардепа звинуватили в тому, що під час пленарного засідання він зламав мікрофон спікера Володимира Литвина, щоб перешкодити йому вести сесію. За хуліганство з Шенцева взяли 7 тисяч гривень штрафу. Хоча, сам він вважав звинувачення і штраф несправедливими діями.  Шенцев стверджував, що мікрофон сам по собі гнувся, а він лише хотів прибрати мікрофон від імені Литвина, щоб навіть уберегти його від зайвого героїзму і самопіару.

Дмитро Шенцев, за чутками, володіє 5-поверховим будинком на Трухановому острові вартістю 13 мільйонів доларів. У документах споруда значиться як яхтклуб. Зараз будівля оснащена ліфтом. Там є зали для занять спортом, більярдна, в будинку 4 спальні. Споруда огороджена колючим дротом, щоб не заважали курортники. Спеціально для власника навіть протягнули з іншого берега Дніпра газову трубу. Старожили кажуть, там була раніше радіомайстерня київського річкового порту.

Декларація

У деклараціях Шенцева за 2016 і 2017 року багато цікавого.  Наприклад, нардеп 2 роки тому задекларував колекцію з 170 самоварів IX-XX століть, колекцію ікон і три картини відомих художників.

Шенцеву належать дві квартири в селищі Кореїз (Ялта) площею 188,30 м. кв. і 73,60 м. кв. Придбав він їх в 2008 році. Є також і 2 земельних наділи площею 3732 м. кв. в селі Хотянівка і 1200 м. кв. в селі Любимівка Київської області. Крім того, в декларації вказана квартира в Києві площею 121,90 м. кв., якою в рівних частинах володіють нардеп, його дружина Нонна, син Михайло і помічниця Галина Білоус.

У подружжя депутата Нонни Шенцевоюї є квартира площею 228,70 м. кв, будинок в Харкові площею 600 м. кв., земельні ділянки розмірами 119 000 м. кв. 1000 м. кв.,і 1200 м. кв., два дачних будинки площею 187,70 м. кв., і 113,20 м. кв.

Крім того, дружина нардепа володіє розкішними коштовностями:каблучкою з білого золота, каблучкою з сапфіром і діамантами з білого золота, сергами з діамантами з білого золота. Шенцева носить годинник марки Rolex President інкрустований діамантами, годинник Breguet з діамантами. Є у неї і соболина шуба, торгової марки Annabella. Сумки Hermеs і Birkin.

Шенцев володіє 30% кінного заводу в Харкові і 80% іподрому.

Шенцев їздить на автомобілі Lexus LS 460 2007 року випуску, його дружина – Land Rover 2010 року і Porsche Cayeene 2013 року.

Нардепу належить від 16,65% до 95% від загального капіталу в семи підприємствах. Шенцев задекларував 1,5 млн доларів заощаджень, його дружина – $ 300 тис. Заробітна плата нардепа в 2016 році на основному місці роботи склала 129 тисяч 768 грн., Кошти на компенсування витрат у зв’язку з виконанням депутатських повноважень – 169 тисяч 871 грн.  Компенсація вартості проїзду 26 тисяч 136 грн.

Фото й відео

Згадки про персону