Дмитро Шпенов
  • Дата народження
    20 грудня 1978
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Дмитро Шпенов
5972

Дмитро Шпенов

Дмитро Шпенов: купив лексус, але від афер в гуртожитку так і не відмовився

Дмитро Шпенов - Фото 1

Дмитро Шпенов віддав все своє життя спочатку “регіоналам”, а потім Опоблоку. Очолив інститут, який займається абсолютно нічим. Придбав дорогезний Лексус і при цьому запасся кімнатою в гуртожитку, ніби на чорний день. Про це повідомляє Політека.

1. Біографія
2. Родина
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат і чутки
6. Декларація
7. Фото і відео

Біографія

Дмитро Шпенов – народний депутат України.

Народився 20 грудня 1978 року в Харкові, випускник Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого (юрист).

За свою трудовою діяльність встиг зайняти посаду президента асоціації «Регіональна правова група», генерального директора ТОВ «Інститут стратегічних досліджень», дві організації знаходяться в Кривому Розі.

Був помічником народного депутата Олександра Вілкула, батько якого – Юрій Вілкул – з 2015 року є головою Дніпропетровської облради.

Родина

Одружений, виховує трьох дочок і сина.

Освіта

Має юридичну та економічну вищу освіту. Юридичну отримував в Національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого. Фінансовий фах отримав в Харківському національному університеті ім. Каразіна.

Кар’єра

На 4-му курсі академії, йде працювати юрисконсультом в «Укрсиббанк», а після закінчення академії з 2001 року переходить на аналогічну посаду в юридичну компанію «ДОПР». З 2003 по 2004 працює юрисконсультом в «Райагробуд».

З 2004 року відкрив власну справу в області юриспруденції.

У політику Шпенов потрапив в 2006 році у віці 30-років. Його кандидатура була обрана в Криворізьку міську раду від Партії регіонів.

З 2006 року, Шпенов також є президентом юридичної асоціації «Регіональна правова група», яка надає консалтингові та юридичні послуги, також має розгалужену мережу юридичних фірм в центральній і східній Україні.

Протягом 2006 – 2007 років Шпенов був помічником нардепа і губернатора Дніпропетровської області Олександра Вілкула. У 2007 році Шпенов пройшов до парламенту за списками Партії Регіонів.

У 2007 році Шпенов стає гендиректором “Інституту стратегічних досліджень”, який знаходиться в Кривому Розі.

У 2012 році був вперше обраний народним депутатом України. У парламенті VII скликання був обраний Заступником голови Комітету Верховної Ради з питань верховенства права та правосуддя.

У жовтні 2014 року на позачергових виборах до Верховної Ради України був знову обраний – депутатом восьмого скликання.

Компромат і чутки

Займатися міжнародним співробітництвом потрібно вміти, навіть якщо ти представляєш Партію Регіонів. Так, в грудні 2012 року Шпенов звертається до американських лобістів, а саме Arnall Golden Gregory LLP і Tauzin Consultants LLC з всього-на-всього інформаційною метою. Тоді регіонал Дмитро Шпенов захотів безпосередньо доносити інформацію про події в Україні до політичної еліти США, мабуть американське посольство, на думку Шпенова, з цим ніяк не справлялося.

Встигнувши звикнути до того, що все вирішується за гроші, регіонал Шпенов вирішив також заодне і поліпшити відносини між Україною і США.Принаймні, так він сам коментував мету договору укладеного з лобістами.

У договорі, підписаним Шпеновим, однак фігурує дещо інша мета, а самеінформування конгресменів і Президентської Адміністрації США про збиткову економічну політику попередників, яка ускладнила життя всього народу України.

Таким чином, лобісти запропонували Шпенову укласти договір щодо допомоги в організації зустрічей з американськими державними діячами і всіляких консультацій з політичними консультантами.

Виходячи з договору, за свої послуги Arnall Golden Gregory зажадала 40 тис. дол. При цьому цікаво відзначити, що всім відомий в Україні Шпенов повинен був розраховуватися з американцями виключно авансом, так як був їм абсолютно невідомий.

Більш того, регіонал був зобов’язаний оплачувати усі послуги, включаючи найбанальнішу канцелярію і кур’єрів. Але і це ще не все: нардеп повинен оплатити зі своєї кишені всіх залучених до процесу осіб.

Нарешті, 26 грудня 2012 року договір був підписаний.

Показово, що в підписаному договорі в якості юридичної адреси фігурує вул. Доватора, 29, яка знаходиться в Кривому Розі. А будівля, яка розташована за вказаною Шпеновим адресою, є ні чим іншим, як застарілим гуртожитком.

Згідно з декларацією, за цілий рік його сім’я в цілому заробила 298 тис. грн. В той час, як американським лобістам Шпенов щомісяця «зобов’язаний платити» за рахунками понад 320 тис. грн.

Всім посвяченим було відомо, що Шпенов паралельно із законодавчою діяльністю також не гребує займатися бізнесом. І одного разу депутати з фракції «Свободи» зажадали позбавити Шпенова депутатських повноважень через подібне сумісництво.

Свого часу Дмитро Шпенов виконував найрізноманітніші функції, як і для самої Партії Регіонів, так і для клану Вілкулів. Так, Шпенов мав можливість величати своїх губернаторських владик найвпливовішими в Україні, що він власне і зробив в 2011 році.

Шпенов також з легкістю звертався в комісію з цінних паперів, якщо потрібно було допомогти хорошим знайомим – наприклад, на якийсь час припинити обіг акцій групи компаній «Донецьксталь». Тоді за неї посварилися Віктор Нусенкіс і колишній генпрокурор України Геннадій Васильєв.

Одного разу був інцидент коли за півхвилини нардеп з Опоблока Шпенов встиг збрехати двічі.

Так, один з криворізьких активістів Сергій Мокряк був настільки вражений виступом Дмитра Шпенова на телебаченні, що даний епізод надихнув його провести власне невеличке розслідування. На жаль, Шпенов значно прикрасив інформацію про свою законодавчу діяльність.

Активіст зазначає: за словами Шпенова, він самостійно подав понад 20-законопроектів. Як виявилося на практиці, нардеп був просто не в змозі об’єктивно оцінити свою працю на благо батьківщини. Наприклад, якщо як слід ознайомитися із законодавчою діяльністю народного обранця на сайті ВР, то ми побачимо, що він подав лише 10, а ніяк не двадцять законопроектів. Громадський діяч зазначає, що навіть ті десять законопроектів подані не особисто Шпеновим, а в співавторстві з однопартійцями.

Активіст звертає увагу, що в співавторстві брали участь аж 18 народних обранців, тобто брехню Шпенова можна помножити на 18. Мокряк нагадує, що за словами Шпенова жоден із законопроектів, розроблених ним особисто, так і не знайшов ніякого відображення в порядку денному.

За словами активіста, якщо знову таки простежити долю законопроекту 1016 на сайті ВР, то все стає вкрай очевидним. Законопроект був включений до порядку денного, ніяк інакше.

Резюмуючи, громадський діяч зазначає, що чекатиме нових рекордів брехні від нардепа Дмитра Шпенова. Адже минулий рекорд його відверто вражає – це дві безсоромні брехні всього-то за півхвилини.

Активіст стверджує, що переглянув деякі із законопроектів, внесених Шпеновим. Далі він зазначає, що його не дивує те, що внесені законопроекти не набрали потрібної кількості голосів.

Громадський діяч відверто заявляє, що його не дивує, що за деякі законопроекти Шпенова не голосували зовсім. Більш того його дивує, що вони взагалі були включені до порядку денного.

Декларація

Згідно з відомістю за 2017 Шпенов, будучи депутатом України, заробив за рік 256 тис. грн. Приблизно таку ж суму, а саме 252 тис. грн., депутат отримав в користування для виконання депутатських обов’язків. Так само за рік депутат отримав відсотки по двох депозитах в цілому на суму близько 3 тис. грн  Але це ще не все, адже Шпенов також отримує компенсацію за оренду готельного номера в готелі “Київ” на суму 61 ​​тис. грн.

У депутата є три рахунки в різних українських банках, а також збережена готівка. Так, на одному з них зберігаються близько 3-х тис. дол, трохи більше 4 тис. євро і 5 тисяч 520 грн. Другий відкрито в УкрСиббанку, на якому лежать “сенсаційні” дві з лишком тис. грн. Куди більшу довіру нардеп Шпенов надає до традиційного, народного способу збереження грошей і з цього більшість задекларірованих засобів тримає на руках. 50 тис. дол, 20 тис. євро і трохи більше 200 тис. грн. знаходяться в особистому зберіганні Шпенова.

Цікаво, що серед іншої нерухомості Шпенова фігурує кімната в одному з колишніх гуртожитків Кривого Рогу, яку він використовує в якості юридичної адреси в безлічі своїх авантюр, в тому числі і з американськими лобістами.

Виходячи з декларації Шпенова, в його власності знаходяться два легкових автомобіля, причіп і катамаран. Один з автомобілів нардепа, LEXUS LX 470, був куплений за, ні багато ні мало, 200 тис. дол.

Декларація також проливає світло на “Інститут стратегічних досліджень”, очолюваний Шпеновим. На балансі товариства з обмеженою відповідальністю знаходиться 542 тис. грн., при тому, що про діяльність організації – громадськості взагалі нічого не відомо. Не варто виключати, що дана організація заснована для фону, який буде позиціонувати тоді ще майбутнього нардепа Шпенова, як великого експерта.

Звернемо увагу, що багато медіа помилково сприймають подібність інституту Шпенова за Національний Інститут Стратегічних Досліджень при Президентові України – так, даний пункт наприклад фігурує в біографії Шпенова в Вікіпедії.

Фото і відео

Згадки про персону