Вербицький Дмитро Анатолійович: заступник Генерального прокурора
Вербицький Дмитро Анатолійович — ЗМІ атестують його як корупціонера і кришувальника земельної мафії в Одесі
Біографія
Дмитро Анатолійович Вербицький народився 9 вересня 1980 року в місті Одеса, Україна.
Освіта
Вербицький має дві вищі юридичні освіти. Першу отримав у морській академії міста Одеси (2002), другу — у стінах Нацакадемії прокуратури в Києві (2014).
Сім’я
Даних про сімейний стан Вербицького у відкритих джерелах немає.
Кар'єра
У Дмитра двадцятирічний стаж роботи в прокуратурі. У травні 2003 року він починав як помічник районного прокурора в Одеській області. Протягом наступних восьми з половиною років був слідчим і заступником районного прокурора.
У березні 2012 року Вербицький перебрався в Івано-Франківську область. Наступні півтора Дмитро обіймав посади від помічника прокурора до начальника відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні дізнання та досудового слідства обласної прокуратури.
У жовтні 2013 року Дмитро отримав підвищення, ставши заступником голови першого слідчого відділу Головного слідчого управління Генеральної прокуратури.
Навесні наступного року Вербицький на деякий час (з квітня по вересень) повертався на Одещину. Був заступником начальника відділу в обласній прокуратурі.
З вересня 2014 по січень 2015 року Дмитро керував відділом процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування органами внутрішніх справ і підтримки держобвинувачення управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні в Миколаївській області.
На початку 2015 року Вербицький знову працював у рідній Одесі. Через п'ять років дослужився до заступника голови обласної прокуратури. У вересні 2022 року Дмитро став заступником Генерального прокурора.
До сфери його відповідальності належить Департаменти: а)кримінальної політики та захисту інвестицій, б) протидії порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах, а також спеціалізована екологічна прокуратура, управління нагляду за додержанням законів БЕБ, Управління протидії кримінальним правопорушенням у сфері кібербезпеки, взаємодія з Агентством з розшуку та менеджменту активів.
Компромат
У засобах масової інформації Дмитра атестують як корупціонера і "кришу" земельних аферистів. Так, за тридцять тисяч доларів він допоміг уникнути покарання автомобілісту, який на смерть збив в Одесі жінку.
Коли СБУ зайнялося самим прокурором, то він за допомогою столичного прокурора Олександра Кіпера уникнув покарання. Після цього Вербицького перевели до Івано-Франківська. Але і звідти його звільнили зі скандалом. У 2011 році Дмитро не посоромився вказати в декларації три автомобілі, предмети розкоші та значну суму готівкою.
Журналісти відзначали, що випускник морської академії Вербицький на початку "нульових" не міг би влаштуватися в прокуратуру, не заплативши великого хабаря. Адже тоді навіть випускники вишів з цільовим направленням не могли отримати місце в Одеській прокуратурі.
Також журналісти повідомляли, що призначення у 2020 році Дмитра на посаду заступника обласного прокурора Одещини було незаконним, оскільки він не пройшов атестацію.
Заступник голови Офісу Генпрокуратури виявився втягнутий у скандал з колишнім одеським нардепом і бізнесменом Леонідом Клімовим.
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб зажадав зі збанкрутілого "Імексбанку" і його керівника Клімова 8,4 мільярда гривень збитку. Але в цьому Фонду почали заважати силовики. Річ у тому, що всіма справами скандального власника банку Клімова з боку Генпрокуратури займається Вербицький. За даними преси, він блокує судові розгляди та ховає всі кримінальні справи щодо "Імексбанку".
Видання Антикор писало про те, що Вербицький допомагав Одеському дерибанщику Микиті Петракову збагачуватися чужим коштом. Прізвища потрібних підприємців виявлялися в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. За рішення закрити ці кримінальні справи Петраков вимагав з підприємців поділитися бізнесом.
Також Антикор повідомляли, що Вербицький активно просуває кандидатуру Петракова на пост голови Одеської обласної військової адміністрації, який став вакантним після звільнення Максима Марченка. Так, за даними ЗМІ, заступник голови офісу Генпрокуратури хоче контролювати такий жирний актив, як земля в Одеській області.
Декларація
З метою захисту даних та протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій у 2022 році тимчасово закрито.