Едуард Олександрович Соболь народився 20 квітня 1995 року в місті Вільнянськ Запорізької області.

Едуард — футболіст у другому поколінні. Олександр Соболь (1968 р.н.) грав на позиції захисника в ряді українських клубів, таких як запорізьке «Торпедо», житомирський «Хімік», «Зірка» з Кіровограда. У 2007 році закінчив кар'єру в ФК «Миколаїв».

Едуард неодружений. Дітей немає.

Кар'єра в клубі

Едуард закінчив футбольну академію запорізького «Металурга». Соболь виступає на позиції лівого захисника. З 2008 по 2011 рік він грав за запорізький клуб в дитячо-юнацькій лізі.

Уже в шістнадцять років Едуард дебютував за дорослу команду. У травні 2012 року юний захисник відзначився першим голом в професійному футболі. Всього через два тижні він забив знову.

У сезоні 20011/2012 Соболь шістнадцять разів виходив на поле. Не в останню чергу завдяки його надійній грі «Металург» повернулися до вищої ліги українського футболу.

У новому сезоні Едуард став гравцем основи і привернув увагу українських грандів — київського «Динамо» і донецького «Шахтаря». Молодий захисник для продовження кар'єри обрав клуб зі столиці Донбасу. Взимку 2013 року він приєднався до гірників. За іронією долі свій останній матч за «Металург» захисник зіграв саме проти «Шахтаря».

У березні тренер гірників Мірча Луческу випустив Едуарда в матчі проти луцької «Волині» за 25 хвилин до кінця зустрічі. Надалі захисник в основному був гравцем ротації, виходячи в основному на заміну. У 2013 році Соболь став переможцем конкурсу «Золотий талант України» в категорії U-19.

У сезоні 2013/2014 Едуард зіграв всього в десяти матчах за гірників. Молодому захиснику не вдалося виграти конкуренцію за основу у більш досвідчених гравців.

З сезону 2014/2015 Едуард грав в орендах. Спочатку він провів п'ятнадцять зустрічей за інший донецький клуб — «Металург». Потім Соболь зіграв 21 матч за харківський «Металіст». Наступним клубом захисника стала луганська «Зоря».

Тут вперше за довгий час Едуард зумів відзначитися голом у чемпіонаті. Всього в українській першості за «Зорю» він провів 21 гру. Ще один раз Соболь зіграв в Кубку України, а також п'ять разів виходив на поле за луганчан в рамках Ліги Європи.

Починаючи з сезону 2017/2018 Едуарда орендують іноземні клуби. Спершу захисник опинився в чеській «Славії». У чемпіонаті країни Соболь зіграв 20 матчів і один раз відзначився голом. Також він провів два матчі в Лізі чемпіонів і шість — в Лізі Європи.

У 2018 році українці орендує інший клуб з Чехії — «Яблунець». Тут Едуард має майже ідентичні показники: один гол в двадцяти зустрічах чемпіонату Чехії, два матчі в Лізі чемпіонів і чотири — в Лізі Європи.

У 2019 році новим клубом Соболя став один з лідерів чемпіонату Бельгії — «Брюгге». У першому сезоні український захисник взяв участь в 26 іграх чемпіонату країни. В активі Едуарда три гольові передачі.

Також він з'являвся в матчах Кубка Бельгії і Лізі чемпіонів. У січні 2020 році Едуард приніс перемогу «Брюгге» в матчі Ліги чемпіонів проти нідерландського ПСВ. На 60-й хвилині він вийшов на поле, а через 13 хвилин забив гол. В результаті бельгійці перемогли з рахунком 2:1.

У сезоні 2020/2021 Едуард остаточно закріпився в основі «Брюгге», провівши всі тридцять матчів чемпіонату. В активі українського захисника два голи і три гольові передачі.

У грудні 2020 року український захисник відзначився зі знаком мінус. У матчі Ліги чемпіонів проти італійського «Лаціо» він заробив червону картку.

Вже на першій хвилині зустрічі українець отримав попередження за фол проти суперника. Через кілька хвилин Соболь знову порушив правила. Тоді арбітр простив його. Але на 39-й хвилині Едуард знову сфолив і отримав другий «гірчичник», якій трансформувався в червону картку.

В останній раз Едуард був видалений з поля в листопаді 2016 року. Тоді Соболь захищав кольори луганської «Зорі» і заробив червону картку на 90-й хвилині матчу Ліги Європи проти турецького «Фенербахче».

За два сезони Едуард з «Брюгге» двічі завойовував золоті нагороди чемпіонату. Також захисник став дворазовим чемпіоном України у складі «Шахтаря» (2012/2013 і 2013/2014). У 2013 році Соболь завоював Кубок України.

Влітку 2021 року Едуард став повноцінним гравцем «Брюгге». Бельгійський клуб після дворічної оренди скористався правом викупу захисника у «Шахтаря». За інформацією transfermarkt, ціна трансферу 3,5 мільйона євро.

При цьому, німецький аналітичний портал оцінює захисника в три мільйони євро. А найвища вартість Соболя була зафіксована в березні 2020 року. Тоді transfermarkt оцінював його в чотири мільйони євро.

Кар'єра в збірній

З 2010 по 2015 рік Едуард виступав за юніорські та молодіжні збірні. У 2015 році Соболь був у складі збірної України на чемпіонаті світу серед гравців не старше 20 років.

На турнірі українці легко виграли групу з США, Новою Зеландією і М'янмою, але в ⅛ фіналу по пенальті поступилися Сенегалу. Едуард провів всі чотири матчі і забив один гол, взявши участь у розгромі збірної М'янми (6:0).

У вересні 2016 року Соболь дебютував за національну збірну України. Тоді українці зіграли внічию з командою Ісландії в рамках відбіркового турніру на чемпіонат світу 2018 року. До 26 років Едуард встиг провести за «жовто-синіх» 20 матчів.

У червні 2021 року Андрій Шевченко включив в заявку на участь в чемпіонаті Європи Едуарда Соболя.