Філя Жебровська
  • Дата народження
    24 березня 1950
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Філя Жебровська
2664

Філя Жебровська

Жебровська Філя Іванівна: досьє фармацевтичної королеви, яка співпрацює з РФ і випускає заборонений Трамадол

Філя Жебровська - Фото 1

Філя Іванівна Жебровська — кандидат економічних наук, гендиректор ВАТ «Фармак». Про неї повідомляє Політека.

Біографія

Філя Іванівна Жебровська народилася 20 березня 1950 року в селі Немиринці Житомирської області.

Сім’я

Філя Жебровська має шестеро братів і сестер, одним з яких є скандально відомий Павло Іванович — нардеп України V і VI скликання від блоку «Наша Україна», аудитор НАБУ з 2018 року.

Освіта

У 1970 році Філя Жебровська отримала диплом бухгалтера в Київському індустріальному технікумі.

У 1982 році отримала диплом економіста, закінчила Київський інститут народного господарства.

Кар’єра і бізнес

Свою трудову діяльність Філя почала в 1980 році з посади головного бухгалтера у великій кампанії АТ «Фармак», яка раніше називалася хіміко-фармацевтичним заводом імені М. В. Ломоносова. Через 10 років, Жебровська пішла вгору по кар’єрних сходах в даній компанії.

У 1990 році Філя стала заступником директора з економіки та фінансів.

З 1991 по 1995 рік обіймала крісло фінансового директора.

У 1995 році Жебровська стала главою компанії «Фармак».

Очолюючи велику фармацевтичну компанію, Філя стала першою публічною жінкою доларовим мільйонером в Україні.

  • У 2006 році вона намагалася потрапити в «велику політику». Вона балотувалася до парламенту від партії НУНС, але була в непрохідній третій сотні партійного списку.
  • Після невдалої спроби пройти до Верховної Ради, Філя стала депутатом Подільської районної ради столиці, де очолила бюджетну комісію.
  • У 2009 році Філі належало 45,3% всіх акцій заводу Фармак. В цьому році, компанія посіла друге місце за виробничими обсягами фармпрепаратів на території України.
  • У 2010 році частина акцій компанії Фармак була продана анонімному інвестору з Кіпру.
  • З 2010 року продукція Фармак все більше експортується в країни СНД, Європу і навіть США.
  • В цьому ж році Фармак зайняв 5% ринку, зайнявши 1 місце в Україні. В кінці 2010 року був відкритий новий цех, де на даний момент виробляється більше 40 різновидів ліків.
  • Варто відзначити, що Жебровська, крім фармацевтичного бізнесу, займається виробництвом скла, вирощуванням зернових і продажом нафтопродуктів.
  • За останніми даними, під керівництвом Філі знаходиться більш ніж 1,3 тисячі штатних співробітників. Її компанія випускає близько 200 різновидів лікарських засобів.
  • У 2011 році Філя Іванівна Жебровська зайняла 67 місце в «Золотій сотні» за версією журналу «Кореспондент. Її стан фахівці оцінили в $138 млн.
  • Також в 2011 році фінансовий стан Філі оцінило видання «Фокус». За їхніми даними, вона має 393,6 мільйона доларів.
  • У 2012 році Жебровська увійшла в ТОП «100 найвпливовіших жінок України» — 49 місце, версія журналу «Фокус».
  • У 2012 році експертами видання «Кореспондент» стан Філі було оцінено в 167 мільйонів доларів — 54 місце в «Золотій сотні».
  • У 2013 році за версією журналу «Фокус» Жебровська мала $249,6 млн. — 68 місце в рейтингу найбагатших людей України.
  • У 2015 році Фармак відкриває нову виробничу площадку в Шостці (основна в Києві). Під контролем Фармак також знаходиться торгова компанія в Польщі.
  • У 2018 році Жебровська є главою наглядової ради компанії Фармак, чистий прибуток якої за останній рік склала 1,1 млрд. гривень. Щорічно Фармак виводить на ринок близько 20 нових препаратів.
Філя Жебровська - Фото 2
Філя Жебровська - Фото 3
Філя Жебровська - Фото 4

Компромат

«Чорний» бізнес і лобіювання інтересів

Журналісти називають її ділком чорного фармацевтичного ринку України. Один з найбільших виробників Трамадолу.

Жебровську називають одним з лобістів вето, накладеного третім президентом України на закон про обмеження цін на фармацевтичну продукцію в 2009 році. Взагалі, вона — активний і вмілий лобіст.

PR-підрядником корпорації є Mainstream Communications — фірма з донецькими, «ахметовськими» зв’язками.

Замах на вбивство

9 червня 2009 року в 7-30 на вулиці Старицького в спину Філі були проведені 2 постріли, коли та сідала в службову машину. Жертва отримала легке поранення в ногу. Кілера злякав водій, який отримав пістолетом в голову. Кілер — 170 см, середньої статури.

На місці події нападник залишив свій зелений скутер і шолом. Через пару сотень метрів оперативники знайшли мобілку, а собака — пістолет Люгер калібру 5,6 мм.

Спостерігачі назвали замах інсценуванням. У вересні 2009 року справу було нібито розкрито, а в березні 2010 року прокуратура попросила довічний термін.

Экспорт ліків в РФ

Найцікавіші речі, в основному, стають загальним надбанням просто тому, що їх, власне, ніхто й не збирається приховувати.

Як, наприклад, в разі звітної документації відомої фірми «Фармак», що займається виготовленням ліків і гордо звітує про збільшення поставок в Російську Федерацію. А також мріє про подальше нарощування поставок в наступні роки.

Дану інформацію не важко знайти, якщо звернутися до звітної документації «Фармак», яка була оприлюднена нещодавно. Зокрема, саме зростання експорту в РФ називається головним «драйвером» підвищення прибутковості компанії в 2018 році.

Що в цій історії цікаво?

Ну, власне, тема того, як українські виробники продовжують нарощувати торговельні відносини з Росією, яка окупувала частину української території і продовжує геноцид українського народу, сама по собі цікава.

Цитати і заяви

Про замах

Після замаху на життя Філі, вона заявила:

«Ми знаємо, що це зробили інші конкуренти».

Вона підкреслила, що нападаючому «молодому хлопцю» здалося, що вона дуже активна і виконує безліч функцій на заводі.

«Думали, якщо мене не буде, то розвалиться вся компанія. При цьому не врахували, що всі бізнес-процеси в «Фармак» автономні».

Жебровська зазначила, що тижнями може не виходити на роботу, а безпосередньо на виробництво може заглядати кілька разів на рік, чого цілком достатньо для підтримання дисципліни і порядку.

Декларація

Ознайомитися з фінансовим станом Філі Жебровської можна тільки на сторінках журналів Фокус і в статтях видання «Кореспондент». Так, фахівці журналу «Фокус» оцінили стан Філі в 2013 році в 249,6 мільйонів доларів — 68 місце в рейтингу «200 найбагатших людей України».

Згадки про персону