Галина Булавка
  • Дата народження
    11 серпня 1953
  • Країна
    Молдова (Республіка)
Галина Булавка
1854

Галина Булавка

Булавка Галина Іллівна: депутатка Дніпровської облради та колишня в. о. мера Дніпра

Галина Булавка - Фото 1

Булавка Галина Іллівна — у 2004 році брала участь у сепаратистському з'їзді в Сєвєродонецьку. Потім була депутаткою від ВО "Батьківщина", а до парламенту 2014 року балотувалася від Опоблоку

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Галина Іллівна Булавка народилася 11 серпня 1953 року в селі Кіпешка Распопенського (нині Шолданештського) району, Молдова.

Освіта

У 1977 році Галина закінчила хімічний факультет Дніпровського національного університету. У 2003 році вона стала дипломованим держуправлінцем у Дніпровському регіональному інституті державного управління Української академії державного управління при Президентові України.

Сім’я

У Галини є син Віктор. Він обіймав посаду заступника начальника управління у справах фізичної культури і спорту Дніпропетровської обласної державної адміністрації. У 2016 році був помічником нардепки Тетяни Донець.

Кар'єра

Трудову діяльність Галина почала в 1970 році на заводі будівельних матеріалів в місті Первомайськ Миколаївської області. Наступного року вона переїхала до міста Дніпро, де влаштувалася на харчовий комбінат. З серпня 1977 по жовтень 1981 року Булавка працювала інженером Дніпропетровського хіміко-технологічного інституту.

З жовтня 1981 по 1995 роки вона була співробітницею Дніпровської міської ради. За чотирнадцять років Галина пройшла шлях від завідувачки канцелярії до керуючої справами виконавчого комітету. 

Галина Булавка - Фото 2

У квітні 1999 року Булавка перейшла до Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Наступні три роки вона обіймала посади заступниці голови та керівниці апарату. 

У травні 2002 року вона була обрана депутаткою Дніпропетровської обласної ради. На першій сесії депутати більшістю голосів підтримали його кандидатуру на посаду голови облради. Булавка стала першою жінкою в Україні, яка очолила облраду. У грудні 2004 року Галина перейшла на посаду нижче — заступниці голови облради. 

У березні 2006 року вона балотувалася під 175-м номером у списку Блоку Юлії Тимошенко до Верховної Ради. Але її номер виявився непрохідним. Зате в тому ж році Галина знову була обрана до обласної ради. З липня 2008 по червень 2010 року Булавка керувала обласним управлінням Пенсійного фонду України. 

У 2010 році Гадина отримала понад 6% на виборах міського голови Дніпра. Натомість була обрана до міської ради від ВО "Батьківщина". Очолювала постійну комісію з соціального захисту, материнства та дитинства

Галина Булавка - Фото 3

У 2014 році Галина знову намагалася стати народним депутатом. Однак і цього разу її 75-й номер був непрохідним. При чому Булавка балотувалася не від партії Юлії Тимошенко, а від проросійського "Опозиційного блоку". 

У березні 2015 року депутати міськради обрали Галину секретаркою міськради та тимчасовим міським головою Дніпра. Восени того ж року Булавка знову балотувалася до Дніпровської міської ради. Галина очолила на виборах партійний список партії "Наш край". 

Також від цієї партії вона йшла на виборах мера Дніпра. Але отримавши в першому турі виборів 1,23%, Булавка посіла сьоме місце і вибила з передвиборчих перегонів. Крім того, виборці не підтримали "Наш край" і партія не пройшла до міськради. 

Галина Булавка - Фото 4

Галина була заступницею голови Благодійного фонду "Люди. Подія. Час”.

Восени 2020 року Галина повернулася до ВО "Батьківщина", від якої успішно балотувалася до обласної ради під четвертим номером і по п'ятому виборчому округу, де за неї проголосувало 590 виборців. На момент виборів Галина очолювала ТОВ ТРК "НОВА" та ТОВ ТРК "ІРТ".

У VIII скликанні облради Булавка увійшла до складу фракції ВО "Батьківщина" та постійної комісії з питань зв'язку з об'єднаннями громадян та засобами масової інформації.

Компромат

Як зазначає громадський рух "ЧЕСНО", політична траєкторія Булавки дуже звивиста. Під час Помаранчевої революції у 2004 році Галина була серед учасників сепаратистського з'їзду "федералістів" в Сєвєродонецьку, де зачитувала звернення до народу України. 

Але це не завадило їй через два роки висуватися на парламентських і місцевих виборах від БЮТу і "Батьківщини". А на парламентських виборах 2014 року Булавка балотувалася до парламенту вже від Опоблоку.

Галина Булавка - Фото 5

Влітку 2015 року в інтерв'ю журналістам Булавка заявила, що "впевнена, що місто залишиться Дніпропетровськом. Я і сама виступаю за колишню назву для міста". Тобто на той момент в.о. мера хотіла, щоб місто продовжувало мати в назві прізвище більшовика, відповідального за організацію Голодомору 1930-х років.

Декларація

У березні 2024 року Галина Булавка подала електронну декларацію про свої доходи за минулий рік. Разом з сином вона володіє квартирою (119,5 кв.м) в Дніпрі.

За 2023 рік зарплата Галини в ТРК "Нова" склала всього вісім тисяч гривень. В якості пенсії вона отримала 180,6 тисячі. В якості страхових виплат шпильці видали майже тридцять тисяч. Готівкою вона задекларувала 450 тисяч гривень.

Галина Булавка - Фото 6
Згадки про персону