Галина Усенко: господиня приватної медицини в Україні, лікарі якої звинувачуються у вбивстві людей
Керуюча найбільшою мережею приватних медичних клінік в Україні. Одна з піонерок платної охорони здоров'я в країні, що дискредитує медицину. Її клініки звинувачуються не тільки в завищених цінах і шахрайстві, а й у вбивстві пацієнтів.
1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромати і чутки
6. Декларація
7. Відео
Біографія
Галина Усенко, Into-Sana якої згідно її власною заявою, є найбільшою приватною медичною мережею в країні, - одна з найбільш впливових менеджерів в сфері медицини.
З офіційних джерел відомо, що Галина Віталіївна Усенко народилася 27 вересня 1976 року в Дніпропетровську.
Сім'я
Доктор і глава мережі медичних клінік останнім часом має скандальну репутацію через що почала вести ще більш закрите життя, ніж раніше. Ділова жінка спілкується з пресою і навіть веде соціальні мережі, однак ніколи не розкриває інформацію про своє особисте життя.
В Інтернеті навіть важко знайти біографічну інформацію про Усенко, оскільки вона не любить говорити про своє минуле, що виглядає дещо підозріло.
Даних про наявність у Усенко чоловіка і дітей в офіційних джерелах - не виявлено.
Освіта
Майбутня керуюча дорогими клініками є професійним медиком. Галина Усенко закінчила стандартну радянську школу і поступила до Дніпропетровської медичної академії. Згідно з офіційною інформацією, господиня Into-Sana є професійним лікарем-кардіологом.
Кар'єра і бізнес
Професійний шлях Галина Усенко починає в 90-і роки. Першим місцем роботи майбутньої мільйонерки називають Інститут кардіології імені академіка Стражеско. Однак, відпрацювавши кілька років в лікарні, Усенко прийняла рішення перейти на роботу в приватну клініку.
Майбутній голові Into-Sana хотілося заробляти на своїх пацієнтах і не ділиться прибутком з корумпованим начальством.
Крім того, на ній позначився напружений графік роботи лікарів-кардіологів, який не дозволяв вести нормальне життя і реалізовувати амбіції.
Усенко Галина Віталіївна особисто розповідала, що приступила до роботи в приватній медицині під час розвалу державної системи охорони здоров'я. Вчорашній лікар перейшла на позиції менеджера в декількох столичних проектах, організованих на початку 2000-х років.
Однак, першим серйозним успіхом Галини Усенко, Into-Sana якої сумно відома серед тисяч пацієнтів, стала київська мережа приватних медичних клінік «Медісвіт». На посаді генерального директора столичних клінік вона провела близько 10 років.
У 2012 році Усенко отримала вкрай вигідну пропозицію, яка змусило її переїхати з Києва до Одеси. У «Південній Пальмірі» вчорашній кардіолог зайняла пост керуючої місцевою приватною клінікою Into-Sana.
Одеський центр був викуплений у тодішніх власників Фондом прямих інвестицій Russia Partners. Тоді новим власником установи в прес-релізах назвали одним з найбільших фондів прямих інвестицій в Росії і країнах СНД.
Вказувалося, що під управлінням фонду знаходиться понад мільярд доларів США. Фонд є «дочкою» нью-йоркської компанії Siguler Guff & Companу, що спеціалізується на прямих інвестиціях.
Усенко «покликали» в Одесу заради розвитку клініки, відкриття нових філій, розширення сфер діяльності та поліпшенням сервісу, який називався жахливим ще за часів правління Януковича.
Галина Віталіївна, по всій видимості, задовільнила своїх американських господарів, оскільки саме їй було доручено розширення Into-Sana в інших містах України.
Siguler Guff & Companу вирішили інвестувати в нашу країну, незважаючи на складні часи. Так, в 2016 році клініки Into-Sana почали з'являтися в Києві. Американські інвестори викупили дві столичні клініки «Медісвіту», а в 2017 році відкрили нову установу на Подолі.
Сьогодні київські та одеські клініки Into-Sana виконують повний обсяг амбулаторної допомоги для дітей та дорослих з розширеними діагностичними можливостями. В офіційних повідомленнях наголошується, що їхнім клієнтам-пацієнтам пропонується скористатися комп'ютерною томографією, лабораторними дослідженнями та малої операційної.
Галина Усенко неодноразово підкреслювала, що особливий акцент нею робиться на залучення кращих медичних фахівців та впровадження інноваційних технологій.
На даний момент Усенко концентрується на введенні єдиного прайсу на послуги своїх клінік в Одесі і Києві і реалізації страхових програм, які допомогли б забезпечити клієнтам повний спектр послуг, а лікарям - гідні доходи.
Галина Усенко є генеральним директором найбільшої приватної медичної компанії в Україні. Into-Sana представлена на ринку більше 20 років і має власну мережу діагностичних центрів, лабораторію, службу швидкої допомоги, а також найбільший приватний стаціонар в країні.
У подальших планах Усенко значиться нове розширення і відкриття клінік в Дніпрі, Харкові та Львові.
Компромати і чутки
Медична мережа Into-Sana має одну з найгірших репутацій в країні.
Про те, що відгуки про її клініки негативні знає і сама Галина Усенко. Менеджер зізнавалася, що знайома з репутацією її закладів і активно працює над виправленням негативного інформаційного фону.
Однак, судячи з усього, заяви Усенко про роботу щодо поліпшення якості медичного обслуговування в клініках Into-Sana були лише піар-ходом.
Так, в 2017 році в Одесі виник грандіозний скандал після смерті в приватній клініці Усенко 38-річного пацієнта.
Підлеглим Галини Віталіївни загрожувало тюремне ув'язнення за неналежне виконання своїх професійних обов'язків. За фактом смерті в клініці Into-Sana жителя Одеси Олега Крашунского було порушено кримінальне провадження за ч. 1 ст. 140 КК України.
Тоді в інтерв'ю численним ЗМІ рідні померлого заявили, що лікарі не тільки «долікували» до смерті Олега, а й сфальсифікували історію хвороби.
Сім'я Крашунського звинуватила в злочинній недбалості чотирьох лікарів Into-Sana - Артеменко, Мавроді, Пальжока і Подоплєлова.
«Мій син загинув через злочинну недбалість лікарів. Клініку «Інто-Сана» цікавили тільки гроші », - заявила мати загиблого Анетта Крашуньска.
Представники ЗМІ спробували зв'язатися з Галиною Усенко, але та заявила, що готова прокоментувати ситуацію лише письмово.
Крім того, раніше через «талановитих» лікарів Усенко загинув ще один одесит - Сергій Крижанівський. Чоловіка «залікували» до смерті після 10-денного перебування в приватному стаціонарі Into-Sana.
Окремої згадки варті відгуки пацієнтів клінік Into-Sana в Інтернеті. Відзначимо, що на незалежних ресурсах знайти хороший або хоча б нейтральний коментар про роботу лікарів приватних клінік - складно.
Користувачі Мережі пишуть, що Into-Sana - клініка, в якій все зроблено для того, щоб побільше зняти грошей з клієнтів. Не забувають згадати і про саму Усенко, яку називають «отстойной бабою, стурбованою і неврівноваженою, що сидить на відкатних схемах».
Також можна прочитати пости про те, що Галина Віталіївна - шахрайка, яка «доїть» американський фонд і власників.
Колишні клієнти Into-Sana пишуть, що лікарі клінік часто ставлять неправильні діагнози, призначають помилкове лікування і працюють лише заради того, щоб змусити пацієнтів заплатити більше.
Можна ознайомиться з відгуками, автори яких стверджують, що лікарі Усенко - нахабно брешуть, а їх діагнози не підтверджуються іншими фахівцями. Клієнти стверджують, що медики Усенко відкрито залякують клієнтів, ставлять їм неправдиві страшні діагнози і відверто «розводять» на гроші.
Декларація
Галина Усенко ніколи не розкривала інформацію про свої доходи. Однак, згідно з даними експертів, генеральний директор мережі медичних клінік Into-Sana є доларовим мільйонером.
Згідно з даними джерел, Усенко має об'єкти елітної нерухомості, кілька авто і безліч коштовностей.