Геннадій Бобов
  • Дата народження
    15 листопада 1965
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Геннадій Бобов
1615

Геннадій Бобов

Геннадій Бобов: як "цукровий" магнат провертає мільйонні фінансові афери

Бізнесмен Геннадій Бобов встигає все: і займатися політикою, і контролювати власне цукрове виробництво, і провертати фінансові махінації, і утримувати коханку. Правда, через це доводиться постійно пропускати засідання у Верховній Раді і відбиватися від правоохоронних органів, які ніяк не можуть підібратися до "недоторканного" депутата.

Біографія

Бобов Геннадій Борисович народився в 1965 році в Василькові (під Києвом).

Займається бізнесом в аграрній сфері, є народним депутатом України 7 і 8 скликань, членом Комітету Ради з питань аграрної та земельної політики, а також (згідно з Вікіпедією) - Героєм України. На перших своїх виборах балотувався в складі “Партії регіонів”, а потім перейшов до партії "Відродження".

Сім'я

Про особисте життя Геннадія Борисовича даних дуже мало. Відомо, що бізнесмен має дружину Світлану, з якою виховує доньку Дарину.

Освіта

Бобов отримав одну вищу освіту в Білоцерківському національному агроуніверситеті, після чого був покликаний в армію. Після декількох років служби зайнявся трудовою діяльністю.

Кар'єра та політична діяльність

У 1987 році молодий Геннадій Бобов пішов працювати в Південно-Таркосалинську нафтогазорозвідувальну експедицію помічником бурильника. Через 2 роки перебрався до Васильківської райспоживспілки, де близько року пропрацював машиністом холодильних установок. Після цього, пішли виконавчі посади на підприємствах "Будівельник" і "Квадр".

Набравшись трохи досвіду, Геннадій у 2004 році отримує місце гендиректора компанії "Панда". Через кілька років (у 2007-му) йому довіряють членство президії на підприємстві "Укрцукор".

Очолюючи найбільшу компанію з виробництва цукру, під контролем якої перебуває група заводів в Черкасах і області, Геннадій Борисович Бобов вирішує зайнятися ще і політикою.

У Верховну Раду бізнесмени йдуть з різних причин. Деякі планують за допомогою високих посад "зрубати" грошей. Інші ж, й так маючи значні статки, намагаються отримати депутатську недоторканність, щоб ніхто не зміг відняти "заробленого". Хочеться вірити, що є й такі, хто приходить у велику політику дійсно міняти щось на краще в країні.

У 2010 році Бобов отримує посаду депутата в Черкаській облраді. Також йому "пощастило" очолити комісію, що займається питаннями агропромисловості, розвитку сіл і використання земель. Звісно, із збільшенням повноважень Геннадія, збільшувались і його прибутки в бізнесі.

Через 2 роки він балотується в народні депутати України, і проходить в парламент за списками "Партії регіонів". У Верховній Раді "регіонал" також займався питаннями землі і сільського господарства.

У 2014 році Бобов (як і багато інших нардепів) покинув фракцію "Партії регіонів" і приєднався до депутатської групи "Економічний розвиток".

Незважаючи на свої колишні політичні погляди, на дострокових парламентських виборах в кінці 2014-го Геннадій знову отримує депутатський мандат у складі партії "Відродження", не втрачаючи членства в Комітеті ВРУ.

Хоча народним депутатам заборонено займатися підприємницькою діяльністю, Бобов безсоромно продовжив вести бізнес з виробництва цукру, переписавши компанію "Панда" на свою дружину. По суті ж, він як і раніше контролює групу цукрових заводів в Черкаській області, заробляючи мільйони доларів.

Компромат

"Герой України", до якого не можуть підібратися правоохоронні органи

За Геннадієм Бобовим давно стежать правоохоронні органи, але підібратися поки не можуть через те, що бізнесмена-політика то хтось "кришує", то охороняє депутатська недоторканність. Наприклад, на початку своєї політичної діяльності, він добре товаришував з губернатором Черкас - Віктором Черевко, який прославився тим, що писав "недалекі" хвалебні вірші на честь Ющенко, які тому дуже навіть подобалися. За сприяння Черевко, тодішній Президент нагородив Бобова "за розвиток агропромислового комплексу" почесним званням "Героя України", - повідомляють ЗМІ.

Афера з кредитом на 60 "лимонів"

Як повідомляють співробітники СБУ, в 2007 році Геннадій Бобов незадовго до депутатських виборів взяв в Черкаському "Ощадбанку" кредит на 60 млн гривень під порівняно маленьку заставу не свого майна. Все це вдалося провернути не без участі того ж Черевко.

В заставу Геннадій Борисович надав кілька підприємств дружини, зернозбиральний і буряковий комбайни, кілька зерносховищ, склади, льохи, с/г техніку... Мало того, що він не був власником всього цього майна, так ще й сума застави склала з натяжкою 11 мільйонів.

Кредит на 60 мільйонів гривень видали на 3 роки, але за цей час "сумлінним" кандидатом в нардепи не було виплачено жодної копійки.

У правоохоронних органах припускають, що частина "виручених" грошей була витрачена на передвиборчу кампанію, яка, крім звичайних дій, включала прямий підкуп виборців і виборчої комісії.

Пізніше посаду директора черкаського відділення банку зайняла Валентина Аніщенко, яка приховала всю історію по кредиту свого кума.

Забезпечення коханки

Незважаючи на всі передвиборні "витрати", у Бобова залишалося достатньо грошей, які потрібно було кудись подіти (не повертати ж їх банку!). І майбутній нардеп знайшов вихід.

Гроші перейшли до його коханки Ірини Домченко. На неї вже записано рекламне агентство "Золотий Пегас", подаровано білий "Лексус" з госномерами, а також куплена велика вілла. Ось і виходить, що Бобов у дружини бере і до коханки несе.

Політичні "перебіжки"

Перебуваючи в команді Віктора Ющенка (довіреною особою якого він був під час його "зоряного часу"), Геннадій Бобов подивився, що як працює, і пішов будувати свою політкар'єру далі.

Як тільки на пост Президента України прийшов Віктор Янукович, Бобов швиденько "переметнувся" до регіоналів, встигнувши подружитися з новим губернатором Сергієм Тулубом. Хоча до Тулуба довіра з боку жителів Черкаської області була дуже низька, він домігся свого призначення і намагався швидше набити кишені, оскільки розумів, що протримається в кріслі голови ОДА недовго.

Приятелі розробили схему, яка була вигідна обом: Бобов відбирав у селян паї, а Тулуба отримував за кожну ділянку свою частку. На жаль, через депутатську недоторканність пред'явити йому правоохоронні органи так нічого і не змогли.

Підтримка антидемократичних законів

Бувши нардепом 7 скликання і активним членом "Партії регіонів", Геннадій Бобов (як і багато інших депутатів) в січні 2014 року підтримав "диктаторські закони", які висунули "регіонали" для обмеження свободи слова і прав українців.

Самопризначений депутат

Цікава, а краще сказати - смішна ситуація вийшла напередодні парламентських виборів у 2012 році, коли співвласник і гендиректор підприємства "Панда" Генадій Бобов балотувався в нардепи від регіоналів. Бізнесмен, мабуть, був настільки впевнений в тому, що пройде в парламент, що ще до отримання депутатського мандату в декларації вказав посаду "народний депутат України".

В "десятці" прогульників

Компромат на Бобова навіть шукати не потрібно, він постійно знаходить його сам. Наприклад, взяти статистику найбільш "злісних прогульників" пленарних засідань ВРУ. Представники виборчого Комітету України (КВУ) проаналізували відвідуваність "служителів народу" і назвали 10 депутатів, які частіше інших прогулювали роботу в 2017 році.

У список потрапив Євген Бакулін, Дмитро Добкін, Дмитро Ярош, Михайло Добкін, Іван Фурсін, Віталій Чепинога, Геннадій Бобов, В'ячеслав Богуслаєв, Сергій Клюєв та Олександр Онищенко. Такі результати відвідуваності оголосив на прес-конференції фахівець з аналітики КВУ Денис Рибачок. Він основував свою невелику статистику на реєстраціях нардепів перед початком засідань у Верховній Раді.

За несплату податків - до в'язниці

В травні 2017 року Генпрокуратура отримала дозвіл на те, щоб притягти до кримінальної відповідальності бізнесмена і депутата з партії "Відродження" Бобова Геннадія Борисовича.

Йому висунули звинувачення в несплаті податків в особливо великих розмірах (приховав понад мільйон "зелених", за версією прокуратури).

Коментуючи цю ситуацію, начальник Генпрокуратури Юрій Луценко сказав, що Бобов погодився заплатити в державну казну 1 млн доларів. Однак сам "боржник" зі звинуваченнями не згоден. Він вважає, що такі пред'яви правоохоронних органів безпідставні, адже він завжди чесно платив податки, не приховуючи своїх доходів.

Не визнаючи своєї провини, він вирішив все ж заплатити гроші, щоб уникнути проблем. Цілком розумно, адже судимість (та ще й за такою статтею) може погано позначитися і на бізнесі, і на політичній діяльності. А гроші є і, судячи з усього, ще будуть.

Статки та джерела доходів

За 2011 рік Геннадій Бобов задекларував дохід у розмірі понад 8 мільйонів гривень. Зарплата чиновника склала близько 180 тисяч гривень. Майже всі 8 мільйонів він отримав як дивіденди від бізнесу. На 2011 рік кандидат в нардепи володів Мерседесом 2010 р.в., а на депозиті зберігав 5,6 мільйона гривень.

Оскільки одночасно бути народним депутатом і бізнесменом забороняється, підприємство з перероблення цукрових буряків "Панда" записане на дружину. В тому ж 2011 році рідні Бобова отримали понад 19 мільйонів гривень загального доходу. Також на членів сім'ї записані 2 великих земельних ділянки, приватний будинок на 420 кв.м, квартира і Рендж Ровер 2007 р.в.

За 2014 рік доходи сімейства значно зросли. Так, згідно з декларацією, дохід Геннадія Бобова на посаді нардепа склав понад 55 мільйонів гривень, а дохід його сім'ї - понад 41 мільйон гривень. При тому, що депутатська зарплата за рік склала всього 159,5 тисяч гривень. Їздив Геннадій на тому ж Мерседесі, що був в 2011-му, а ось його дружина поміняла свій Рендж Ровер на новіший (2012 р.в.).

За даними декларації 2017 року, нардеп володіє будинком площею 508 кв.м, земельною ділянкою, цінними творами мистецтва, ювелірними виробами Фаберже, дорогими фірмовими годинниками, кількома одиницями зброї і двома автомобілями.

На дружину записані - велика квартира з паркувальним місцем в Києві, 2 квартири в Іванковичах під Києвом, кілька земельних ділянок, нежитлові приміщення, ювелірні вироби (в тому числі й обручки з діамантами), брендові наручні годинники, дві норкові шуби і автомобіль.

Незважаючи на політичну діяльність, Геннадій Бобов є співвласником і керівником багатьох компаній (ТОВ "Панда", ТОВ "ЦУКОР-ОК", ПП "Кропс", агрофірми "Корсунь" та інших). Мабуть, конфлікту інтересів у цьому ніхто не бачить.

Згадки про персону