Геннадій Медведєв
  • Дата народження
    1 липня 1971
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Геннадій Медведєв
3984

Геннадій Медведєв

Геннадій Медведєв: ресторатор, який "забуває" про авторські права та договори оренди

Геннадій Медведєв - Фото 1

Заклади Геннадія Медведєва “Сушія” користуються величезною популярністю серед українців. У його ресторанах приємну атмосферу створює музика, яка лунає з колонок. Однак Геннадій Медведєв не вважає за потрібне платити за музику, яка звучить у його закладах, як того вимагає українське законодавство.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Статок

Біографія

Геннадій Медведєв народився в Києві 1 липня 1971 року.

Освіта

Геннадій Медведєв закінчив 84-ту школу в Печерському районі столиці.

Сім'я

У ресторатора двоє дітей. Старшу дитину, доньку, звати Валерія. Сина - Давид. 

Про матір дітей у відкритих джерелах інформації немає. Діти разом із батьками ресторатора проживають у Сполучених Штатах Америки.

Кар'єра

Геннадій Медведєв у бізнесі майже чверть сторіччя. Але спочатку, в 1990-х роках, Геннадій проживав у родичів у Сполучених Штатах. Він влаштувався працювати продавцем у супермаркеті "Маркет-сквер" у Бірмінгемі. Потім став керівником магазину.

У 1994 році Медведєв повернувся в Україну. Тоді ж у віці двадцяти трьох років він почав займатися бізнесом. Спочатку займався далеким від рестораторства бізнесом - будівельним. У кінці 1990-х познайомився з двома американськими підприємцями Бенджаміном Голані і Майклом Доном. 

Разом із ними в 1998 році Геннадій Медведєв став співвласником мережі ресторанів “Світова карта”. Українець відповідав у компанії за рекламу і фінансову частину.
Геннадій Медведєв - Фото 2

За десять років компанія стала однією з найбільших в Україні. Кількість ресторанів, що входять в мережу, досягла позначки в півсотні закладів

Підприємці постаралися відкрити в Києві заклади різної кухні: “Golden Gate” - ірландської, “Dolce” - італійської, “Маракеш” - марокканської, “Текіла Хаус” - мексиканської і т.д.

Найвідомішим був “Липський особняк” з сучасною українською кухнею. Він був відкритий у 2002 році і став популярним серед українських політиків і бізнесменів. 

У 2014 році “Липський особняк” став переможцем ресторанної премії СІЛЬ у номінації “Кращий український ресторан”. Заклад проіснував шістнадцять років і був закритий у 2018 році внаслідок продажу будівлі,  в якій розташовувався ресторан, іншим власникам.

У 2006 році Геннадій Медведєв створив мережу японських ресторанів “Сушія”. Основна мета закладу, за словами ресторатора, - зробити таку страву як суші більш доступною для широкого кола відвідувачів ресторанів.

Після кризи 2008 року Медведєв поступово відходить від оперативного управління “Світовою картою” і зосереджується на власних проектах. Зараз відкрито сорок ресторанів мережі “Сушія”. 

Крім мережі японських ресторанів, Геннадій Медведєв відкрив стейк хаус “Grill Do Brasil”, де подають страви бразильської кухні. Йому також належать бургер-ресторани “StarBurger”, локшина-бари “Noodle Doodle”.

Ресторан бразильської кухні “Grill Do Brasil” був відкритий у 2013 році. До свого закладу ресторатор привернув відвідувачів концепцією “rodizio” - за фіксовану плату відвідувач міг їсти стільки м'яса, скільки зможе. У наступному році Медведєв створив ще один ресторан. Свою назву він отримав за назвою концепції “Rodizio”.

У тому ж році ресторатор відкрив свій перший “StarBurger”. Планувалося, що в рік буде з'являтись по десять таких закладів. Але через кризу ресторатор зупинився на шести "StarBurger".

У 2017 році Геннадій Медведєв створив у столиці України перший у своїй кар'єрі рибний ресторан - “The Seafood Bar”.

Геннадій Медведєв - Фото 3

Крім ресторанного бізнесу, Медведєв займається консалтингом. Його проект називається "По секрету всему свету". Він консультує рестораторів і допомагає в пошуку інвестицій для ресторанів.

Крім того, йому належить офтальмологічний центр “Айлаз”.

Хобі у Геннадія Медведєва - рибальство. Ресторатор неодноразово брав участь в національних та міжнародних змаганнях зі спортивної ловлі коропа.

Компромат

Згідно з українським законодавством, кожен власник закладів громадського харчування зобов'язаний платити за використання музики, яка звучить у нього в закладі. Ресторани, кафе, піцерії та інші заклади повинні укласти договір з Українським агентством з авторських і суміжних прав на використання музики. За недотримання цих норм стягується штраф.

Але рестораторові Геннадію Медведєву або не відомо, що таке авторське право, або  він навмисно не хоче законно використовувати музику в своїх закладах. 

Організація колективного управління авторськими і суміжними правами в інтересах компанії “Уорнер Мьюзік Україна” кілька десятків разів подавала до суду на ТОВ “Сушія” за бездоговірне використання мережею у власних закладах різних музичних творів.

Кожен раз Господарський суд задовольняв позови Організації колективного управління авторськими і суміжними правами і накладав на відповідача штраф у сумі по 223 тисячі гривень за використання кожної композиції.

Геннадій Медведєв - Фото 4

Ресторатор не надто уважно укладає договори оренди приміщень. Так, в 2003 році його компанія уклала договір оренди приміщення в самому центрі столиці з Інститутом історії України НАН України.

Тільки через дванадцать років було встановлено, що “Сушія” незаконно використовувала територію Інституту історії, оскільки договір не був посвідчений у нотаріуса. 

Як підсумок,  суд за клопотанням прокуратури в 2015 році виселив заклад громадського харчування з території наукової організації.

Статок

Володіє кількома дорогими іномарками з оригінальним забарвленням. У ресторатора є салатовий Porsche, фіолетовий і помаранчевий Lexus.

Згадки про персону