Борисов Євген Михайлович: ексвійськом Одеси, який розбагатів на 5 мільйонів доларів
Борисов Євген Михайлович — поставив на конвеєр отримання хабарів, влаштовував облави на військовозобов'язаних, брав за "білий квиток" у воєнний час по 10 тисяч доларів
Біографія
Євген Михайлович Борисов народився в 1972 році в місті Одеса, Україна.
Освіта
Майбутній військом-хабарник в молодості навчався на політрука у вже не існуючому вищому військово-політичному училищі протиповітряної оборони Ленінграда. У рік (1992) випуску Борисова училище припинило своє існування.
Пізніше він також навчався в Київському національному університеті та національному університеті оборони. Також у нього є звання кандидата наук з юриспруденції.
Сім’я
Євген був одружений двічі. Всього у нього четверо дітей. Старшого сина Борисов прилаштував в Одеське управління СБУ. Там він дослужився до капітана, керував підрозділом.
Нинішня дружина ексвійськкома, Олександра, молодша за нього на 15 років. Вона займається роздрібним продажем одягу. Має магазини в київському та львівському торгових центрах. Заміж за Борисова вийшла у 2015 році.
Кар'єра
Деякий час після закінчення училища Євген служив в Російській Федерації, а саме в зенітному дивізіоні танкового полку. Потім попросився перевести його на батьківщину. З 1996 року понад двадцять років Борисов працював у військкоматах рідного міста. Дослужився до керівника одного з районних відділень. А у 2019 році очолив Одеський міський військкомат — територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
Через рік він навіть зайняв 22 місце в рейтингу сотні впливових одеситів, згідно з опитуванням, яке проводило видання "Одеса-медіа". Нібито брав участь в антитерористичній операції на Донбасі. Але крім вказівки в офіційній біографії інших підтверджень немає. А ось нагорода "За мужність" — орден Богдана Хмельницького III ступеня у Борисова є. Правда, теж не ясно за які заслуги його нагородили.
Борисова зняли з посади очільника Одеського ТЦК влітку 2023 року.
Компромат
Посада військкома ще з радянських часів вважалася "хлібною". Число охочих за гроші відкупитися від служби в армії ніколи не зменшувалася, а значить і "заробіток" завжди був стабільним. Однак Борисов перевершив багатьох.
Спочатку виявилося, що Одещина посідає перше місце в Україні за "білими квитками". Злякавшись перевірок, військом влаштував у місті справжні облави на військовозобов'язаних чоловіків.
Мзда за "відмазку" від армії миттєво зросла. Якщо у 2018 році "ціна свободи" була тисяча доларів, то через три роки — зросла до трьох тисяч. Коли ж почалася повномасштабна війна, то цінник піднявся до десяти тисяч доларів.
Якщо таких грошей у призовника не знаходилося, то його відправляли на фронт. Часто Борисова "прикривав" його близький друг — начальник одеського Бюро економічної безпеки.
Першим, хто повідомив про колосальні хабарі військкома з Одеси був колишній парламентарій ігор Мосейчук. Він заявив, що наприкінці 2022 року в іспанському місті Марбелья мати Борисова придбала шикарний будинок. Нерухомість їй, пенсіонерці, обійшлася майже в 4 мільйони євро. Також у неї був дорогий мікроавтобус.
Дружина начальника ТЦК стала власницею двохмільйонного офісу, а також орендувала нерухомість на п'ять тисяч євро. За даними екснардепа, Євген та Олександра спокійно виїжджали на новорічні канікули 2022/23 за кордон, попри те, що в країні йшла війна. Борисов приховав на "чорний день" приблизно мільйон доларів. Всього ж він розбагатів на п'ять мільйонів доларів.
Наявність елітної нерухомості підтвердило розслідування журналіста "Української правди" Михайла Ткача. Більш того, він виявив, що воєнком під виглядом гуманітарки ввіз в Україну новенький автомобіль Mercedes G63 AMG. Коштує така машина не менше 200 тисяч доларів. Потім у Борисових з'явився ще й Toyota Land Cruiser 2023 року випуску.
Такі факти приховати або зам'яти воєнкому і його другу з БЕБ вже було неможливо. Влітку 2023 року він був звільнений, а потім заарештований за зловживання службовим становищем в умовах воєнного стану.
Щоб Борисов не втік до тієї ж Іспанії в якості запобіжного заходу суд залишив його під вартою. Вийти Євген зможе, якщо заплатить заставу в 150 мільйонів гривень.