Євген Карташов
  • Дата народження
    1 січня 1942
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Євген Карташов
3053

Євген Карташов

Карташов Євген Григорович: “пахан”, “абсолютно ненадійна людина” і фігурант корупційних скандалів

Євген Карташов - Фото 1

Карташов Євген Григорович - комсомолець, комуніст, запорізький мер і губернатор, "регіонал", прихильник диктатури.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Карташов Євген Григорович народився 1 січня 1942 року на руднику Щегловська в Донецькій області. У тому ж році разом з матір'ю він переїхав у село Терсянка Запорізької області.

Освіта

Євген Карташов після закінчення семирічної школи, вступив до гідротехнікуму міста Запоріжжя. На початку 1960-х років проходив строкову службу у радянській армії. У 1969 році Карташов отримав диплом інженера-механіка у машинобудівному інституті (нині Національний університет "Запорізька політехніка").

Євген Карташов - Фото 2

Крім того, він навчався у Вищій партійній школі і Академії суспільних наук. 

У 1983 році захистив дисертацію і став кандидатом філософських наук.

Сім'я

Євген Карташов одружений. Дружину звуть Галина Олексіївна. 

Викладала у машинобудівному інституті, працювала у ТОВ "ПО "Славута".

Карташов - батько трьох дітей. У 1967 році народився син Сергій. Проживає в Москві, де викладає у одному з місцевих ВНЗ. Є один син, якого назвав на честь діда.

У 1972 році у Карташових народилися близнюки Світлана та Андрій.

Світлана - лікар за професією. Живе і працює в Македонії. Там вийшла заміж за підприємця. Має двох дітей: Весту і Микиту.

Андрій проживає в столиці України. Працює програмістом. Дітей немає.

Євген Карташов - Фото 3

Кар'єра

Після закінчення гідротехнікуму з 1959 році впродовж двох років Євген Карташов працював у тресті "Запоріжалюмінбуд". Починав як слюсар. Пізніше був старшим інженером.

Здобувши вищу освіту, Карташов обрав для своєї кар'єри спочатку комсомольську, а потім і партійну лінію. З 1969 по 1991 рік пройшов шлях від інструктора ЛКСМУ до завідувача ідеологічного відділу обласного комітету компартії.

У перші роки незалежної України Євген Карташов обіймав керівні посади у Запорізькій області, потім на деякий час пішов у бізнес. Протягом п'яти років (1992-1997) він займав топпосади на комбінаті "Запоріжсталь".

Євген Карташов - Фото 4

У 1999 році, з січня по листопад був запорізьким губернатором. Потім, чотирнадцять місяців очолював українське дипломатичне представництво в Казахстані.

Повернувшись в Україну, Євген Карташов вдруге обійняв посаду голови Запорізької обласної державної адміністрації. У 2003 році з губернаторського крісла пересів у крісло запорізького градоначальника. Він двічі перемагав на виборах міського голови в 2003 (49% голосів виборців) і 2006 (30%) роках. У 2010 році за місяць до закінчення повноважень мера, Євген Карташов, отримавши пропозицію роботи в МЗС, пішов у відставку.

Ще в 2003 році Карташов став одним з творців в Запоріжжі обласної організації Партії регіонів. Однак через внутрішню партійну боротьбу його два рази виключали з партії.

У 2010 році на виборах до міської ради йшов під першим номером в списку КПУ. Через два роки Карташов втретє став членом Партії регіонів. На виборах до Верховної Ради йшов по сімдесят шостому мажоритарному округу (Орджонікідзевський, Хортицький райони міста Запоріжжя). На той момент Євген Карташов був головою наглядової ради ПАТ "Запоріжвогнетрив".

Євген Карташов - Фото 5

На парламентських виборах отримав 31,59% підтримки і став народним депутатом сьомого скликання Верховної Ради.

У парламенті Євген Карташов увійшов до комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування. Був головою підкомітету з питань місцевого самоврядування. Також народний депутат входив до складу груп з міжпарламентських зв'язків з Індонезією, Казахстаном, Словенією, Канадою, Польщею та Китаєм.

За час роботи парламенту запорізький народний обранець взяв участь в створенні шістдесяти дев'яти законопроєктах і вісім разів виступив на засіданнях парламенту.

У 2014 році Євген Карташов знову боровся на "мажоритарці" за депутатський мандат. На цей раз за нього віддали голоси 20.49% (або 16151) виборців. Він всього на один відсоток відстав від переможця виборів по сімдесят шостому мажоритарному округу, представника БПП Миколи Олександровича Фролова (21.75% або 17 148 виборців).

Після 2014 року став завідувачем кафедри управління проєктами та загальних професійних дисциплін в Університеті менеджменту освіти (Київ).

Євген Карташов - Фото 6

Компромат

З чуток, у 1999 році Карташов позбувся своєї губернаторської посади через те, що Запоріжжя на президентських виборах в більшості підтримало комуніста Петра Симоненка, а не чинного главу держави Леоніда Кучму.

З 1991 по 2002 роки в Запоріжжі працював телеканал "Хортиця". Був одним з визначальних телеканалів Запорізької області. Однак в 2002 році "Хортиця" закрили. У цьому безпосередню участь взяв і губернатор Карташов. Причиною ж ліквідації каналу стала критика на адресу міського голови Олександра Поляка.

У 2004 році під час подій "першого Майдану" Євген Карташов брав участь у сепаратистському з'їзді в Сєвєродонецьку. За що пізніше третій президент Віктор Ющенко назвав міського голову "паханом".

Євген Карташов - Фото 7

Невтішно атестував Карташова і четвертий президент. Віктор Янукович охарактеризував його, як "абсолютно ненадійну і непорядну людину, яка заради дешевої політики і популізму може продати людські відносини і дружбу".

У 2005 році запорізький міський голова двічі потрапляв у корупційні скандали. Спочатку він в особистих справах літав на літаку, який належав футбольному клубу. Тоді Карташов відбувся лише штрафом.

Але вже через місяць правоохоронці відкрили кримінальну справу за підозрою в перевищенні влади. Міський голова перерахував з місцевого бюджету значну суму на рахунок козацькій організації.

Євген Карташов - Фото 8

Соратники мера Запоріжжя тоді називали це політичними переслідуваннями, а сам Карташов навіть залишав межі країни. Правда пізніше кримінальну справу "зам'яли".

На початку 2014 року бувши народним депутатом, Євген Карташов став одним з тих, хто проголосував за пакет антидемократичних законів, які в народі отримали назву "диктаторських".

Декларація

Останній раз Євген Карташов подавав декларацію про доходи в 2013 році. Тоді загальна сума сукупного доходу у нього склала чотири сотні двадцять вісім тисяч гривень.

У Карташова було по одній земельній ділянці (510 кв. м.), квартирі (108 кв. м.), садовому (дачному) будинку (66.7 кв. м.) та гаражу (21 кв.м.). Дружина політика володіла квартирою (46.8 кв.м.) і садовим (дачним) будинком (26.7 кв. м.).

Євген Карташов - Фото 9

Євген Карташов володів автомобілем Audi A6 2006 року випуску, Галина Карташова - Toyota Rav 4 2009 року випуску.

У банку у нього зберігалася сума в 1,1 мільйона гривень, у дружини - 53,6 тисячі гривень.

Відео

Згадки про персону