Євген Коноплянка
Євген Коноплянка
783

Євген Коноплянка

Коноплянка Євген Олегович: український футболіст та півзахисник польської «Краковії»

Коноплянка Євген Олегович — прославився як лідер «Дніпра». Виступав за «Севілью» та «Шальке», «Шахтаря». У лютому 2022 року перейшов до польського клубу «Краковія».

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра у клубі
  5. Кар’єра у збірній
  6. Статки
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Євген Олегович Коноплянка народився 29 вересня 1989 року у місті Кіровоград (зараз – Кропивницький).

Освіта

Коноплянка виступав за юнацькі кіровоградські команди «Олімпік» та ДЮСШ №2.

Сім’я

Євген у 2014 році одружився з майстром спорту з бадмінтону Вікторією Шиманською (1987 р.н.). До цього пара шість років жила у цивільному шлюбі. Влітку 2015 року у Коноплянки народилася донька Злата. У травні 2017 року Вікторія народила сина Даміра.

Євген хрестив дітей колег по ФК «Дніпро» Дениса Олійника та Руслана Ротаня.

Кар'єра у клубі

Євген виступає на позиції півзахисника (лівий вінгер). Коноплянка з юних років зацікавив функціонерів головних українських футбольних клубів – донецького «Шахтаря» та київського «Динамо». Але молодий півзахисник обрав інший клуб. У віці шістнадцяти років він потрапив до ФК «Дніпро». Деякий час виступав у дублі дніпровської команди.

Вже улітку 2007 року він провів свій перший матч у Вищій лізі українського чемпіонату. Тоді наприкінці зустрічі «Дніпра» з ужгородським «Закарпаттям» Коноплянка вийшов на заміну замість Джаби Канкави.

У першому дорослому сезоні півзахисник мав мало ігрової практики в основній команді. Євген провів ще дві гри у чемпіонаті та одну у кубку. Голів Коноплянка не забивав. У сезоні 2008/2009 Євген з'являвся на полі найчастіше – дванадцять разів.

Молодому півзахиснику вдалося закріпитись у основі «Дніпра» у весняній частині наступного сезону. Дебютний м'яч в українській першості Євген забив у лютому 2010 року. Тоді на 34-й хвилині він відкрив рахунок у матчі із луганською «Зорею» (2:2).

У липні 2010 року Коноплянка дебютував у єврокубку. У першому матчі третього відбіркового раунду Ліги Європи Євген зіграв усі 90 хвилин проти сербського клубу «Спартак» із Суботиці, а «відзначився» лише жовтою карткою.

За дніпровську команду у сезоні 2009/2010 лівий вінгер провів 22 зустрічі та зумів відзначитись чотири рази. За підсумками сезону Коноплянка отримав нагороду найкращого футболіста 2010 року.

У березні 2011 року півзахисник зробив перший у кар'єрі дубль. У грі з харківським «Металістом» (2:2) він забив два голи. У сезоні 2010/2011 Коноплянка зіграв у 25 зустрічах, відзначившись уже шість разів. Крім того, Євген віддав три гольові передачі.

Лівим вінгером знову зацікавилися селекціонери київського «Динамо». Керівництву дніпропетровського клубу запропонували за талановитого футболіста 15 мільйонів євро. Але головний тренер «Дніпра» Хуанде Рамос заявив, що віддасть його не менш як за 50-60 мільйонів.

У сезоні 2011/2012 Євген провів уже 28 зустрічей у чемпіонаті України та вісім разів засмутив голкіперів суперників. Причому у воротах «Олександрії» півзахисник «Дніпра» зробив два дублі у двох зустрічах. Ще двічі в одній зустрічі Коноплянка вражав ворота київської «Оболоні». Також він вісім разів асистував одноклубникам. За підсумками 2012 року Коноплянку знову визнано футболістом року.

А ось новий 2012/2013 сезон півзахисник розпочав погано. У першому турі чемпіонату України проти сімферопольської «Таврії» до 30-ї хвилини Коноплянка заробив дві жовті картки, які трансформувалися у вилучення. Але вже у наступній грі після дискваліфікації Євген відзначився новим дублем, цього разу у ворота донецького «Металурга».

У серпні 2012 року український півзахисник забив два голи у двох матчах Ліги Європи проти чеського «Слована». Ще одним м’ячем у єврокубку лівий вінгер відзначився у грі проти нідерландського ПСВ. «Дніпро» завдяки цьому здобув виїзну перемогу з рахунком 2:1.

У сезоні 2013/2014 «Дніпро» фінішував в українській першості на другому місці. Не в останню чергу завдяки Євгену. Сам же лівий вінгер був визнаний найкращим гравцем сезону. За дніпровський клуб Коноплянка провів 27 ігор та забив вісім м'ячів. Крім того, він зіграв у восьми іграх Ліги Європи, відзначившись чотири рази.

Не менш успішним став сезон 2014/2015. Дніпропетровська команда хоч і провалила кваліфікацію Ліги Чемпіонів, але зуміла дістатись фіналу Ліги Європи. У другому за значущістю євротурнірі Коноплянка вийшов на поле 15 разів та відзначився одним голом. Саме цей м'яч допоміг українцям обіграти у ⅛ фіналі нідерландський «Аякс».

На 58-й хвилині другої півфінальної зустрічі з італійським «Наполі» Коноплянка віддав гольову передачу на форварда дніпрян Євгена Селезньова. У вирішальному матчі «Дніпро» поступився іспанській «Севільї» (2:3), але сам Євген увійшов до символічної збірної турніру.

Успішний виступ у Лізі Європи привернув до українського футболіста увагу провідних клубів Старого Світу. У послугах Коноплянки були зацікавлені команди з Англії, Франції, Італії та Іспанії. Євген обрав «Севілью».

Лівий вінгер дебютував у матчі за Суперкубок Європи проти «Барселони» у серпні 2015 року. Причому вже у першому матчі він відзначився голом. На 81-й хвилині Коноплянка забив м'яч та перевів гру у додатковий час. Проте в екстратаймі «Севілья» все ж таки пропустила і кубок найкращої команди Європи дістався каталонській команді (4:5).

Вже за два тижні після Суперкубку Європи український півзахисник вперше вийшов на поле чемпіонату Іспанії. У п'ятому матчі Ла Ліги Євген відзначився дебютним голом. Загалом в іспанському чемпіонаті сезону 2015/2016 Коноплянка провів 32 зустрічі, у яких чотири рази засмучував голкіперів суперників. Ще українець зробив шістьох гольових асистів.

У Лізі Європи «Севілья» знову святкувала перемогу. Український півзахисник провів за андалузців сім матчів, але результативними діями не відзначився. Влітку 2016 року Євген зіграв у другому поспіль матчі за Суперкубок Європи. Як і минулого року, Коноплянка забив гол, але «Севілья» знову програла. Цього разу мадридському «Реалу» (2:3).

Влітку того ж таки 2016 року німецький клуб «Шальке» орендував у «Севільї» українського футболіста з правом подальшого викупу. У сезоні 2016/2017 Коноплянка зіграв за «кобальтових» у 27 матчах та забив шість м'ячів.

Влітку 2017 року півзахисник потрапив у скандал. В інтерв'ю Євген розкритикував тренера «Шальке» Маркуса Вайнцирля. Наставник команди, за словами футболіста, не пояснював підопічним причин, через які не ставив їх у заявку на матч.

Євген зазначив, що в одній із бесід із Вайнцирлем тренер порадив йому підшукувати новий клуб. Коноплянка засумнівався, що сам наставник затримається в «Шальке» довше за нього. Про що не оминув заявити Вайнцірлю. Також Коноплянка обізвав наставника боягузом і сказав, що з ним команда незабаром опиниться у другій лізі.

Коли про інтерв'ю стало відомо керівництву «Шальке», український футболіст був оштрафований за публічну критику тренера. Проте наприкінці сезону саме Вайнцирль залишив клуб, а новий наставник «кобальтових» Доменіко Тедеско дав Коноплянці другий шанс. «Шальке» викупив лівого вінгера у «Севільї», заплативши за нього 15 мільйонів євро.

У сезоні 2017/2018 за клуб у чемпіонаті та кубку українець провів тридцять ігор. Євген відзначився чотири рази та зробив п'ять результативних передач.

Наступного сезону кількість виходів Коноплянки на поле у ​​складі «Шальке» стала різко меншою. Він лише тринадцять разів зіграв у чемпіонаті та вісім — у Лізі Чемпіонів. Причому українець забив одного разу. Натомість уже у першому турі німецької першості він отримав червону картку.

На початку вересня 2019 року Євген вирішив повернутися на батьківщину. Він підписав контракт із донецьким «Шахтарем». У першій своїй грі у чемпіонаті України сезону 2019/2020 Коноплянка зробив результативний асист.

У дебютному сезоні за гірників півзахисник зіграв у двадцяти матчах чемпіонату. У вересні 2019 року Євген забив і перший гол української першості після повернення. Всього у сезоні в активі вінгера чотири голи та п'ять результативних передач у чемпіонаті, а також золоті медалі першості. У євротурнірах півзахисник дев'ять разів виходив на поле, забивши та зробивши асист по одному разу.

Сезон 2020/2021 Коноплянка провів дуже невдало. Він перестав потрапляти в основу, зігравши лише у восьми зустрічах чемпіонату та у чотирьох — Ліги Європи.

Ще менше Євген грає у сезоні 2021/2022. Йому не знайшлося місця в ігровій схемі нового тренера гірників Роберто де Дзербі. В українській першості він не провів жодного матчу, двічі залишившись на лаві запасних.

Ще раз Коноплянка зіграв у кубку країни. У тому матчі «Шахтар» сенсаційно зазнав поразки від команди з першої ліги «Агробізнес» (0:1). У Лізі Чемпіонів півзахисник двічі виходив на поле на заміну.

Наприкінці 2021 року з'явилися чутки, що Євген може покинути клуб. Спортивний директор «Шахтаря» Сергій Палкін заявив, що про майбутнє Коноплянки у команді думатимуть після закінчення сезону. Саме контракт вінгера в клубі спливає влітку 2022 року.

Проте вже у лютому того ж року Євген змінив клуб. Безкоштовно український футболіст перейшов у «Краковію». За польський клуб Коноплянка виступатиме пів року з опцією продовження контракту ще на рік.

Згідно з сайтом transfermarkt трансферна вартість Євгена оцінюється (на грудень 2021 року) у півтора мільйона євро. Найвищу ринкову вартість гравця в 25 мільйонів євро було зафіксовано у листопаді 2015 року.

Восени 2021 року Коноплянка разом із голкіпером «Шахтаря» Андрієм П'ятовим знявся у художньому фільмі «Велика прогулянка».

Кар'єра у збірній

Євген грав у молодіжних збірних різного віку. У 2011 році півзахисник провів три гри на молодіжному чемпіонаті Європи. Вже через рік він взяв участь у «дорослій» континентальній першості, яка проходила на полях України та Польщі. У матчі проти шведів Коноплянка віддав гольову передачу на Андрія Шевченка, який встановив остаточний рахунок у матчі – 2:1.

Через чотири роки лівий вінгер знову взяв участь у чемпіонаті Європи. Євген провів три гри (проти Німеччини, Північної Ірландії та Польщі). На другому своєму Євро у пасиві півзахисника жовта картка, яку він заробив у першій грі турніру.

Загалом у складі «жовто-синіх» Коноплянка провів понад вісімдесят матчів. Євген – третій бомбардир в історії української збірної. На його рахунку 21 м'яч. Більше лише у двох Андріїв — Шевченка (48) та Ярмоленка (44).

Статки

Свою першу зарплату футболіст отримав у дніпровському клубі – 300 доларів. На ці гроші Євген купив мобільний телефон.

У «Севільї» зарплата за рік становила два з половиною мільйони євро. У «Шальку» без урахування податків він заробляв трохи менше чотирьох мільйонів євро. У «Шахтарі» річний оклад Коноплянки – 1,7 мільйона євро.

У 2020 році футболіст придбав у Києві квартиру в елітному ЖК «Бульвар Фонтанів». Євген, за даними ЗМІ, їздить автомобілем Mercedes-Benz GL 63.

У 2022 році зарплата спортсмена в «Краковії» становить 15-20 тисяч доларів на місяць. Річний оклад — 180-240 тисяч доларів.

Посилання

Instagram 

Facebook 

Twitter

Відео

Згадки про персону