Євген Куценко
  • Дата народження
    29 березня 1968
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Євген Куценко
3542

Євген Куценко

Євген Куценко: мелітопольський олігарх, який мало не застрелився через проблеми в сім'ї та бізнесі

Євген Куценко довгий час розділяв бізнес зі своєю дружиною Ольгою, який дістався їм, до речі, від її брата - нардепа від партії "Наша Україна" Олега Олексенка. Подружжя називають другим мелітопольським "кланом", який жорстко конкурує з сімейством Балицьких. Попри значні статки, Євген та Ольга кілька років тому розлучилися, а сам підприємець через погіршення справ у сім'ї та бізнесі вистрелив собі в рот.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Чутки і компромат
6. Статки і джерела доходів

Біографія

Куценко Євген Миколайович народився 29 березня 1968 року в місті Мелітополь. Є українським бізнесменом, контролює Київський маргариновий завод і молокозавод "Олком".

Сім'я

Одружений на своїй ровесниці Ользі Куценко, яка є сестрою вже покійного нардепа Олега Олексенка. Саме він свого часу заснував компанію "Олком", яка через Ольгу перейшла в руки Євгена.

Теща бізнесмена колись була одним із співзасновників СК "Олком". Тесть вже на пенсії. Також у Євгена Куценко є дочка і племінниця, які також допомагають в сімейному бізнесі.

Освіта

На жаль, про освіту олігарха нічого не відомо.

Кар'єра

Кар'єру як таку мелітопольському бізнесмену робити не довелося завдяки вдалому на перший погляд одруженню.

Річ в тому, що подружжю компанія "Олком" перепала так би мовити у спадок. Колись підприємство підняв брат Ольги - Олег Олексенко, після смерті якого компанію прибрали до рук Куценки.

Взявши під контроль у 1996 році майже зруйнований на той момент Мелітопольський олійноекстракційний завод, уже через рік він практично повністю відновив виробництво. У 1999 році Олексенко очолив наглядову раду Київського маргаринового заводу, оновив там техніку і з 2000 року почав випускати продукцію під торговою маркою "Олком".

Ставши в 2002 році нардепом України від блоку Віктора Ющенка, в тому ж році бізнесмен помер при загадкових обставинах. Подейкували, що Олегу Олексенку піти на той світ хтось "допоміг". Ольга ж заявила, що її брата отруїли.

Після смерті Олексенка підприємство "Олком" перейшло до Ольги і Євгена Куценків, які раптово стали власниками великого бізнесу. У нинішній час в їх розпорядженні знаходяться Київський маргариновий завод, молокозавод "Олком" в Мелітополі, а також кілька великих ділянок землі в районі.

У 2001 році Куценко Євген разом з дружиною і тещею заснували спортивний клуб "Олком", але вже до кінця 2010 року закрили його. За словами засновників, вони більше не могли фінансувати утримання спортсменів, а купити підприємство ніхто не захотів.

Чутки і компромат

Протистояння двох "кланів"

Сім'я Ольги та Євгена Куценків, маючи серйозний авторитет в Мелітополі, вже довгий час бореться за вплив в регіоні ще з одним мелітопольським "кланом" Балицьких. Якщо Куценкам належать два заводи (Київський маргариновий завод і мелітопольський молокозавод "Олком"), то Балицькі контролюють компанію "Автогідроагрегат", один з найстаріших пивзаводів, автобазу №21098, а також мережу магазинів побутових і електротоварів. Говорять, їх протистояння іноді набуває досить жорсткі форми.

Спроба самогубства

У квітні 2014 року місцеві ЗМІ облетіла новина про те, що відомий мелітопольський олігарх Євген Куценко вчинив спробу суїциду. Це був звичайний день 4 квітня, коли до гендиректора молокозаводу "Олком" приїхала машина швидкої допомоги.

Як з'ясувалося, 46-річний підприємець вирішив накласти на себе руки, вистріливши з травматичного пістолета собі в рот. На щастя, поранення виявилося не смертельним, бізнесмена вдалося врятувати.

Куценка тут же доставили до Мелітопольської міської лікарні № 1, після чого перевезли до обласного центру, де і прооперували. Після операції лікарі зробили висновок, що куля застрягла в основі черепа, пошкодивши лише лицьові кістки і язик пацієнта.

Правоохоронні органи інцидент коментувати відмовилися. Хоча в міліції і було порушено кримінальну справу на підставі версії про доведення бізнесмена до самогубства, незабаром кримінальне провадження закрили через відсутність заяви самого потерпілого. Заяву олігарх подавати не збирався, запевняючи всіх навколо, що вистрілив собі в рот нібито з необережності.

Переділ бізнесу

На думку кореспондентів, Євген Куценко спробував вчинити суїцид через серйозні проблеми в сім'ї та бізнесі.

Нагадаємо, що не так давно він розлучився зі своєю дружиною Ольгою, яка, до того ж, спробувала разом з матір'ю та іншими родичами забрати Мелітопольський олійноекстракційний завод (ММЕЗ).

У вересні 2013 року екс-дружина Куценко Ольга разом з дочкою Іриною, а також тіткою і племінницею Марією і Анною Олесенко зареєстрували на ту ж адресу, де знаходився Мелітопольський олійноекстракційний завод, компанію ТОВ "Евроселінг".

За деякими даними, підприємство було створено для того, щоб провернути схему, за допомогою якої ввести акції ММЕЗ в статутний фонд "Евроселінга", а потім продати контрольний пакет акцій заводу.

Розуміючи це, Євген Куценко подав на засновників до суду, вимагаючи накласти арешт на акції ММЕЗ, які вже перебували в статутному фонді новоствореного підприємства, однак в суді бізнесмену відмовили. А десь через тиждень він дізнався, що 65,32% акцій ММЕЗ придбали Сергій і Людмила Желеві.

Ходили чутки, що через розлучення і переділ бізнесу Куценко став зловживати спиртним. Говорять, того вечора він багато випив, що і призвело до спроби вчинити самогубство.

Однак десь через 3 тижні після інциденту з пострілом справа з заводом дивовижним чином вирішилася на користь підприємця. Одужавши після поранення, він посприяв скасуванню угоди з Желевими і викупив у "Евроселінга" більш ніж 87,5% акцій менш ніж за 400 тисяч гривень. Після цього бізнесмен став майже одноосібним власником ММЕЗ з часткою в 97,6% акцій.

Статки і джерела доходів

Євген Куценко є одним з найбагатших людей України.

У 2011 році статки олігарха і його дружини були оцінені в 54,5 мільйона доларів за версією видання "Фокус", в рейтингу якого бізнесмен зайняв 161 місце серед найвпливовіших українців. У тому ж році "Кореспондент" оцінив капітали мелітопольських підприємців в 98 мільйонів доларів, розмістивши їх на 78 місці в "Золотій сотні". За даними бізнес-журналу "Форбс", сім'я Куценко в 2011 році володіла понад 150 мільйонами доларів, з якими увійшла в сотню найбільш заможних людей України.

У 2012 році "Кореспондент" нарахував у Євгена Куценка 88 мільйонів доларів. Однак, за даними журналістів, за рік його доходи скоротилися більш ніж удвічі: так, у 2013 році видання "Фокус" оцінило капітали олігарха в 39,5 мільйонів доларів, розмістивши його аж на 186 сходинці в рейтингу українських багатіїв.

Згадки про персону