Євген Станкович
  • Дата народження
    19 вересня 1942
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Євген Станкович
5255

Євген Станкович

Радянський і український композитор. Народний артист Української РСР. Глава Національної спілки композиторів України, Голова правління Союзу композиторів України, професор і завідувач кафедрою композиції Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського. Герой України.

Дата народження: 19.09.1942 р.

Рідне місто: Свалява (Закарпатська область)

Євген Станкович – живий класик академічної музики. В основі його творчості лежать українські фольклорні мотиви. Станкович є професором і завідувачем кафедри композиції Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського. Йому також належить звання героя України.

Шлях до великого мистецтва Євген Станкович розпочав із музучилища. Здобувши середню освіту, він продовжив опановувати мистецтво у львівській і київській консерваторіях. Там Євген навчався за класом композиції. Його вчителями були Адам Солтис, Борис Лятошинський і Мирослав Скорик.

Із 1966-го року Станкович веде композиторську діяльність. На його рахунку безліч симфонічних творів, робіт для вистав, оперних п'єс і балетних постановок. Євген Станкович також створив саундтреки для ряду кінофільмів. Зокрема, твори Євгена Станковича прозвучали в таких фільмах, як:

• «Народжена революцією» (1973 р.);

• «Лісова пісня. Мавка »(1980 р.);

• «Ярослав Мудрий» (1981 р.);

• «Роксолана» (1996 - 1997 рр., 2003 р.)

Композиторську діяльність Євген Станкович поєднував із зайнятістю в інших сферах.

У 1971-му році він отримав посаду редактора у видавництві «Музична Україна». Там він працював 6 років.

Також Євген Станкович проявив активність у громадській роботі. Зокрема, він активно займався справами Спілки композиторів, у якій згодом став главою.

У 1988 р. Станкович став парламентським депутатом. У той самий період він почав викладати у київській консерваторії.

У 1993-му році він увійшов до колегії Міністерства культури України. Там Євген працював два роки.

Особисте життя

Ще в музучилищі Євген познайомився зі своєю майбутньою дружиною Тамарою. Вона співала в хорі, а він грав їй у складі оркестру. Пізніше закохані разом вступили до Львівської консерваторії. Пара розписалася перед тим, як Євгенія забрали до армії.

Пізніше на світ з'явилося двоє дітей – син Євген та дочка Радміла. Діти композитора стали музикантами.

Скандали

У 2017-му році відбулося те, що заборонили майже 40 років тому. На сцені Львівської оперети відбулася прем'єра спектаклю «Цвіт папороті», композитором якого є Євген Станкович. Постановка створена за мотивами твору Миколи Гоголя «Вечір напередодні Івана Купала». Примітно, що цей спектакль просився на сцену ще в 1978-му році, але радянське керівництво заборонило його. В історії про кохання, приправленій містикою, совєти виявили націоналістичні настрої.

У березні 2018-го року Євген Станкович потрапив до лікарні після подорожі на Закарпаття. 75-річний класик був терміново госпіталізований після двотижневого безуспішного лікування вдома. Медики діагностували у композитора хронічний бронхіт.

Статок

Інформація не представлена в ЗМІ.

Згадки про персону